Nejlepší gymnastický míč pro těhotné

Gymnastický míč je oblíbená cvičební pomůcka. Cvičení na něm má léčebný charakter. Míč je využitelný pro potřeby fyzioterapie, ergoterapie, cvičení zádových svalů, prenatální cvičení, standardní rehabilitace, cvičení psychomotoriky a pro zlepšení držení těla.

Cvičení na míči je proto vhodné pro všechny věkové kategorie nezávisle na aktuální fyzické kondici. Pokud se cvičení na balónu budete věnovat pravidelně, dokážete efektivně podnítit celkový rozvoj motoriky svého těla. Míč lze používat také k běžnému sezení, ať už doma nebo v kanceláři. Budou vás tak méně bolet záda.

Cvičit na gymnastickém míč mohou i ženy v těhotenství. V tomto období lze cvičení doporučit zejména tehdy, pokud je žena zvyklá na fyzickou aktivitu již před otěhotněním a chce si stávající fyzickou kondici udržet. Navíc jej využije i později pro cvičení s malým dítětem.

Recenze GymBeam Fit FitBall 85 cm

Fit míč GymBeam Fitball má průměr 85 cm a jeho celková nosnost činí 200 kg. Jedná se o fitness pomůcku, kterou využijete při posilovacích cvicích.

Mimo to tento fit míč podporuje zlepšení stability, rovnováhy těla a přispívá ke správnému držení těla. Navíc je uživatel díky nestabilitě povrchu nucen stále udržovat správné postavení pánve. Používání této pomůcky přispívá ke snížení bolestí zad a zároveň zlepšuje rovnováhu.

Míč lze použít jako náhradu židle a sedět na něm doma i v kanceláři. Můžete na něm i posilovat a využít jej jako fitness pomůcku. V balení je obsažena i pumpička, díky níž míč snadno nafouknete do požadované tuhosti.

Výhody: obsahuje pumpičku, atraktivní design

Nevýhody: není znám materiál, pouze dvě velikostní varianty

Cena: 249 Kč

back to menu ↑

Recenze GYMY ABS 65cm

Tento míč je vyroben speciálního měkčeného PVC. Využívá patentovanou technologií BRQ. Ta zaručuje větší bezpečnost během cvičení na míči díky tomu, že zabraňuje rychlému úniku vzduchu při jeho náhlém poškození. Míč tak nemůže prasknout a roztrhnout se. Proto se také označuje jako dvouplášťový.

Tato cvičební pomůcka slouží ke cvičení, sezení nebo k aktivní relaxaci. Dokážete si díky ní zlepšit fyzickou kondici, pravidelné používání odstraňuje svalové napětí, koordinační poruchy, případně pomůže napravit vybočení páteře.

K atraktivitě přispívá i jedinečný design s perleťovým povrchem, díky kterému se pro vás pravidelné cvičení stane každodenní radostí.

Výhody: plní svou funkci, kvalitní

Nevýhody: vyšší cena, menší velikost

Cena: 529 Kč

back to menu ↑

Recenze GymBeam FitBall 65 cm

Tento míč nabízí průměr 65 cm. Jeho celková nosnost činí 200 kg. Poslouží vám jako náhrada kancelářské židle, ale používat ho můžete i doma. Hodí se k posilovacím cvikům, ale i k rehabilitačním účelům.

Přispívá k celkovému zlepšení stability a rovnováhy těla. Uživatele nutí stále rovnat pánev do vhodného postavení a správně držet tělo. To napomáhá ke zmírnění bolestí zad a ke správnému provádění dalších cviků.

Součástí balení je i praktická pumpa, díky které si míč můžete pohodlně nafouknout přesně podle svých potřeb.

Výhody: nízká cena, plní svou funkci

Nevýhody: menší velikost, není uveden materiál

Cena: 180 Kč

back to menu ↑

Nejlepší gymnastický míč pro těhotné

Při nákupu gymnastického míče nejen pro těhotnou ženu je potřeba přemýšlet zejména nad následujícími vlastnostmi:

Druh míče

Malé měkké míče, tzv. overbally, jsou určeny ke cvičení ve formě rehabilitace i posilování. Jejich průměr se běžně pohybuje kolem 25 až 30 cm. Hodí se pro procvičování různých svalových partií těla a pohybového ústrojí. Pomohou vám i od bolesti zad. V případě, že jsou opatřeny navíc výstupky, mohou vám posloužit i jako masážní nástroj.

Gymnastické míče velké jsou určeny ke cvičení a k sezení. K velkým typům míčů patří tzv. Physio Ball. S tím se nicméně setkáte spíše v ordinaci fyzioterapeuta. Nestandardně tvarované míče najdete pod názvem Physio roll. Opět se však uplatňují spíše v rehabilitační praxi.

Materiál

Materiál z pohledu uživatele by měl být v první řadě zdravotně nezávadný. Znamená to zejména bez obsahu těžkých kovů a fenolů. Míče se mohou vyrábět i z latexu a pak je nutné si ověřit, že zájemce nemá na latex alergii.

Materiál však souvisí i s nosností. Levnější míče jsou více náchylné na protržení. U těchto modelů se většinou setkáte s PVC materiálem a vinylem.

Další možností je ABS efekt. Jde o specifický materiál, který poznáte podle sametového vzhledu a matného povrchu. Z pohledu životnosti je podstatné hlavně to, že má takový míč dvouplášťové provedení. Důležitou výhodou tohoto materiálu je i to, že v případě defektu ho jednoduše zalepíte.

Tvar míče

Nejběžněji se prodávají kulaté tvary. S elipsovitým či oválným tvarem se setkáte častěji v rehabilitační praxi. Takové míče jsou stabilnější, vhodné i k tomu, aby na nich seděli i lidé s horší koordinací. Navíc jsou určeny k tomu, že si na ně kromě cvičícího může sednout i samotný terapeut.

Pro zvýšení stability se však kulatý míč dá dovybavit nožičkami. Díky tomu jej můžete používat i k pravidelnému sezení. Stejně tak je možné si pořídit texturovaný míč, který tak ochotně neklouže.

Velikost míče

Velikost míče souvisí s tím, kdo na něm plánuje cvičit. Tedy jak bude dotyčná osoba vysoká. Jednoduchá poučka říká, že vsedě mají být kolena o něco níž než vaše pánev.

Přibližně se můžete řídit následujícími údaji:

  • výška postavy do 150 cm – průměr míče 45 cm
  • výška postavy 150 až 165 – průměr míče 55 cm
  • výška postavy 165 až 175 – průměr míče 65 cm
  • výška postavy 175 až 185 – průměr míče 75 cm
  • výška postavy 185 až 195 – průměr míče 85 cm
  • výška postavy 195 a více – průměr míče 95 cm

Berte však dále ohled na to, že vliv na velikost má i hmotnost. Pro těžšího uživatele určitě počítejte s větším nafouknutím, případně rovnou vezměte míč o velikost větší. Běžně mají míče nosnost okolo 300 kg.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo