Recenzetesty.cz

Zpracováváme žebříčky nejlepších produktů dle testů a recenzí

Nářadí

Porovnali jsme šroubováky Narex a Parkside: který nezvládl ani první vrut?

Porovnali jsme šroubováky Narex a Parkside: který nezvládl ani první vrut?

Ruční nebo elektrické nářadí je sice skvělé v tom, že udělá hodně práce za vás, ale zároveň je v mnoha ohledech stále lepší ruční nářadí. Jako příklad lze uvést šroubováky, které jsme i otestovali. S ručními šroubováky máte větší kontrolu nad tím, jak moc šroub utahujete. Jsou vhodné i pro utahování šroubů v hmoždinkách, kde by aku šroubovák mohl hmoždinku poškodit. K testu jsme si vzali šroubováky od Narex a Parkside. Výsledky byly celkem zklamání.

Šroubováky, které jsme testovali

V redakci jsme se rozhodli učinit test těchto šroubováků:

Srovnání šroubováků

xParkside sada šroubováků PSD 1 A1NAREX BYSTŘICE sada šroubováků PL+PH+PZ 1000V
MateriálChrom-vanadiová ocelZušlechtěná vysoce legovaná ocel, povrch chromován
Počet dílů v balení8 ks (3x plochý šroubovák
5x křížový šroubovák PH a PZ)
7 ks (3x plochý šroubovák
4x křížový šroubovák PH a PZ)
Orientační cena150 Kč935 Kč

Balení šroubováků Parkside a Narex

Parkside šroubováky dorazily v obyčejné papírové krabičce, která nepůsobila zrovna kvalitně. Po vybalení jsme zjistili, že nízká cena také odpovídá kvalitě. Šroubováky Parkside jsou totiž vyrobeny z tvrdého kluzkého plastu a potisk je na nich nanesen nekvalitně.

Poté, co jsme začali rozbalovat šroubováky Narex, byli jsme mile překvapeni. Držadla jsou vyrobena z měkkého protiskluzového plastu a díky tomu se dobře drží. Šroubováky jsme používali asi rok a až poté došlo k setření potisku z nářadí.

Jak jsou šroubováky Parkside a Narex kvalitní?

Protože by tento druh nářadí měl něco vydržet, nechali jsme je projít testem pevnosti. Několik mužských členů naší redakce se pokusilo šroubováky v ruce ohnout nebo zlomit. I přesto, že snaha byla velká, šroubováky od obou značek tento nápor ustály a nijak se nepoškodily.

Produkty obou značek jsme podrobili i testu vlhkosti. Zabalili jsme je do hodně navlhčené vaty a takto je nechali 2 dny. Ani po 48 hodinách se na šroubováku značky Parkside a Narex neobjevila koroze.

Hrubé zacházení odhalilo nedostatky

Testované kusy jsme samozřejmě museli vystavit i činnosti, ke které budou zákazníky využívány nejčastěji. Ruční nářadí jsme ale vůbec nešetřili a testu jej podrobili rovnou hrubým zacházením. Do svěráku jsme si upevnili dřevěný špalík a do něj jsme začali šroubovat největším šroubovákem ze sady od Parkside. Největší silou a bez předvrtání jsme do dřeva zašroubovali vrut 6 x 80 mm. To samé jsme učinili i se šroubovákem Narex. Po chvilce práce bylo vidět, kde jsou nedostatky.

Tímto testem jsme chtěli zjistit, jak je na tom pevnost hlavy šroubováků. Na nářadí od značky Narex nebylo hrubé zacházení znát, ale Parkside byl na tom hůř. Na šroubováku Parkside je měkká špička, která se po tomto testu hodně omačkala dokulata a další šroubování by patrně už nebylo možné, protože šroubovák už špatně držel ve vrutu.

Jaký je výsledek testu?

Pokud byste se rádi vyhnuli nekvalitnímu nářadí a místo toho byste si raději pořídili kvalitní produkty, které vydrží i několik let, nepořizujte si šroubováky od Parkside. Vzhledem k tomu, že se opotřebovali po 1. používání, je lepší si pořídit kvalitnější šroubováky třeba od značky Narex nebo od Milwaukee.

Jak se vám líbil náš článek?