Nejlepší sportovní kočárek do terénu

Sportovní kočárek bude tím druhým v životě dítěte. Přejde na něj z klasické hluboké korbičky. To znamená v asi 6 měsících věku. Tedy v době, kdy už samostatně sedí, dříve to lékaři nedoporučují. Následně v něm zůstane do zhruba do 3 let.

Z hlubokého kočárku tedy miminko odroste rychle, už během prvních měsíců života, zatímco ten sportovní s vámi a vaším potomkem zůstane poměrně dlouho. Alespoň pokud ho na cesty v čase nevyměníte za lehčí kočárek tzv. golfové hole neboli golfky.

Tento kočárek by proto měl splnit celou řadu zásadních parametrů. Nejprve je nutné si ujasnit, na co jej budete potřebovat. V případě, že už víte, že sportovní kočárek jako aktivní rodina využijete hlavně do terénu, je nezbytné tomu svůj nákup přizpůsobit.

Recenze Thule Urban Glide 2 Dark Shadow 2021

Sportovní kočárek Thule Urban Glide 2 Dark Shadow 2021 využijete v libovolném terénu, nezklame vás při běhání, při pobytu v přírodě ani ve městě.

Disponuje 16palcovým předním kolem a 18palcovými zadními koly. Díky tomu jej využijete i v náročnějším terénu. Při procházkách v náročných podmínkách vás potěší i otočná ruční brzda, která umožní snadno regulovat rychlost. Ergonomicky tvarovanou rukojeť oceníte nejen v terénu, ale i ve městě.

O bezpečnost dítěte je dokonale postaráno díky odpružení a sedátku s polstrovanými pětibodovými popruhy a integrovaným větráním. K pohodlí přispěje i polohovatelné sedátko, které sklopíte pouze jednou rukou.

Výhody: lehký, dobrá manipulace

Nevýhody: větší rozměr do kufru, neumožňuje úplný sed

Cena: 14 990 Kč

back to menu ↑

Recenze Hauck Runner 2 black 2021

Sportovní kočárek je vybaven extra velkými nafukovacími koly, která jej předurčují především do terénu. Přední kolo je možné v závislosti na terénu nechat otočné, případně zaaretovat. Zadní kola mají dokonce 40 cm výšku, navíc jsou odnímatelná, což vám ušetří místo v kufru automobilu. Kromě toho se tento model sportovního kočárku vyznačuje kompaktní velikostí po složení.

Vybaven je rozměrnou opěrkou pro nohy a velkou stříškou s větráním. Díky tomu bude mít dítě vždy dostatek pohodlí. Samotné sedátko poskytne tolik prostoru, aby se do něj vešlo i v zimě ve fusaku.

K praktičnosti přispívá i omyvatelná opěrka nohou. Rodiče dále ocení výškově nastavitelnou rukojeť, která se dá nastavit na výšku 78-110 cm.

Výhody: jednoduché složení, vhodný i do náročného terénu díky nafukovacím kolům

Nevýhody: krátká stříška, chybí pláštěnka či stříška

Cena: 4 990 Kč

back to menu ↑

Recenze Hauck Runner black/neon yellow 2020

Kočárek Hauck Runner představuje ideální volbu pro sportovně založené rodiče. Hodí se do terénu i do města. Vybaven je extra velkými nafukovacími koly, s nimiž snadno zdoláte každý terén. Zadní kola mají na výšku dokonce 40 cm a přední kolo lze v závislosti na terénu nechat otočné, případně dle potřeby zaaretovat. Zadní kola jsou odnímatelná.

Velká opěrka pro nohy zajistí dítěti maximum pohodlí. V sedátku mají navíc děti dostatek prostoru i v zimě, kdy jsou více oblečené. Použít jej můžete i pro starší potomky, jeho nosnost je až do 25 kg.

Rodiče rovněž uvítají to, že nožní opěrka umožňuje snadnou údržbu díky omyvatelnosti. Zároveň je kočárek vybaven odnímatelým madlem před dítě. Pro časté cestování jej předurčuje i kompaktní velikost, kterou se tento model sportovního kočárku chlubí ve složeném stavu.

Výhody: velká kola, snadná manipulace

Nevýhody: chybí brzda, chybí odpružení

Cena: 4 290 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší sportovní kočárek do terénu

Při výběru sportovního kočárku je nutné dbát na některé základní parametry. U kočárku do terénu by to mělo být zejména:

Odpružení

Kvalitní odpružení je pro jízdu v komplikovaném terénu velmi důležité. Podstatnou měrou totiž utlumí právě nerovnosti na cestách a jízda je tak mnohem komfortnější.

Odpružením mohou být vybavena kola pouze zadní, ale u některých modelů dokonce všechna. Nicméně nepočítejte s tak výrazným odpružením, které je vlastní klasickým hlubokým kočárkům. Houpání potomka již nebude možné v takové míře, na jakou můžete být zvyklí.

Počet kol

Co se týče počtu kol, jde o parametr diskutabilní. Na stabilitu nemá vliv, kočárek by se zkrátka neměl převrátit, neboť výrobce své produkty testuje a garantuje, že dítě snadno vypadnout zkrátka nemůže.

Čtyřkolky jsou nicméně ve sféře těchto kočárků častější. Někteří rodiče však tvrdí, že kočárek se třemi koly se jim snáze ovládá. Jde však o do značné míry subjektivní názor a kočárky se třemi i čtyřmi koly jsou srovnatelně kvalitní.

Sedačka a polohování

Sedačka by jednoznačně měla být vybavena funkcí sklopení. Spaní vsedě je pro dítě nepohodlné, navíc to neprospívá vývoji jeho páteře. Na dlouhé procházce tak tuto volbu oceníte. Polohováním by měla disponovat i opěrka zádová a nožní.

Na škodu není ani možnost otočit sedací část proti směru jízdy. Případně stejný problém lze jednodušeji vyřešit přehazovací rukojetí. Ta by měla být navíc nastavitelná, aby měli všichni dospělí u kočárku dostatek pohodlí. Co se týče otočného mechanismu, hodí se hlavně pro menší dětí od 6 měsíců. Děti kolem roku a půl věku už obvykle preferují sezení po směru, ale v horším počasí tuto verzi určitě oceníte i s nimi.

Typ a velikost kol

Kolečka do terénu by měla být větší, optimálně kolem 10–12 palce. Obecně však platí, že čím jsou kola větší, tím lépe. S kočárkem se vám bude snáze manipulovat.

Hodit se vám budou i kolečka nafukovací. Ta plastová je na místě volit pouze tehdy, pokud se plánujete pohybovat po zpevněných cestách, například ve městě. Nevýhodou je ale pochopitelně to, že je můžete píchnout.

Hmotnost a velikost

Pokud plánujete častěji kočárek převážet, ať už autem nebo MHD, smysl má dívat se i na hmotnost. Běžně se u kočárku pohybuje kolem 10 až 13 kg. Nicméně některé velmi lehké modely dokáží nabídnout hmotnost pouhých 8 kg.

Až budete skládat kočárek do auta, pochopitelně se vám do něj musí vejít. Rozhodně si ho přeměřte. Zjistíte-li, že vám stále pár centimetrů v jeho konstrukci poněkud přebývá, mohou vás ještě „zachránit“ rychloodnímatelná kola.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo