Recenzetesty.cz

Zpracováváme žebříčky nejlepších produktů dle testů a recenzí

Elektronika a služby

Vířivka na slanou vodu – Srovnání nejlepších a jak vybrat

Vířivka na slanou vodu – Srovnání nejlepších a jak vybrat

Domácí vířivky poskytují příjemnou relaxaci a podporují zdraví v pohodlí domova bez nutnosti návštěvy wellness centra. V současné době je možné pořídit různé typy vířivek, velmi oblíbenými jsou pak modely opatřené solným systémem. Vířivky na slanou vodu přináší svým uživatelům několik specifických výhod, zahrnujících jednak redukci chemikálií zajišťujících hygienický stav zařízení i čistotu a pH vody i celkové spotřeby vody, jednak příjemnější užívání (slaná voda dráždí pokožku méně než ošetřovaná a má vyšší hustotu, takže tělo více nadnáší a přispívá tím k uvolnění svalů a kloubů).

PořadíZnačkaCenaObjemPočet trysekPočet osob
1.Intex 28462 EX24 990 Kč1100 l1406
2.Marimex Greystone Deluxe Bubble Spa 619 990 Kč1098 l1706
3.Intex Pure Spa Jet & Bubble Deluxe Octagon (6 osob)24 000 Kč1098 l1406
4.Intex Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon (4 osoby)22 000 Kč795 l1204
5.Intex PureSpa Plus Bubble Massage14 490 Kč1098 l1406

Zobrazit další produkty

Jak vybart vířivku na slanou vodu

Hlavní specifikací vířivky na slanou vodu v porovnání s ostatními druh vířivek je přítomnost solinátoru, tedy systému, který umožňuje vytvářet slané prostředí a tím částečně eliminuje nutnost používání chemických chlorovacích přípravků. Vířivky s touto funkcí jsou obvykle nafukovací a určené pro 4 až 6 osob. Standardně je tak při prvotní volbě produktu vhodné se zaměřit na následující vlastnosti:

Objem

Určuje primárné velikost vířivky, ale také množství vody, které vyžaduje na základní provoz. Objem vířivky je v podstatě primárním faktorem, od kterého se odvíjí další specifické vlastnosti jako jsou rozměry, zábor plochy, tvarové řešení či výšky a počet osob, které mohou zařízení najednou využívat. Pro spotřebitele má však tento parametr vysokou důležitost právě ve spojení s konkrétní spotřebou vody pro provoz vířivky, ačkoli v porovnání s klasickou vířivkou bez solného systému je spotřeba standardně nižší, jelikož tyto modely nevyžadují častou výměnu vody.

Počet trysek

Jelikož se jedná o wellness výbavu sloužící k relaxaci a přirozené masáži prostřednictvím tryskající vody, představuje počet trysek parametr, jež specifikuje uklidňující účinek zařízení. Standardně mívají vířivky na slanou vodu 140-170 trysek s regulovatelným průtokem či nastavitelným režimem tryskání.

Počet osob

Tento parametr je důležitý zejména z hlediska provozu a užívání. Standardně bývají domácí vířivky na slanou vodu nafukovací ve tvaru kruhu, čtverce nebo osmiúhelníku, mohou být vybaveny sedátky či opěrkami na hlavu. Kapacita těchto vířivek bývá 4-6 osob v závislosti právě na objemu, ale také na tvarovém řešení.

Uvedené základní parametry představují primární kritéria výběru, které společně s přítomností solinátoru umožňují vybrat primární skupinu produktů, které se mezi sebou mohou lišit jednak odolností materiálu, jinak například funkcemi či ovládáním. Pro další výběr je tak vhodné zvážit několik navazujících parametrů.

Další parametry výběru vířivky na slanou vodu

V návaznosti na volbu základního modelu vířivky je dobré se následně orientovat podle dílčích parametrů. Ty tvoří především vzhled a instalační aspekty, materiál a příslušenství, a dále pak funkce a ovládání.

Vzhled a instalační aspekty

Do této kategorie kritérií výběru patří především rozměrové a tvarové řešení, hmotnost a také barevné provedení. Většina vířivek na slanou vodu pro domácí použití je nafukovací, proto je nutné při výběru umístění počítat s o něco většími rozměry, než jaké vyplývají z objemu vířivky. Standardní rozměry udává výrobce a jedná se obvykle buď o stranu nebo průměr, vždy je nutné počítat s přibližným největším rozměrem kolem 2 metrů. Hmotnost zařízení je důležitý především z hlediska jeho dopravy, celková hmotnost v provozu vyžaduje připočtení vody, příslušenství a techniky (z toho je pak možné stanovit minimální zatížení na podlahu). S instalací pak souvisí také zasazení do interiéru – vybírat lze vždy z několika barev, běžné jsou však klasické barvy přírodního charakteru. Dodatečným aspektem pak může být například zabudované osvětlení.

Materiál a příslušenství

Základní struktura vířivky a slanou vodu je obvykle vytvořena z pevného plastu, který umožňuje nafouknutí. Materiál musí být velmi pevný a odolný jak vůči mechanickému, tak vůči chemickému poškození. K výrobě se obvykle používá kompozit – pevná nosná plastová tkanina, která je opatřena vnější polymerní vrstvou (obvykle kombinace polyesteru a PVC, jež se osvědčila například při výrobě výbavy na vodu). Kromě hlavní bazénové částí je vířivka vybavena také souvisejícími technologiemi, především účinnou filtrací, inhibitorem vodního kamene či čerpadlem zajišťujícím průtok a tryskání vody – v tomto směru je také nutné se orientovat ve jednotlivých variantách a ověřit si příkon jednotek, aby nebyla spotřeba energie při provozu vířivky příliš vysoká. Součástí zařízení může být také příslušenství – vedle zmíněných hlavových opěrek se jedná například o testery na vodu nebo krycí plachtu, která zajišťuje pomalejší ztrátu tepla.

Funkce a ovládání

Standardně lze u vířivky nastavit rychlost průtoku ale také teplotu vody – voda ve vířivce by měla být o něco teplejší, než je okolní teplota prostředí, přičemž většinou lze teplotu vody regulovat až do hodnoty 40 °C. Provoz vířivky lze také programovat do různých módů například podle rychlosti tryskání či průtoku. Teplotu i režimy víření lze nastavit pomocí ovládacího systému. K ovládání standardně slouží displej, který může být doplněn dálkovým ovládáním případně aplikací, jež využívá napojení na wi-fi.

Zdroje

https://www.spotrebitelov.cz/clanky/vliv-virivky-na-zdravi/

https://nejlepsi-virivky.cz/

Jak se vám líbil náš článek?
O autorovi