Nejlepší televize pro seniory dle testů a recenzí 2021

Ne každý uživatel ocení nejmodernější vychytávky, jako je například smart TV. U televizí pro seniory bývá prioritou zvuk a obraz na dobré úrovni, jednoduché ovládání a nižší pořizovací cena. Otázkou subjektivních preferencí pak je konkrétní rozměr úhlopříčky. Ať už chcete televizi pro dědečka, který nevynechá večerní zprávy, nebo pro babičku, která ji využívá jako kulisu při vaření, s těmito levnými televizemi budete spokojeni.

Jakou televizi pro seniory vybrat dle testů a recenzí


1

Recenze televize pro seniory GoGEN TVF 22P202T

Televize GoGEN nabízí rozlišení Full HD neboli 1920 × 1080 a úhlopříčku 56 cm. Díky svým rozměrům perfektně zapadne i do menších prostor. Tento televizor příjemně překvapí čistým obrazem a živým barevným podáním, které vám dovolí si vychutnat oblíbený film i seriál. Zobrazovací frekvence 100 Hz nezklame ani během sportovních přenosů.

GoGEN TVF 22P202T
Recenze GoGEN TVF 22P202T

Uživatelé též cení antireflexní povrchovou úpravu obrazovky, což vás zbaví nepříjemných odlesků, které tak už nebudou kazit požitek z oblíbeného programu. Velmi snadno si poradíte také s naladěním. Jednoduchá obsluha patří k hlavním výhodám této televize a dělá z nich tak ideálního kandidáta do domácnosti seniorů. Dobrou službu vám udělá také tehdy, pokud hledáte jednoduchou a levnou druhou televizi do domácnosti nebo například na chatu.

Televizor už nabízí plnou podporu DVB-T2. Znamená to, že si ve stávajících podmínkách nemusíte pro příjem televizního vysílání už pořizovat set-top box. Možnosti konektivity jsou rovněž velmi široké, zařízení obsahuje mimo jiné 2 x HDMI vstup (v. 1.4), USB vstup (v. 2.0), SCART nebo sluchátkový výstup.

Pokud si produkt registrujete na webových stránkách výrobce, získáte se značkou GoGEN nadstandardní záruku v délce plných 40 měsíců. V případě, že by vám tedy televize vypověděla službu, jste jakožto spotřebitel tímto způsobem velice kvalitně chráněni.


2

Recenze televize pro seniory Philips 24PFS5505

LED TV značky Philips na trh přichází s rozlišením Full HD neboli 1920 × 1080 px. Ve své cenové kategorii se tak řadí k přístrojům, které mohou nabídnout velmi kvalitní obraz, mnoho zařízení stále disponuje pouze rozlišením HD Ready. Patrné je to především ve srovnání s předešlými modely téže značky.

Recenze Philips 24PFS5505

Technologie Pixel Plus HD přináší ostrý obraz, kvalitní jas a realistické barevné podání, což je patrné především v jasném podání bílé a hloubce černého odstínu, ale také čistý zvuk. O ten se starají 6W reproduktory. Váš zážitek ze sledování televize proto nic nenaruší bez ohledu na to, jaký typ pořadu upřednostníte. Úhlopříčka je 24 palců neboli 60 cm. Díky tomu nabídne o něco větší obrazovku, stále je ale vhodná jako televize například do kuchyně. V případě potřeby díky kompaktním rozměrům přístroj přesunete z jedné místnosti do druhé.

Přímou součástí software televizoru je i podrobný uživatelský manuál. Ani méně zkušení uživatelé by tak neměli mít problém uvést přístroj do provozu. Přepracování se ve srovnání se staršími typy televizí dočkal také systém menu volby TV kanálu. Výsledkem je rychlejší a přehlednější rozhraní.

Zařízení je již připraveno na příjem digitálního vysílání DVB-T2. Pokud si tak nechcete kupovat set-top box nebo máte pocit, že by bylo ovládání dvou zařízení pro staršího člena rodiny zbytečně složité, můžete si pořídit právě tuto televizi.

Zařízení disponuje taktéž multimediálními funkcemi, jako je přehrávání z USB, nahrávání na USB nebo Skylink Fast Scan.


3

Recenze televize pro seniory Sencor SLE 22F62TCS

Také televize Sencor dokazuje, že kvalitou podání obrazu nemusí levné modely televizí výrazně zaostávat za svými dražšími „kolegyněmi“. Full HD LED televize dostala do vínku úhlopříčku 55 cm neboli 22 palců. Patří řadí se tedy do kategorie menších přístrojů vhodných pro nenáročné uživatele.

Sencor SLE 22F62TCS
Recenze Sencor SLE 22F62TCS

Nikterak jí to však neubírá na výsledné kvalitě zobrazení. Televize je vybavena například funkcí dynamického potlačení šumu, která umí filtrovat nežádoucí šum i z kvalitativně nedostačujících vstupních signálů od antén.

Televize Sencor nabízí široký pozorovací úhel 178°/178°. Platí, že díky širším pozorovacím úhlům může televizi pohodlně sledovat i více lidí. Nevadí ani sledování z boku, široké pozorovací úhly zamezují zkreslování kontrastu a barev. I tato televize patří mezi spotřebiče, které se mohou chlubit jednoduchou obsluhou. Lze tedy říct, že i Sencor vyslal do éteru kvalitní zařízení, které nebude vašim rodičům nebo prarodičům stěžovat sledování řadou nadbytečných funkcí, jež určitě nevyužijí.

I tento výrobek patří do segmentu přístrojů, které již počítají s novým typem digitálního vysílání DVB-T2. Zbaví vás tedy nutnosti pořizovat si ještě set-top box, který doma zabírá další místo a řada příslušníků starší generace má problém pochopit adekvátně jeho funkčnost.

Mezi další užitečné funkce tohoto přístroje patří například nahrávání na disk USB, a to ve formátu REC-TS. Stejně tak je možné i přehrávání z disku USB.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo