Nejlepší venkovní rádio dle testů a recenzí 2021

Rádia na ven jsou kategorií odolných přístrojů určených pro náročné podmínky. Ve srovnání s běžnými zařízeními spolehlivě odolají prachu a vodě. Nehrozí jim díky robustní konstrukci ani mechanické poškození. Proto se také někdy označují jako stavební rádia, skutečně mohou být vhodná dokonce i na stavbu. Svou odolností si nezadají s ochrannými prvky bouracích kladiv či jiného stavebního příslušenství. Uplatnění však najdou tato rádia i v běžné dílně nebo na zahradě.

Jaké venkovní rádio dle testů a recenzí


1

Recenze venkovního rádia Makita DMR115

Pro svou robustní konstrukci a praktičnost patří k nejoblíbenějším zařízením trhu rádio Makita DMR115. Chlubí se zvýšenou odolností proti působení vody a prachu (stupeň krytí IP65) a je odolnější mechanicky. Nemusíte se tak bát ani pádu. Ochranu proti poškození tomuto rádiu zajišťují pogumované hrany.

Makita DMR115
Recenze Makita DMR115

Rádio si současně v ničem nezadá s klasickými rádii. Nabízí proto vysokou kvalitu zvuku s možností jeho ladění prostřednictvím ekvalizéru. Ten má hned 7 předvoleb. Navíc disponuje výkonnými stereo reproduktory se subwooferem.

Zařízení rovněž může nabídnout DAB/DAB+/FM vysílání. Z tohoto spektra je nutné u moderních rádií hledat prioritně moderní analogové vysílání DAB+, které přináší kvalitní zvukové podání bez nežádoucího šumu. Stejně tak zajistí DAB+ větší pokrytí.

Současně přístroj disponuje dalšími užitečnými funkcemi, jako je zabudovaný USB konektor. Hudbu tak můžete poslouchat nejen z rádia, ale i z dalšího externího zdroje. Další možností je připojit tento zdroj prostřednictvím funkce Bluetooth. Rádiu nechybí ani klasický 3,5 mm konektor, který je vhodný pro přidání sluchátek.

K provozu rádia slouží Li-Ion akumulátor. Umožňuje však i běžné připojení do sítě. Navíc v řadě případů jistě využijete i možnost nabíjení externího zdroje prostřednictvím USB. Zaujme též dostupnou cenou. Mírnou nevýhodou pro běžného uživatele mohou být rozměry. Rádio není úplně kompaktní, jeho hmotnost činí 6,5 kg.

2

Recenze venkovního rádia Makita Aku DMR108

Značka Makita potvrzuje svou pevnou pozici v tomto segmentu také modelem Makita Aku DMR108. Toto zařízení vás spolehlivě zvládne doprovázet i těmi nejnáročnějšími podmínkami.

Makita Aku DMR108
Recenze Makita Aku DMR108

Rádio je odolné vůči stříkající vodě i prachu, a to v rámci stupně krytí IP64. Pogumování mu zajišťuje vyšší mechanickou odolnost i proti případnému pádu.

To nejdůležitější, co však od rádia každý uživatel čeká, je bezesporu kvalitní zvuk. A to splňuje rádio Makita Aku DMR108 na jedničku. Vybaveno je výkonnými stereoreproduktory. Mimo to nabízí funkci automatického ladění. Je možné do něj uložit až 5 stanic. K přednostem rádia značky Maktita rovněž patří jednoduché ovládání. Pro snadnou orientaci vám poslouží přehledný displej s modrým podsvícením.

K rádiu si navíc snadno připojíte externí zdroj například v podobě mobilního telefonu. Oblíbenou hudbu si tak užijete přesně podle svého přání a nemusíte se spoléhat jen na nabídku rozhlasových stanic. Outdoorové rádio značky Makita nabízí široké možností konektivity, externí zdroj připojíte prostřednictvím Bluetooth, USB nebo 3,5 mm jacku, který je určen pro připojení sluchátek. K provozu rádio využívá Li-Ion akumulátor, který se může chlubit skutečně dlouhou výdrží. Můžete jej však také připojit na běžný síťový adaptér. Celková hmotnost rádia činí 4,5 kg, rozměry tedy můžeme označit za praktické a kompaktní. Snadno jej tak přenesete kamkoli, třeba do dílny či na zahradu.

3

Recenze venkovního rádia Makita DMR107

Model Makita DMR107 osloví náročnější uživatele. Dokazuje, že značka Makita patří v segmentu stavebních rádií k těm nejlepším.

Recenze Makita Makita DMR107

Tento model je vybaven ochranou proti stříkající vodě. Deklaruje to stupeň krytí IPX4. Pogumovaná konstrukce zajišťuje i zvýšenou ochranu proti mechanickému poškození. Díky tomu je přístroj možné provozovat i v prostředí zvláště náročném, jako je například stavba.

S rádiem Makita budete mít své oblíbené stanice stále při ruce. Vybaveno je funkcí ukládání stanic, těch si můžete do rádia uložit až 5. Zároveň disponuje funkcí automatického ladění. Díky stereoreproduktorům máte zajištěno kvalitní zvukové podání. Zařízení je tak vhodné i pro poslech hudby v náročnějších podmínkách, aniž by vám zážitek cokoli pokazilo. Umožňuje též připojení sluchátek.

Ovšem pozor, v tomto případě nemůžeme očekávat například přítomnost DAB tuneru. Stejně tak ve srovnání s jinými modely chybí i Bluetooth a možnost připojení dalších zařízení přes USB. Vzhledem k nízké pořizovací ceně se však stále jedná o rádio, které stále velmi dobře naplní svou základní funkci.

Příjemně překvapí i dostatečně dlouhou výdrží na baterii. K provozu potřebuje Li-Ion akumulátor, případně jej můžete zapojit do sítě. Kompaktní rozměry vám pak umožní provozovat jej skutečně kdekoli. Rádio nabídne hmotnost pouze 4,1 kg. Velmi praktická pro přenášení je i rukojeť s protiskluzovou úpravou.


Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo