Nejlepší karimatka do stanu dle testů a recenzí 2021

Kempování je velmi oblíbený způsob, jak strávit dovolenou, především pokud máte rádi přírodu a toužíte se vydat na delší trek, rády si jej však užívají ale i děti či dospělí jako nevšední zpestření letních dnů trávených na zahradě. Postavit stan a zabydlet se v něm je poměrně jednoduché, pokud se v něm ovšem chystáte také strávit noc, měli byste se vybavit vhodným zařízením včetně nezbytné karimatky. Karimatky v dnešní době lze pořídit v různém provedení a materiálovém řešení, které specifikuje jejich základní vlastnosti, jedná se především o:

  • skladnost a hmotnost v zabaleném stavu
  • manipulovatelnost v rozbaleném stavu
  • náročnost rozložení
  • pohodlnost a tepelná izolace

Tyto vlastnosti bývají hlavními faktory, které rozhodují při výběru karimatky, přičemž standardně lze pořídit následující typy:

  • pěnové karimatky – představují klasický jednoduchý model v různé tloušťce, které se snadno přenáší, jsou levní a relativně dobře izolují, jejich hlavní nevýhodou je rychlé opotřebení
  • alumatky – jsou vylepšené pěnové karimatky opatřené hliníkovou vrstvou, která má za úkol zvýšit tepelný komfort, jedná se o nejlehčí a nejtenčí typ karimatky, který velmi dobře izoluje, vyznačuje se však nízkým pohodlím
  • samonafukovací karimatky – jsou opatřeny ventilem, který je nutné před rozbalením otevřít, aby došlo k nafouknutí pórovité struktury vnitřního materiálu karimatky, tento typ je velmi pohodlný a také poskytuje dobré izolační vlastnosti, jeho nevýhodami jsou především výrazně vyšší cena, hmotnost a horší skladnost, což lze vyřešit pořízením tenčího modelu, který zase mírně zhoršuje pohodlí
  • nafukovací karimatky – lehké plastové karimatky vyžadující nafouknutí buď ústy nebo přídavným zařízením jsou pohodlné, dobře izolují, ale nedosahují takové odolnosti jako předchozí typy

Jakou karimatku do stanu vybrat dle testů a recenzí


1

Recenze pěnové karimatky do stanu Therm-a-Rest Z-Lite SOL

Tato pěnová skládací karimatka s pokročilou kompozitní strukturou zajišťuje příjemné ležení a současně zvyšuje tepelně izolační charakteristiky. Je velmi lehká a snadno se rozloží i složí, takže během túry nepředstavuje výraznou zátěž.

Therm-a-Rest Z-Lite SOL
Recenze Therm-a-Rest Z-Lite SOL

2

Recenze pěnové karimatky do stanu Husky Felt

Jednoduchá karimatka Husky Felt v základním provedení se vyznačuje především dobrou pevností a odolností. Karimatka dobře vyrovnává nerovnosti povrchu, je vodoodpudivá a relativně pohodlná.

Husky Felt
Recenze Husky Felt

3

Recenze alumatky do stanu Therm-a-Rest RidgeRest SoLite

Tato karimatka je lehká a skladná, technologicky uzpůsobená k minimalizaci zátěže. Moderní progresivní provedení implementuje drážky, které zvyšují pohodlí, a také tepelný komfort. Karimatka je opatřená pevnou hliníkovou svrchní vrstvou, která izoluje a zároveň zvyšuje odolnost kompozitního materiálu.

Therm-a-Rest RidgeRest SoLite
Recenze Therm-a-Rest RidgeRest SoLite
4

Recenze alumatky do stanu Acra 05-L09

Velmi oblíbená jednoduchá alumatka je lehká a tenká. Jejím hlavním účelem je dosáhnout dostatečné tepelné izolace. Neposkytuje ovšem téměř žádné přidané pohodlí. Vyznačuje se výrazně nízkou cenou.

Acra 05-L09
Recenze Acra 05-L09
5

Recenze samonafukovací karimatky do stanu Therm-a-Rest NeoAir Venture

Jednoduchá samonafukovací karimatka určená i pro chladnější počasí je vyrobená z vysoce odolného a funkčního materiálu. V izolační vrstvě s otevřenou pórovitostí jsou vtvořeny rýhy s cílem zvýšit tepelný komfort během spánku. Karimatka je dodávána s obalem a sadou pro opravu, je možné ji pořídit v několika velikostech (rozměrech), přičemž nejmenší velikost je vhodná pro děti.

Therm-a-Rest NeoAir Venture
Recenze Therm-a-Rest NeoAir Venture

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo