Nejlepší pračky se sušičkou

Šetří místo v malých bytech. Obvykle nebývají příliš chváleny. Pračky se sušičkou. Pořizujeme si je, pokud z nějakého důvodu neuvažujeme o samostatné sušičce, například, když je pračka ještě nová. Další důvod je malá koupelna, či úspora pořizovacích nákladů. Pokud nepotřebujete funkci sušičky, můžete přejít na srovnání praček na Vybero.cz

Sušení prádla přes léto na sluníčku a při nepřízni počasí v teple domova – v sušičce. Tohle je ideální zřízení. Pro pracující je to skvělá možnost časové úspory, po příchodu vyperou, před spaním usuší a je hotovo. Pro maminky dětí je sušička spása. Zvlášť, pokud se rodiče rozhodli pro látkové plenky, nebo je v rodině malých dětí víc. Prádlo na praní se pak množí geometrickou řadou. A tak přijde ke slovu sušička. Tedy pračka se sušičkou.

Pračka se sušičkou Electrolux EWW1686HDW

Pračka je v této kombinaci srovnatelná s typově podobnými samostatnými pračkami. Zatímco sušička za samostatnou varietou značně zaostává. Velkou nevýhodu skýtá nevyrovnaná kapacita sušičky a pračky. Obvykle totiž vyperete více, než následně usušíte. To znamená sušit nadvakrát, část prádla usušit klasicky na sušáku, či rovnou prát menší objem prádla. Sušička obvykle pojme přibližně poloviční množství, než je pračka schopna vyprat.

Další nevýhodou je vyšší spotřeba. A to jak vody, tak elektrické energie a také času. Kombinovaná pračka se sušičkou zpravidla suší déle, než její samostatně stojící protějšky. Sušení prádla se tak může protáhnout i na pět hodin.

Jak ukázal nezávislý test praček se sušičkou, často se také děje to, že sušička má problém s tím, k čemu byla vyrobena, s dokonalým sušením. Prádlo, které by mělo ze sušičky být vytaženo tak akorát zralé ke složení do skříně bývá navlhlé a pomačkané. Z pěti testovaných modelů dosáhl úplně suchého prádla pouze jeden.

Nejlepší pračky se sušičkou

LG F 84A8YD

Pračka se sušičkou LG F 84A8YD

Dle recenzí a testů uživatelů nejlépe obstála pračka se sušičkou značky LG konkrétně model F84A8YD. Zepředu plněná pračka má buben na praní s kapacitou 8 kilogramů prádla. Vysušit zvládne 6 kg. V příppadě kontinuálního programu, kdy pračka vypere a sama si přepne na sušení, celý proces trvá zhruba necelých 6 hodin. Na konec pracího či sušicího procesu vás upozorní zvuková signalizace, kterou je pračka vybavena. Ve spotřebě se tato kombinace může dostat ke 150 litrům vody a 4,65 kWh v případě kontinuálního programu. Pořizovací cena se pohybuje okolo 22 000 Kč.

Hlavní parametry

 • Maximální náplň pračky 8 kg
 • Maximální náplň sušičky 6 kg
 • Průměrná spotřeba el. energie 5.45 kWh / vody 81 l

Hotpoint-Ariston WDG 8640B

Pračka se sušičkou Hotpoint-Ariston WDG 8640B

Další model z nejlepších praček se sušičkou pořídíte zhruba za polovinu. Průměrná cena pračky se sušičkou Hotpoint-Ariston WDG 8640B je necelých 11 000. Podle různých hodnocení pere obstojně, se ždímáním už si tak dobře nevede. Vyprat a usušit dokáže prádlo za 6,5 hodin. To je uváděná spotřeba v případě zvolení kontinuálního programu. Pračka se sušičkou Hotpoint-Ariston se plní zepředu a dokáže pojmout až 8 kilogramů prádla, přičemž 6 kilo bez problémů usuší.

Hlavní parametry

 • Maximální náplň pračky 8 kg
 • Maximální náplň sušičky 6 kg
 • Průměrná spotřeba el. energie 5.45 kWh / vody 97 l

Electrolux EWW1686HDW

Pračka se sušičkou Electrolux EWW1686HDW

Pračka vybavená sušičkou na 8 kg prádla se pyšní maximální kapacitou bubnu při sušení 7 kilogramů. Odsřeďuje až 1600 otáčkami za minutu. Kontinuálním programem stráví pračka až 8 hodin a spotřebuje při něm 110 litrů vody. Spotřeba elektrické energie je 5,6 kWh. Cena za pračku se pohybuje okolo 20 tisíc korun.

Hlavní parametry

 • Maximální náplň pračky 8 kg
 • Maximální náplň sušičky 7 kg
 • Průměrná spotřeba el. energie 5.45 kWh / vody 98 l

Candy EVO4W2643D

Pračka se sušičkou Candy EVO4W2643D

Pračku se sušičkou Candy EVO4W2643D pořídíte přibližně za 16 000 Kč. Tato pračka je poměrně úsporná, na kontinuální program praní a sušení si vezme přes 70 litrů vody a k tomu 2,4 kWh. Ovšem za cenu menší kapacity, která činí 6 kg prádla při praní a 4 kilogramy na sušení. Odstřeďuje maximálně na 1 200 otáček/min.

Hlavní parametry

 • Maximální náplň pračky 6 kg
 • Maximální náplň sušičky 4 kg
 • Průměrná spotřeba el. energie 4.95 kWh / vody 115 l

Pro a proti pračce se sušičkou:

Pro

+ pračka se sušičkou šetří místo

+ pračka se sušičkou je levnější

Proti

– pračka se sušičkou nabízí méně rozmanitá nabídka modelů

– pračka se sušičkou má menší kapacitu, než samostatné sušičky

– pračka se sušičkou má méně sušicích programů

– pračka se sušičkou nabízí obvykle nižší výkon při sušení

– pračka se sušičkou má větší spotřebu energie

Nejčastěji kladené dotazy

Pračka se sušičkou ano, nebo ne

– Rozhoduji se mezi pořízením kombinované pračky se sušičkou a klasické sušičky. Opravdu je to takový rozdíl?

Pokud máte v úmyslu pořídit si pračku se sušičkou na příležitostné sušení, nemusí být kombinovaný spotřebič nutně špatnou volbou. Pračky se sušičkou šetří místo, a mívají zpravidla nižší pořizovací náklady.

Menší kapacita sušičky

– Proč kombinované pračky se sušičkou zvládnou vyprat víc prádla, než vysušit?

Pračky se sušičkou zpravidla mají menší objem bubnu pro sušení prádla, než pro praní. To je pravda. Je to z toho důvodu, že prádlo v mokrém stavu svůj objem zmenší, a při vysušení opět nabude zpět. Kdyby sušička měla příliš plný buben, docházelo by k nerovnoměrnému a nedostatečnému vysušení prádla. Proto mají sušičky objem prádla menší.

Přívod vody

– Slyšela jsem, že moderní sušičky nepotřebují přívod vody, a můžou tak stát kdekoli. Platí to i pro kombinaci pračky se sušičkou 2v1?

Jak je z názvu patrné, jedná se o pračku se sušičkou. Pračka pro svůj provoz potřebuje přívod vody. Takže ne, pro kombinované spotřebiče tento výrok neplatí.

Spotřeba vody

– 

Rozhoduji se, zda pořídit pračku se sušičkou, ale odrazuje mě spotřeba vody. Dá se to nějak ovlivnit?

Pračky se sušičkou mají obecně velkou spotřebu vody. Sušička potřebuje vodu k chlazení.

Další zdroje:

Test praček se sušičkou na arecenze.cz

Recenzetesty.cz
Logo