Nejlepší LCD displej na elektrokolo dle testů a recenzí 2021

Chcete-li mít o svém elektrokolu naprostý přehled, mít ho absolutně pod kontrolou a dokonale ho ovládat, není nic jednoduššího než si pořídit nějaký ten LCD displej. Tyto displeje jsou mnohem spolehlivější než ty LEDkové, jelikož vám zobrazí více informací a vy tak máte mnohem větší přehled a jistotu o stavu vašeho stroje a také baterie. Displej je velmi důležitý, neboť jím zapínáte veškerou elektroniku. Ty LCD mají tu výhodu, že si jednoduchým zmáčknutím tlačítka můžete zvolit úroveň asistence nebo zjistit veškeré potřebné informace. Je to jednoduchá a chytrá věcička, kterou umístíte na řídítka, tedy na místo, které je snadno dosažitelné rukama i zrakem. Navíc ty modernější jsou již tak malé, že vám ani nemusí zavazet. Pojďme se tedy společně podívat na ty nejlepší LCD displeje, které poskytují mnohem více než jen digitální obrazovku a efektní vzhled.

Jaký LCD displej na kolo vybrat dle testů a recenzí


1

Recenze displeje EVBIKE LCD C18

Vítěz testu

Tento elegantní LCD displej patří k těm modernějším a vybavenějším kusům. Jeho velkou výhodou je to, že je barevný a tudíž mnohem přehlednější než černobílé druhy. Je vhodný pro středové pohony 250 W, 750 W a 1000 W.

Recenze EVBIKE LCD C18

Pokud s sebou na výlet berete i svůj telefon, nemusíte se bát, že vám po cestě dojde baterie. C18 má vstup pro USB, přes který lze snadno vaše zařízení nabít a nebo do něj můžete zapojit GPS. Navíc zobrazuje i spoustu užitečných informací. Například vám zobrazí jak aktuální, tak i průměrnou či maximální rychlost, stupeň asistence, celkovou i aktuálně ujetou vzdálenost, výkon, stav baterie, dobu jízdy i aktuální čas.


2

Recenze displeje Bosch Purion

Purion je velice oblíbený LCD displej na elektrokolo a to především díky jeho přehlednosti, jednoduchosti a kompaktnosti. Má velké množství funkcí, které dokáže zpracovat a ukázat na poměrně malé ploše. Nebude vám tedy nijak při řízení vašeho elektrokola překážet a přesto se z něj dozvíte vše, co potřebujete.

Recenze Bosch Purion

Jednou z jeho předností je, že zobrazuje informace o stavu baterie přímo úměrné spotřebě energie. To znamená, že můžete velmi jednoduše sledovat, jak velký vliv na spotřebu mají jednotlivé úrovně asistence, styl jízdy či zařazené převody. Díky těmto informacím si vše můžete upravit tak, abyste si zajistili co nejdelší dojezd. Tento LCD displej je vybaven podsvícením, takže ani přímé sluneční světlo nebude problémem. Purion je vybaven systémem, který vyhodnocuje dosavadní jízdu každé 2,5 km a podle toho dopočítává předpokládaný dojezd do vybití baterie

 K jeho základním funkcím patří mimo jiné tlačítko pro zapnutí či vypnutí osvětlení kola. Zobrazuje také aktuální režim jízdy (OFF, ECO, TOUR, SPORT, TURBO). Kromě výše zmíněného se od něj dozvíte i okamžitou rychlost, celkovou a denní ujetou vzdálenost nebo také stav baterie. Nese si tedy v sobě jak velké množství základních funkcí, tak ale i mnoho funkcí navíc. Díky všem těmto věcem se doporučuje těm, kteří jezdí se svým elektrokolem na dlouhé vzdálenosti a potřebují o jeho výkonu mít absolutní přehled.


3

Recenze displeje LCD450U

Tento produkt je sice jednoduchý, ale zato vysoce výkonný TFT displej s vysokým kontrastem. Jeho nespornou velikou výhodou je, že je vhodný do každého počasí. V přímém slunečním světle jste stále schopni vidět vše, co zobrazuje a jelikož je vodotěsný, ani déšť ho nerozhodí. Je odolný vůči nešetrnému zacházení – je vyroben z vysoce tvrzeného akrylátu s tuhostí tvrzeného skla.

Tento displej má v sobě ukryto mnoho nepostradatelných funkcí a je schopen vám ukázat velké množství informací na poměrně malé ploše. Dle preferencí si můžete nastavit, zda vám bude zobrazovat rychlost v kilometrech nebo mílích. Má v sobě zabudované také zobrazení módu rychlosti – zobrazuje průměrnou, maximální i okamžitou rychlost. Dozvíte se z něj i celkový počet ujetých kilometrů, dobu jízdy, dojezdovou vzdálenost, aktuální ujetou vzdálenost či stav baterie. Je schopen vám také vypočítat maximální i průměrný dojezd. Nejvíce s ním budou spokojeni lidé, kterým stačí přehledně zobrazené pouze základní informace a nepotřebují nic navíc.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo