Nejlepší sportovní kočárek s velkými koly

Sportovní kočárky přicházejí ke slovu ve chvíli, vám dítě odroste z klasického hlubokého kočárku. Vhodné jsou pro děti od cca 6 měsíců věku. Čas začít jej pro dítě používat nastává přesněji ve věku, kdy už samo sedí. Následně mu vydrží až do cca 3 až 3,5 let věku. Protože v něm dítě stráví ve srovnání s hlubokým kočárkem nejdelší období svého života, měli bychom na jeho výběr klást zvláštní důraz. Sportovní kočárek by měl být kvalitně zpracovaný, dobře ovladatelný a komfortní.

Shrnutí sportovních kočárků:

  • Sportovní kočárek použijete od 6 měsíců do 3 let.
  • Pořídit ho můžete jako samostatný, případně ve formě dvojkombinace a trojkombinace.

Recenze Hauck Runner 2 black 2021

Terénní kočárek nabídne to nejlepší aktivním rodičům. Jedná se o tříkolku, která si pohodlně poradí i s komplikovanějším terénem. Vybavena je extra velkými nafukovacími koly, přičemž přední kola mají možnost aretace.

Maximální nosnost kočárku činí 25 kg. Děti ocení pohodlí v kočárku díky kompaktní opěrce nohou a prostorné sedačce, která jim zajistí dostatek místa dokonce i v zimě. Kočárek navíc umožňuje polohování zad téměř do roviny v rozsahu 113 až 160°.

Rodiče zase uvítají komfort při manipulaci s kočárkem. Tento model z dílny Hauck Runner je skladný a po složení má kompaktní velikost. Celková hmotnost kočárku činí 11,1 kg.

Výhody: kola s aretací, prostorná sedačka

Nevýhody: vyšší hmotnost, malá stříška

Cena: 4 990 Kč

back to menu ↑

Recenze Thule Urban Glide 2 Dark Shadow 2021

Kočárek Thule Urban Glide 2 disponuje 16palcovým předním kolem a 18palcovými zadními koly. Vhodný je proto do jakéhokoli terénu. V náročnějších podmínkách oceníte i integrovanou otočnou ruční brzdu.

Maximální pohodlí a bezpečí mají děti zajištěno díky odpružení a sedátku s polstrovanými pětibodovými popruhy a integrovaným větráním. Stříška a sedátko jsou navíc polohovatelné. Ergonomie kočárku je dobře řešená nejen z pohledu dětí, ale i s ohledem na rodiče. Rukojeť lze u tohoto modelu nastavit.

Konstrukce je velmi odolná, robustnost kočárku však není na překážku mobilitě. Složit lze i jednou rukou a při skladování zabere jen minimum prostoru.

Výhody: kočárek je lehký, vhodný i do náročného terénu

Nevýhody: kočárek je poměrně rozměrný, operku sedáku nelze úplně zvednout

Cena: 15 990 Kč

back to menu ↑

Recenze PETITE&MARS Street+ Air Oak Basic Line 2021 iron green

Stylový kočárek potěší stabilní konstrukcí, která je odolná vůči nárazům. Současně je díky použitému materiálu (hliník) lehká. Kočárek je navíc vybaven pojistkou zabraňující samovolnému rozložení.

Jedná se o čtyřkolovou verzi kočárku. Tento model disponuje nafukovacími gumovými koly. Ta jsou vybavena reflexními prvky a jsou vhodná i do náročného teréne. Přední kolečka jsou otočná a mají možnost aretace.

Pro větší komfort dítěte kočárek má i systém polohování opěrky zad a nohou. Opěrka zad je pro maximální pohodlí dítěte dostatečně velká. V její zadní části se nachází síťka pro lepší provzdušnění kočárku.

Výhody: nízká cena, prostorná sedačka

Nevýhody: kočárek není odpružený, vyšší hmotnost

Cena: 6 998 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší sportovní kočárek s velkými koly

Tento typ kočárku je však nutné vybírat nejen s ohledem na dítě, ale i na rodiče. Zvládnete s ním jak nenáročné vycházky v přírodě, tak vám umožní i aktivní život a intenzivní sportovní vyžití. Především pokud plánujete brát dítě do náročného terénu a s kočárkem zdolávat strmé kopce, měl by být kočárek vybavený velkými nafukovacími koly. Podstatná je i robustní konstrukce.

Místo samostatného sportovního kočárku si pořizují někteří rodiče i tzv. dvojkombinaci nebo trojkombinaci. To znamená spojení hlubokého a sportovního kočárku, v případě trojkombinace pak i dětskou autosedačku.

Výhodou je, že jediný kočárek vám pak pokryje všechna období v prvních letech života dítěte, tedy od narození až do přibližně 3. narozenin. Naopak nevýhodou hlavně to, že korbička pro novorozeně bývá menší, nehodí se tak pro děti, které se narodí v zimě a musí se do kočárku vejít více oblečené.

Při výběru sportovního kočárku bychom měli vzít v potaz několik důležitých parametrů. Zejména se jedná o:

Počet kol

Sportovní kočárky se vyrábějí jako trojkolky nebo čtyřkolky. Trojkolka je vhodná i do náročného terénu, lépe se s ní manipuluje. Čtyřkolka je zase stabilnější, většina sportovních kočárku na trhu je proto v této verzi. Méně často se můžete setkat dokonce s kočárkem, který má šest kol, respektive s takovým, který má zdvojená přední kolečka. To poskytuje dobré jízdní vlastnosti a některé maminky také oceňují, že s kočárkem nezapadnou do různých škvír.

Otočná sedačka

Otočnou sedačkou nejsou vybaveny všechny sportovní kočárky. Může to však být velmi užitečná funkce. Malé děti kolem půl roku věku potřebují vidět na rodiče, zatímco větší děti už ocení napolohování sedačky po směru jízdy. Začínají se totiž zajímat o dění kolem sebe. Eventuálně můžete tuto potřebu však řešit i sedačkou pevnou, ale otočnou rukojetí.

Typ koleček

Plánujete-li pořídit kočárek s velkými koly vhodný do terénu, je na místě volit raději kolečka fixní. Poskytnou vám více komfortu při jízdě na nerovnostech. Otočná kolečka zvládnou lépe ovládání na rovině i manévrování v úzkém prostoru. Proto jsou ideální spíše na lehčí procházky.

Možnost aretace

Jestliže nechcete pouze kočárek do náročnějšího terénu, ale plánujete ho občas využít i do města, jednoznačně zvažte možnost aretace kol u otočných koleček. To znamená, že půjdou zablokovat proti nežádoucímu pohybu.

Rozměry kočárku

Zásadní jsou i rozměry kočárku, tedy jeho velikost a hmotnost. Zejména pokud jej plánujete často převážet, si ověřte, že na vás kočárek není při manipulaci příliš těžký. Běžně se hmotnost kočárků pohybuje mezi 5 až 20 kg. Pokud je pro vás hmotnost prioritou, volte hliníkovou konstrukci. Na rozdíl od kovu je však dražší. Vhodné je si změřit, zda se vám eventuálně vejde i do kufru auta.

Materiál kol

Kola sportovního kočárku mohou být z různého materiálu. Pakliže plánujete s kočárkem absolvovat jízdu ve složitějším terénu, volte kola gumová, případně nafukovací. U nafukovacích kol však pochopitelně hrozí riziko píchnutí. Plastová kola jsou vhodná převážně ke sportovním kočárkům městského charakteru.

Odpružení

U kočárku do terénu je velmi důležité kvalitní odpružení. Měkké odpružení se hodí do náročnějších podmínek. Tvrdé odpružení poskytne snadnější ovladatelnost, ale ocení ho spíše ti, kteří s kočárkem jezdí po tvrdém povrchu, tedy hlavně ve městě.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo