Nejlepší dětská auta na elektrický pohon

Auta a autíčka patří k tradičním hračkám, které baví nejen chlapečky, ale i děvčátka. A dlužno přiznat, že i mnoho tatínků. Moderní hračkářství kromě tradičních malých autíček na hraní přinášejí i ta, ve kterých si mohou děti jízdu samy vyzkoušet.

Zážitek je to pro děti skutečně velkolepý, tato vozítka dokáží totiž simulovat reálnou jízdu ve voze, kterým jezdí dospělí. K tomuto účelu používají dětská autíčka elektrické motory. Nejen zážitkem z jízdy, ale i podobou velice věrně tato malá vozítka simulují „velká“ auta. Některé hračky jsou dokonalými kopiemi známých značek jako Audi, Land Rover či BMW.

Kromě klasických šlapacích autíček můžete svému potomkovi udělat radost i jiným vozítkem na elektrický pohon. Může to být jednak autíčko, ale také motorka, tříkolka, čtyřkolka, nebo dokonce dětský traktor.

Recenze Beneo Elektrické autíčko Mercedes G, černé, jednomístné sedadlo, 12V baterie, 2,4 GHz DO, 2XMOTOR, USB

Autíčko bylo vyrobeno po vzoru modelu Mercedes G a svým vzhledem věrně imituje původní originální auto. Je určeno na hrbolaté a hladké povrchy, ale zvládne i štěrk a travnaté plochy.

Dodáváno je s dálkovým ovladačem, který umožní nastavit hned tři rychlosti. Rodiče mohou dálkové ovládání využít k plné kontrole nad autem a mít díky tomu dítě neustále pod dohledem. Pro zvýšení bezpečnosti dítěte je dále sedačka uvnitř autíčka vybavena stavitelným bezpečnostním pásem.

Tento model je i vybaven funkcí plynulého rozjezdu a indikátorem stavu a nabíjení baterie.

Výhody: krásný design, zvukové i světelné efekty

Nevýhody: nekvalitní plastová kola, nevhodné do terénu

Cena: 4 599 Kč

back to menu ↑

Recenze Hecht 55999 červená

Akumulátorové autíčko je určeno pro děti ve věku 3 až 8 let. Vybaveno je gumovými koly. Je schopno dosáhnout maximální rychlosti 4 až 5 km/h. Tento model disponuje celkovými rozměry 132 x 81 x 82 cm.

Kromě samotné funkce jízdy je toto dětské auto opatřeno světelnými a zvukovými efekty, možností otevírání dveří a MP3. Dítě tak bude jeho používání zaručeně bavit.

Autíčko je poháněno čtveřicí 35 W elektromotorů a je vybaveno 12V baterií o kapacitě 10 Ah. Jeho maximální zatížení činí 30 kg. Pozor, jak dále uvádí výrobce, autíčko určitě není vhodné používat na veřejné komunikaci.

Výhody: hezké provedení, řada funkcí

Nevýhody: nejsou známy recenze, minimum informací i u prodejců

Cena: 10 690 Kč

back to menu ↑

Recenze Mamido elektrické autíčko Best červená

Autíčko lze ovládat pomocí dálkového ovladače, nicméně dítě jej může řídit i bez asistence rodiče. Ovladač má tlačítka pro jízdu dopředu a dozadu a také do stran. Stejně tak mohou rodiče využít bezpečnostní funkci STOP.

Elektrické autíčko je vybaveno předními i zadními LED světly a také přípojkou pro MP3, USB, AUX a SD karty. V zadní části se nachází uzamykatelný kufr a na volantu má dítě houkačku.

O pohon se starají 2 motory 12V. Kola jsou vyrobena z plastu, pro zvýšení pohodlí a bezpečí malého řidiče slouží ergonomicky tvarované sedadlo s bezpečnostními pásy. Celková nosnost činí 25 kg, auto výrobce navrhl pro děti od 3 let.

Výhody: ergonomické sedadlo, obsahuje řadu funkcí jako hudební panel

Nevýhody: pouze 2 motory (autíčko se nehodí do terénu), pouze plastová kola

Cena: 2 999 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší dětská auta na elektrický pohon

Aby vám i vašim dětem dělalo autíčko dlouho radost, je potřeba se zaměřit zejména na následující:

Využití

Motorky a tříkolky jsou doporučené spíše na rovný a pevný povrch. Naopak s malou čtyřkolkou můžete vyrazit i do terénu, což platí i pro výkonnější autíčka. Podobně se do horších podmínek hodí i elektrické traktory.

Ovšem pozor, stále se jedná o dětské hračky. Samotní výrobci doporučují primárně pevný terén s maximálním sklonem do 10 stupňů.

Věkové určení

Některá vozítka jsou určena už pro děti od 1 roku a zpravidla maximálním limitem je věk 10 let. Výjimečně se setkáte i s modely pro starší děti.

Běžně se autíčka doporučují pro děti od 3 let. I takto malé děti je zvládnou využít, neboť jsou na rozdíl třeba od motorek dostatečně stabilní. Výhodou aut je i to, že nabídnou více místa a jsou bez problémů vhodná dokonce pro dva malé pasažéry. 

Hmotnost

Konstrukce by u skutečně využitelného zařízení měla být dostatečně robustní. Jinak si domů pořídíte spíše jen vratkou plastovou hračku. Hmotnost se běžně u autíček pohybuje kolem 20–40 kg.

Dá se říci, že čím je vozítko těžší, tím bude výkonnější. Těžší autíčko je také stabilnější, ale na druhou stranu náročnější na jakoukoli manipulaci nebo přenášení. Je nutné také dodat, že hmotnost nemusí souviset s nosností a vysoká hmotnost automaticky neznamená dobrou nosnost. Ta se u autíček nebo čtyřkolek se běžně může pohybovat od 40 do 70 kg.

Výkon

Hlavně menší děti do zhruba 3 let budou potřebovat méně výkonné vozítko. To se odvíjí od počtu motorů. Jednotlivé modely tak mohou být jednomotorové, dvoumotorové i třímotorové. Platí jednoduché pravidlo, že čím více motorů, tím vyšší výkon.

Jednomotorové bývají dnes již především pouze menší motorky. Dvoumotorový pohon zajišťuje pohánění obou zadních kol. Takových je většina současných aut. Do terénu je pak vhodné elektrické autíčko 4×4, které má náhon na všechna čtyři kola, tj. disponuje čtyřmi motory.

Základ ve vozítkách pro nejmenší děti tvoří 6V motory. Výkonnější 12V motory dnes najdeme již zpravidla u většiny prodávaných vozítek. Zvýšily se u nich nároky na kapacitu baterie, nicméně jsou silnější. Nejvyšší výkon pak nabídnou 24V motory.

Pro úplnost ještě dodejme, že svou roli sehrává i rychlost. Maximální rychlost dětského autíčka bývá běžně 20 km/hod, u výkonnějších autíček můžete dosáhnout až 30 km/h.

Kola

Současná elektrická vozítka nabízejí tři typy kol. Plastová kola jsou nejlevnější, ale jejich životnost je omezená a nemají ani tak kvalitní jízdní vlastnosti.

Vhodnou volbou je materiál EVA, což je pružný polymer na bázi gumy, který velmi dobře tlumí nežádoucí vibrace. Daní za příjemnou a pohodlnou jízdu je nicméně jednoznačně vyšší pořizovací cena.

Jen výjimečně se setkáte s nafukovacími koly. Co se vlastností a z nich plynoucí užitné hodnoty týče, jsou asi nejlepší, nicméně mají nevýhodou v tom, že je lze píchnout.

Nabíjení

Většina elektrických vozítek na jedno nabíjení zvládne 1 až 2 hodiny. Závisí to však na náročnosti terénu, jízdním stylu, ale i hmotnosti malého jezdce. Samotné nabíjení pak trvá v rozmezí 8 až 12 hodin.

Většina baterií má kapacitu 6–7 Ah. Platí, že čím vyšší je kapacita baterie, tím déle vám autíčko vydrží. Výdrž baterie ovlivní však i počet motorů.

Další funkce

Některé vozy jsou od reálných aut prakticky k nerozeznání. Někdy se i lakují a stříkají metalízou, působí tak jako skutečné miniatury svých velkých předobrazů. Neotřelý design se dokonce umí přizpůsobit i holčičkám. Dražší modely mohou disponovat i funkčním FM rádiem nebo MP4 přehrávačem.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo