Recenzetesty.cz

Zpracováváme žebříčky nejlepších produktů dle testů a recenzí

Elektronika a služby

Recenze nejlepších elektrických posilovačů svalů

Recenze nejlepších elektrických posilovačů svalů

Elektrické posilovače svalů pracují na bázi vysílání elektrických impulsů do svalů. Ty následně donutí sval k tomu, aby se stáhl. Tato metoda se také nazývá elektro svalová stimulace neboli EMS. Jedná se o způsob, jak si vytvarovat postavu. Používá se velmi často ve fitness studiích a mnozí jí prorokují světlou budoucnost. Jde skutečně o revoluční metodu, která vám pomůže zhubnout bez dřiny?

Výrobci slibují, že stačí používat tato zařízení pouze 20 minut denně. Jeho používáním dochází k významně vyšší efektivitě tréninku. Vhodný je pro všechny uživatele bez ohledu na věk nebo fyzickou kondici.

Nezapomínejte však, že zcela bez námahy tyto přístroje nefungují. Můžete je využít jako součást zdravého životního stylu, do kterého patří správná životospráva a také pravidelné cvičení klasického charakteru.

Recenze Wellife Digitální elektrostimulátor COMBO 3v1 R-C3

Digitální elektrostimulátor COMBO 3v1 je přístroj, který je určen pro zmírnění bolesti zad, svalů i kloubů. Hodí se i na masáž ztuhlých svalů.

Multifunkční zařízení disponuje EMS technologií, ale také volbami pro TENS léčbu. Pro TENS lze nastavit 9 programů, v rámci EMS stimulace je možno využít až 8 programů. Na masáž elektrickými impusy slouží 5 programů. Elektrostimulátor tedy využívá až 22 programů, které lze regulovat v rozmezí 0 až 40 úrovní.

Zařízení disponuje 4 elektrodami, které si jednoduše přilepíte na bolestivá místa. Výhodou stimulátoru je tak primárně snadné použití, ale i kompaktní hmotnost. K praktičnosti přispívá i LCD displej.

Výhody: skladný, funkční

Nevýhody: velmi nepřehledný návod, chybí detailní popis programů

Cena: 1 199 Kč

Recenze Beurer EM 59

Elektrostimulační přístroj se používá pro léčbu bolestivých svalů, případně může sloužit i pro jejich stimulaci. Využívá tedy obě technologie, jak TENS, tak EMS.

Disponuje příjemným ergonomickým tvarem. K dispozici s ním máte celkem 4 elektrody, které si upnete na požadovaná místa, primárně se jedná o paže a nohy. Celkem nabízí 64 samostatně nastavitelných kanálů a 6 předprogramovaných aplikací. Dále je vybaven 6 přizpůsobitelnými programy. Disponuje i funkcí tepla, kterou lze regulovat ve 2 úrovních.

K provozu tento přístroj potřebuje lithium-ion dobíjecí baterie. Vyzkoušet můžete také praktickou funkcí odpočítávání času.

Výhody: snadné ovládání, dlouhá vydrž na baterie

Nevýhody: nekvalitní přísavky, drahé přísavky

Cena: 2 560 Kč

Recenze Beurer EM 49

Tento přístroj přístroj patří do skupiny elektrostimulačních přístrojů. Využívá technologii EMS/TENS. Vhodný je tedy pro mnohostranné využití. Zajistí vám elektrickou stimulaci nervových drah a svalové tkáně, případně i masáž elektrickými signály.

Zařízení je vybaveno 4 elektrodami a má celkem 64 nastavitelných programů. Dále 6 programů je nastavitelných individuálně. Využijete jej při tréninku svalstva pro zvýšení vytrvalostního výkonu, případně jako prostředek pro úlevu od bolestí.

Stejně tak je tento elektrostimulátor vybaven praktickým časovačem nastavitelným v rozmezí 5 až 100 minut a inverzním LCD displejem s podsvícením.

Výhody: funguje na posilování i na masáž, intuitivní ovládání

Nevýhody: nekvalitní elektrody, podle některých zhoršení bolestí

Cena: 1 337 Kč

Jak vybrat nejlepší elektrické posilovače svalů

Při výběru elektrického posilovače svalů je zapotřebí se zaměřit na tyto parametry:

Účel využití

Elektrostimulátory se obecně dělí na ty pro domácí nebo profesionální použití. Domácí elektrostimulátory se vyznačují nižší cenou, ale také méně bohatou nabídkou funkcí. Obvykle také ve srovnání s profesionálními přístroji nejsou stavěné na tak intenzivní zátěž.

Elektrostimulátor nevyužívá pouze metodu EMS, ale bývá určen i pro hubnutí. Navíc může sloužit i jako rehabilitační pomůcka. Rehabilitační elektrostimulátor alias TENS se používá především k relaxaci nebo k úlevě od bolesti v určitých partiích.

Partie těla

Nejčastěji se setkáte s elektrostimulátory na břicho. Nicméně existují i univerzální elektrické posilovače svalů vhodné pro použití na více partií těla.

Počet elektrod

Obvykle disponují zařízení 2, případně 4 elektrodami. V takovém případě se masíruje vždy příslušný počet svalových skupin současně. Můžete však využít i systém 2 + elektrod, které umožňují masírování 2 rozdílných svalových skupin různými programy.

Množství nastavení

Obvykle jednotlivá zařízení disponují od 3 do 10 programů. Platí, že čím je zařízení dražší, tím je kvalitnější a disponuje i tím vyšším počtem různých masážních programů. Tyto programy navíc umožňují i regulaci intenzity podle vašich konkrétních potřeb.

Zdroj energie

Zdroje napájení mohou být v zásadě tři. Liší se funkčností, ale pochopitelně i pořizovací cenou. Klasickým řešením jsou dvě AA či AAA baterie. O levnější alternativu jde jen zdánlivě, musíte si totiž v čase pořizovat baterie stále nové. Typicky se tento způsob napájení objevuje u méně výkonných přístrojů se dvěma elektrodami.

Pomyslná střední třída elektrostimulátorů je vybavena dobíjecími akumulátory. Vydrží v rozpětí 3 až 20 hodin provozu na jediné nabití. Výhodou jsou nižší provozní náklady, během dobíjení však musíte počkat a nemůžete zařízení současně použít.

Nejdražší přístroje naproti tomu disponují rychlonabíjecí sektorovou baterií. Pracují i během nabíjení, nicméně se jedná o profesionální kategorii zařízení.

Další funkce

Elektrické stimulátory mohou být vybaveny i četnými praktickými funkcemi, jako je například časovač či přehledné zobrazení důležitých informací na displeji.

Další srovnání

4.8/5 - (78 votes)
O autorovi