Nejlepší přístroj na párky v rohlíku

Párky v rohlíku představují pochutinu, kterou mají rády děti, ale pochutnají si na ní i dospělí. Oblíbili jste si je i vy a dáváte si je tak často u stánků nebo v provozovnách rychlého občerstvení?

Jisti si v takovém případě příliš nemůžete být hygienou provozu, ale ani kvalitou používaných surovin. Je vámi vybraný párek skutečně z masa nebo jíte nekvalitní uzeninu plnou náhražek? To se jen těžko dozvíte. Pokud si tak chcete oblíbenou pochoutku připravit sami v pohodlí domova, a to přesně tak, jak máte rádi, je pro vás nutností speciální přístroj.

V obchodech najdete přístroj na párky v rohlíku také pod názvem hotdogovač nebo přístroj na hot dogy. Jde ale o mírně zavádějící název, neboť párek v rohlíku je jednoduše párek vsunutý v pečivu a politý hořčicí nebo kečupem.

Pravý americký hot dog je však vylepšený o oblohu tvořenou cibulí, nakládanou okurkou, krouhaným zelím nebo hlávkovým salátem, paprikou a další zeleninou, případně i sýrem.

Recenze Orava HM-01

Praktický hotdogovač disponuje jediným vertikálním nástrčným trnem vhodným pro ohřívání pečiva. Díky tomu vám v kuchyni nezabere příliš mnoho prostoru. Kompaktní přístroj nabízí hmotnost pouze 0,77 kg.

Umožní vám jednoduše si připravit oblíbenou pochoutku. Vybaven je praktickou varnou nádobou s nepřilnavým povrchem. Nádoba pojme maximálně 6 párků. Párky se ohřívají v horké páře. Zařízení se vyznačuje maximálně jednoduchou obsluhou.

Celkový příkon přístroje činí 365 W. Tento hotdogovač je rovněž vybaven bezpečnostní tepelnou pojistkou.

Výhody: funkční, snadná příprava

Nevýhody: olupování ochranné vrstvy na nahřívací nádobce, pomalé ohřívání rohlíků

Cena:  589 Kč

back to menu ↑

Recenze Gallet Gourmet MAH 502

Tento přístroj je vybaven transparentní nádobou s nepřilnavým povrchem. Připravit můžete 1 až 12 párků naráz. Pokud základní nádobku vyměníte za plastový nástavec, můžete si připravit až 6 vajec nebo kukuřici.

Pečivo se rozpéká na 2 nástrčných nerezových trnech. Ty disponují vlastním spínačem, ohřev je tedy samostatný, nezávislý na varné nádobce.

Bezpečnost použití je zaručena díky tepelné pojistce. K pohodlí při používání přispívá praktická signalizace provozu spotřebiče skrze podsvícení tlačítek. Jednotlivé díly jsou vhodné také pro mytí v myčce nádobí.

Výhody: rychlost, možnost samostatného ohřevu

Nevýhody: nedostatečné označení spínačů, málo ostré hroty

Cena: 799 Kč

back to menu ↑

Recenze Gallet Dijon MAH 50

Zařízení má k dispozici ohřívací nádobu, která pojme maximálně 12 párků. Díky speciálnímu nástavci můžete snadno nachystat i kukuřici nebo až 6 vajec.

Vybaven je tento přístroj jedním nástrčným vertikálním trnem, který slouží pro ohřívání pečiva. Značnou předností zařízení Gallet Dijon je hlavně samostatný spínač. Ohřev pečiva se tedy zapíná nezávisle na spuštění ohřevu varné nádobky.

Tento hotdogovač disponuje i bezpečnostní tepelnou pojistkou. Najdete na něm též podsvícení tlačítek signalizující provoz spotřebiče. Nádobka na vodu je opatřena nepřilnavým povrchem pro snadné čištění. Jednotlivé součásti lze mýt v myčce nádobí.

Výhody: malé rozměry, cena

Nevýhody: slabý výkon, nízká teplota trnu

Cena: 699 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší přístroj na párky v rohlíku

Při výběru vhodného přístroje na přípravu párků v rohlíku je vhodné v potaz brát zejména následující parametry:

Účel využití

Obecně se tyto přístroje dělí na zařízení vhodná pro použití domácí nebo profesionální účely. Domácí hotdogovač je vybaven základními funkcemi a je cenově dostupnější.

Profesionální zařízení se používají v komerční sféře. Jsou dražší, výkonnější a disponují vyšším počtem funkcí. Mají i větší kapacitu a obvykle také větší počet hrotů. Jsou kvalitnější a svým provedením bez problémů odpovídají nárokům na každodenní pravidelný provoz.

I běžné domácí hotdogovače však splní svůj účel, navíc na nich kromě párků můžete připravit i zeleninu (brokolice, kukuřice) nebo dokonce vajíčka.

Kapacita

Běžné hotdogovače vzhledem k velikosti nádoby zvládnou ohřát 6 až 18 párků. K ohřevu slouží pára, případně i voda. Běžně se však používají hotdogovače na 12 párků. Pro představu, tento počet bude zařízení ohřívat přibližně 15 minut.

Pokud si vyberte ohřev v páře, můžete jej využít i pro další typy potravin. S ohledem na plánované množství potravin si tak zvolte požadovanou kapacitu hotdogovače. Pozor, neurčuje se v litrech, ale vždy pouze podle počtu kusů párků. Samotná nádoba bývá plastová, případně kvalitnější skleněná.

Počet hrotů

Hroty na pečivo se vyrábějí z nerezové oceli. Běžně disponují hotdogovače 1 nebo 2 hroty. Profesionální zařízení nabídnou až 4 hroty. Opět se tak tento parametr odvíjí od náročnosti vašich strávníků a od velikosti rodiny.

V potaz je nutné brát dále i to, že zařízení s 1 nebo 2 hroty je kompaktní. Pokud disponuje už 4 hroty, naroste vám do větších rozměrů. V běžné kuchyni tak můžete řešit nepříliš příjemný problém s uskladněním.

Ovládání

Ovládání je řešeno velmi intuitivně a jednoduše. U levných modelů můžete očekávat pouze jediné tlačítko.

Je však vhodné si uvědomit, že je na místě, pokud přístroj disponuje odděleným zapínáním na rozpékání pečiva od ohřívání párků a má tedy tlačítka dvě. Důvod je jednoduchý, než se vám ohřeje pečivo, párky v nádobě mohou prasknout.

Příkon zařízení

Průměrný příkon se pohybuje kolem 400 W. Výkonnější domácí modely nabídnou až 650 W. Ty už ale pro běžné použití nejsou nezbytné, protože více spotřebovávají energii.

Platí jednoduché pravidlo, že čím je příkon vyšší, tím rychleji se párky ohřejí, protože zařízení je schopné zároveň vygenerovat vyšší výkon. Proto se v profesionálních provozech používají zařízení s mnohem vyšším příkonem.

Další funkce

Dále měl být přístroj vybaven pojistkou proti přehřátí. K ostatním užitečným funkcím vašeho hotdogovače může patřit časovač nebo možnost regulace intenzity opečení pečiva.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo