Recenze navlékacího řemínku k Apple watch

Náhradní řemínky Apple Watch slibují obratem změnit váš styl, ať se chystáte kamkoli. Díky široké škále řemínků přizpůsobíte své chytré hodinky libovolné příležitosti. Jaký je pletený řemínek v uhlovém odstínu? Vyzkoušeli jsme jeho nošení s nejnovějším modelem Apple watch po dobu jednoho měsíce.

Jak se řemínek nosí?

Pletený řemínek nabídne prakticky stejnou pružnost jako silikonové řemínky Solo Loops, ale klasičtější vzhled. Řemínek v uhlovém odstínu je barevně neutrální a snadno kombinovatelný.

Díky tomu jej unosíte na každou příležitost, například do školy, do práce nebo jen tak do města. Navíc je odolný proti vodě i potu. Hodinky proto můžete nosit i na sport. Komfort nošení se nijak nesnižuje ani tehdy, když se vám potí ruka.

Řemínek lze v případě potřeby omýt, nicméně pokud sportujete opravdu často a chcete při této příležitosti nosit své Apple Watch, doporučuje se spíše si pořídit některý z řemínků Solo Loops.

Pružný řemínek je pohodlný a snadno se navléká i sundává. Není opatřen žádnou přezkou ani zapínáním. Proto je jeho nošení bezpečné, nemusíte se obávat nečekaného rozepnutí a možné ztráty či poškození hodinek.

Řemínek je určen pro velikost pouzdra 40 nebo 44 mm. Proto je kompatibilní s většinou modelů Apple Watch. Mírně rušivě zejména s tmavými hodinkami však může působit stříbrné uchycení, které je pod určitým úhlem viditelné.

V realitě můžeme vše potvrdit, je to ideální náramek na nošení na létoruka se pod ním tolik nepotí, nebo se pot lépe vypařuje. Zároveň je lehce omyvatelný.

Jak vybrat správnou velikost pleteného řemínku

Náhradní řemínek je vyroben z recyklovaného polyesteru v kombinaci se silikonovým vláknem. Uhlový pletený navlékací řemínek se na trh dodává v devíti velikostech. Díky tomu padne dokonale na každou ruku.

Je však mimořádně důležité si vybrat správnou velikost. Příliš volný řemínek znamená, že vám hodinky budou plandat. Zvolíte-li si zbytečně menší velikost, než potřebujete, budou se vám naopak zarývat do zápěstí. Správně padnoucí řemínek je jen mírně volný.

Spíše lze proto doporučit osobní vyzkoušení vybraného řemínku, případně velmi pečlivé měření. Nespoléhejte se ani na to, že máte vyzkoušenou jinou verzi, rozdíl může být i celá jedna velikost. I Apple, pozor, připouští roztažnost materiálu. Mějte proto na paměti, že ani precizně vybraný řemínek nemusí během celé své životnosti padnout úplně dokonale.

My jsme postupovali pomocí návodu přímo na Apple.cz, který umožní vytisknutí pomocného papírku ke změření ruky a s výsledkem jsme spokojeni. Doporučujeme vybírat menší velikost, náramek se totiž časem mírně natáhne.

Recenzetesty.cz
Logo