Nejúčinnější maska na vlasy

Masky na vlasy jsou přípravky určené k intenzivní péči o vaše vlasy. Aplikují se v druhém kroku vlasové péče, po použití šamponu. Vlasy jsou bezprostředně po umytí čisté a mají tzv. otevřenou strukturu. Proto dokáží velmi dobře přijmout všechny látky, které jim maska nabídne. Jde tedy o krok zajišťující intenzivní regeneraci vlasů.

Pravidelné používání masek má vliv především na posílení, hebkost a lesk vlasů. Vaše hříva bude působit uhlazeněji, a proto zdravěji. Díky tomu se i snadněji rozčesává. Zároveň budou vlasy silnější, a proto na pohled i hustší. Maska může přispět i k rychlejšímu růstu vašich kadeří. Zároveň dodá vlasům i atraktivní vůni.

Shrutí masek na vlasy:

  • Maska intenzivně regeneruje vlasy.
  • Nanáší se 1x týdně.

Recenze Gestil Wonder regenerační maska na vlasy 500 ml

Vlasový balzám Gestil přináší intenzivní pečující účinek pro vaše vlasy. Jedná se o regenerační balzám, který lze používat také jako masku na vlasy.

V případě, že chceme využít přípravek Gestil Wonder jako balzám, ošetříme s ním vlasy jen krátce, pro regeneraci formou masky necháme působit na delší dobu. Běžně se nechává působit 3 až 5 minut, případně 30 až 60 minut jako intenzivní zábal.

Tento produkt je vhodný pro vlasy poškozené vlivem trvalé, barvení, melírování, smogu a na vlasy jemné se sklonem k padání.

Účinek masky je dán především jejím jedinečným složením. To obsahuje výtažek z bambusu. Díky tomu vlasům propůjčuje maximální lesk a hladkost a do hloubky je hydratuje a regeneruje. Díky tomu bude současně možné vlasy snadno rozčesat.

Výhody: hladké, snadno rozčesatelné vlasy, oživuje vlasy suché

Nevýhody: pro některé uživatelky vůně i minimální účinek

Cena: 187 Kč

back to menu ↑

Recenze Revlon Uniq One maska na vlasy 150 ml

Unikátní kúra dokáže vašim vlasům zajistit hloubkové ošetření od kořínků až po konečky. Masku lze aplikovat při domácí péči o vlasy, určena je však i pro profesionální kadeřníky.

Pro své regenerační schopnosti je maska Revlon Uniq One vhodná hlavně na vlasy poškozené a suché. Ty zanechá hedvábně jemné a lesklé. Působí i jako prevence před roztřepenými konečky a brání nežádoucímu elektrizování vlasů a jejich zacuchávání.

Zároveň je vhodná jako ochrana před vysokými teplotami a dodává vašim vlasům objem. Barveným vlasům napomáhá udržet jejich původní vzhled, neboť brání blednutí barvy vlivem UVA a UVB záření.

Tato maska má formu spreje. To zaručuje velmi pohodlné nanášení. Aplikovat je možné masku na vlasy mokré, ale také suché.

Výhody: dokáže vlasy regenerovat, brání krepatění

Nevýhody:  vlasy může zatěžovat, intenzivní vůně

Cena: 171 Kč

back to menu ↑

Recenze tianDe posilující maska na vlasy Hadí tuk 500 g

Tato posilující maska dokáže obnovit přirozené ochranné vrstvy každého vlasu. Je zvláště vhodná pro pro suché, křehké a poškozené vlasy se sklonem k lámání. Při závažnějším poškození dodá intenzivní výživu. Netrpíte-li výrazněji zhoršenou kvalitou vlasů, můžete rovněž tento přípravek používat. Slouží i pro běžnou péči a udržování normálního stavu vaší hřívy.

Klíčovou složkou celé péče je hadí tuk. Jde o jedinečnou látku, která působí příznivě na pokožku hlavy i na samotné vlasy. Ty jsou díky masce poddajnější, pružnější a také lesklejší. Kromě toho přípravek slouží jako prevence proti roztřepeným konečkům.

Maska se aplikuje do vlhkých vlasů, a to stejnoměrně. Lehce ji vmasírujte a nechte působit přibližně 2 až 3 minuty, poté opláchněte.

Výhody: regeneruje suché a poškozené vlasy, příjemná parfemace

Nevýhody: je potřeba dodržet správný postup mytí vlasů, jinak maska nemusí fungovat, vyšší cena

Cena: 330 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejúčinnější masku na vlasy

Masku je nutné volit především s ohledem na typ vlasů. Ty barvené a poškozené vlasy intenzivní regeneraci. Podobně trápí suché kadeře vyžadující péči i majitelky přirozeně kudrnaté struktury.

Není však pravidlem, že pouze zničené či vysušené vlasy potřebují masku. Správnou péči ocení každý typ vlasů, tedy jak ty zdánlivě bezproblémové, tak i mastné. V případě, že nechcete řešit žádný specifický problém, pořiďte si regenerační masku, která je dostatečně univezální.

Vždy byste měla volit vhodný produkt velmi pečlivě. Pokud totiž máte po použití pocit nepříjemně mastných vlasů, je daný typ produktu pro vaši kštici nevhodný.

Dále je vhodné se zaměřit na to, zda si pořídíte konvenční masku z drogerie, případně sáhnete po přírodní kosmetice. Nelze však říci, že přírodní vlasová kosmetika je vždy lepší. Záleží na citlivosti vaší pokožky i přirozené struktuře vlasů.

Nejčastějšími složkami běžně dostupných výrobků jsou ovocné přísady, případně oleje. V maskách na vlasy tak najdeme kokosový, arganový či ricinový olej, bambucké máslo či med. K exkluzivním surovinám ve světě masek patří býčí žlázy, hadí jed, šnečí sliz či zlato.

Použité suroviny se odrážejí i v ceně. Masky obsahující vzácné ingredience jsou pochopitelně dražší. Rozhodně však nelze tvrdit, že nejdražší maska je automaticky nejlepší. I levnější výrobek vám může prokázat velmi dobrou službu.

Masky by se měly aplikovat do mokrých vlasů, nicméně některé umožňují i aplikaci za sucha a vlasy se již poté nemusejí oplachovat. Chcete-li svým vlasům dopřát péči a současně nemáte čas si je umýt nebo nechcete čekat, až vám uschnou, může to pro vás být vhodné řešení.

Ani s péči to nepřehánějte. Jednoznačně není nutné aplikovat tento výrobek vzhledem k jeho schopnostem příliš často. Optimální frekvence činí asi 1x týdně, maximálně 2x, pakliže si myjete často vlasy. Při častějším použití by se vám více mastily vlasy.

K nanášení si na pomoc vezměte hřeben se širokými zuby. Díky tomu budete mít jistotu, že se maska dostala skutečně všude. Zejména je vhodné ji dát až na konečky vlasů, které jsou mimořádně mechanicky namáhané a poškození na nich je patrné nejvíc.

Tento přípravek vyživuje nejen samotné vlasy, ale i pokožku hlavy. Vytváří tak ideální „podhoubí“ pro růst zdravých vlasů. Měli bychom jej tedy nanášet i přímo na kůži.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo