Nejlepší kuchyňské roboty

Kuchyňský robot je všestranný pomocník. Disponuje mnoha funkcemi, které ulehčí při čarování v kuchyni čas i námahu. Základní modely dokážou velmi dobře zastat hnětení, míchání, šlehání a většina i sekání. Vybavenější stroje dokáží mimo jiné také nastrouhat sýr, namlít ořechy, či připraví ovocnou šťávu. Některé roboty totiž mají i lis na citrusy a nebo odšťavňovač. Či spíše oceníte mlýnek na maso nebo nástavec na bramborové hranolky?

Nejlevnější přístroje disponují jedním sekacím nožem, dražší modely mají mnoho výměnných nástavců a několik nádob. Ceny kuchyňských robotů začínají na částce okolo dvou tisíc korun, velmi kvalitní přístroj pořídíte zhruba okolo 4 000 Kč. V tomto případě se vyplatí nakupovat výrobky známých značek. Snadno pak dokoupíte variabilní příslušenství, pokud vám základní verze nového pomocníka přestane stačit. Často totiž výrobce nabízí možnost dokoupit přídatné příslušenství.

Pokud vás zajímá více, server Arecenze.cz zpracoval také test nejlepších kuchyňských robotů.

Nejlepší kuchyňské roboty dle srovnávače Heureka.cz

Jak vybrat kuchyňský robot

Při výběru kuchyňského pomocníka věnujte pozornost příkonu. Čím vyšší příkon, tím více toho robot zvládne. Jste-li nároční uživatelé, vybírejte z přístrojů s příkonem okolo 1000 W. Takový dokáže zvládnout nejen víc funkcí, ale zejména zpracuje větší množství surovin, například až dva kilogramy mouky i s ostatními ingrediencemi. Pro někoho bude možná rozhodujícím faktorem i váha, u přístroje tohoto typu již není zcela zanedbatelná. Váha menších kuchyňských robotů se totiž začíná na minimálně 3 a půl kg, pokud zvolíte celokovový robot, může vážit klidně i 11 kilogramů.

Na hmotnost i cenu má vliv mimo jiné právě i použitý materiál. Vybírat můžeme z robotů s plastovými součástmi, nebo z těch z velké části vyrobených z nerezavějící oceli. Mixéry jsou vybaveny vyjímatelným či napevno usazeným nožem. Je jen na vás, jakou variantu zvolíte, ovšem je jasné, že se přístroje s vyjimatelnými noži lépe čistí.Trendem jsou v současnosti takzvané planetární systémy, tedy kuchyňské roboty s ramenem. Díky uchycení v horní části a tomu, že se metla otáčí kolem své osy a současně rotuje v krouživých pohybech mísou přístroj dokonale promíchá suroviny. Je však třeba počítat s větším nárokem na prostor, protože rameno se vyklápí nahoru a dozadu. Ve vyšší třídě se dají sehnat i spotřebiče, které se označují jako inteligentní, protože si samy nastaví výkon a rychlost s ohledem na množství a druh zpracovávaných surovin.Před koupí kuchyňského robota na internetu doporučujeme si vybraný model vyzkoušet v prodejně. Osobně si tak ověříte, jestli se s přístrojem snadno manipuluje, zda se snadno vyjímají výměnné nástavce. Můžete také zjistit, jestli je robot vybaven „nožičkami“, které se přisají k lince. Robot tak při práci zůstane stabilní na pracovní desce.

Top 5 kuchyňských robotů dle testu

Rádi se při výběru řídíte zkušenostmi ostatních? Přinášíme TOP 5 kuchyňských robotů podle naší recenze a dalších uživatelů kuchyňských robotů. Všechny uvedené přístroje byly hodnoceny velmi dobře. Hodnotilo se především zpracování surovin, dále také snadnost obsluhy, hlučnost nebo spotřebu energie.

Philips HR 7958/00

Fotka kuchyňského robota Philips HR 795800

Patří mezi nejlepší kuchyňské roboty. Tento robot disponuje velmi slušným příkonem 900 V a osmi rychlostními stupňi. Váží 5 kilogramů. Model je vyroben převážně z kovu a plastu a je omyvatelný v myčce. Model vyniká dobrým výkonem, snadnou obsluhou a uživatelé jistě ocení také malou hlučností a nízkou spotřebou. Cena je uvedena 7990 Kč. S příkonem 900 V zvládne obsluhu hlavní mísy o objemu 4 litry.

Funkce:

 • Hnětení
 • Mlýnek na maso
 • Šlehání
 • Lis na citrusy
 • Mixování
 • Sekání
 • Pulsní spínač
 • Planetární systém míchání

Bosch MUM48A1

Kuchyňský robot Bosch MUM48A1

Menší model vyrobený převážně z plastu. Díky tomu disponuje nízkou vahou 3,4 kilogramu. Velmi dobře nezávislými testy hodnocen i přes to, že příkon má pouhých 600 V. Za cenu necelé 3 tisíce jde o vhodnou koupi pro méně náročné uživatele. Výhodou tohoto modelu je úložný prostor pro kabel.

Funkce:

 • Hnětení
 • Šlehání
 • Strouhání
 • Planetární systém míchání

Kenwood kMix KMX51

Kuchyňský robot Kenwood kMix KMX51

Třetí místo obsadil robot s nejnižším příkonem z pěti testovaných modelů. Má příkon 500 V. Model je vyroben převážně z nerezavějící oceli a kovu. Tomu odpovídá i váha, která dosahuje téměř devíti kil. Tento kuchyňský robot má 6 rychlostních stupňů a zvládne obsluhovat mísu o objemu 5 litrů. Cenu kolem 7 tisíc korun vyváží velmi nízkou spotřebou.Funkce:HněteníŠleháníPlanetární systém míchání

Tefal QB404H38 Masterchef Gourmet

Fotka kuchyňského robota Tefal QB404H38 Masterchef Gourmet

Kompaktní kuchyňský robot se slušným příkonem 900 V. Nabízí šest rychlostních stupňů. Líbivý design nerez oceli ozdobí každou kuchyňskou linku. Ve čtyřlitrové míse připravíte až 1,6 kg těsta a sníh z 8 vaječných bílků.

Funkce:

 • Hnětení
 • Šlehání
 • Mlýnek na mák
 • Mixování
 • Strouhání
 • Pulsní spínač
 • Planetární systém míchání

Electrolux Assistent EKM4100

Fotka kuchyňského robota Electrolux Assistent EKM4100

Kuchyňský robot má deklarovaný příkon 1000 W. Má deset rychlostních stupňů a váží 8,3 kilogramy. Tento přístroj nabízí hned dvě mísy z nerezové oceli o objemu 4,8 l a 2,9 litru.To vše můžete dostat za cenu 9 000 korun.

Funkce:

 • Hnětení
 • Šlehání
 • Planetární systém míchání

Nejčastěji kladené dotazy:

FunkceUvažuji o pořízení kuchyňského robotu. Jaké fuknce mohu očekávat u levnějších modelů?-Snad každý kuchyňský robot disponuje základními funkcemi, dokáže šlehat, mixovat a hnětat.

PříkonJaký je minimální příkon, který má ještě smysl kupovat?-Pro občasné domácí využití je výkon 500 V dostačující. Komfortní použití dostanete s výkonem minimálně 800 V.

Kritéria nákupuPodle jakých kritérií se mám rozhodovat při nákupu robotu?- Vybírejte zejména funkce, které využijete. Řiďte se také podle příkonu, pozor na použitý materiál a také se rozhodujte podle známé značky. Čím nižší příkon bude přístroj mít, tím méně práce zvládne. Optimální je hodnota 800 V. Co se týká materiálu, plastové komponenty jsou levnější, ale také méně vydrží.

ObjemJak velký objem nádob zvolit pro čtyřčlenou rodinu?-Postačující bude mísa o objemu 3 až 4 litru, u mixéru nádoba 1,5 litru.

Regulace rychlostiK čemu je dobrá regulace rychlosti u kuchyňského robota? Rozhoduji se mezi dvěma roboty jeden s a jeden bez regulace.-Regulaci rychlosti využijete například při mísení sypkých a tekutých surovin. Nebo při výrobě šlehačky či šlehání sněhu z vaječných bílků.

Zdroje:

https://www.vybero.cz/kuchynske-roboty

Recenzetesty.cz
Logo