Nejlepší rychlovarné konvice dle testů a recenzí 2021

Rychlovarná konvice je praktickým pomocníkem, který budete mít na kuchyňské lince pravděpodobně neustále na očích. I proto se nejspíš většina lidí při výběru orientuje zejména na design a celkové zpracování. Zvážit byste ale měli i další parametry. Stěžejní je objem dostačující pro přípravu i několika hrnků současně a také příkon, od kterého se odvíjí doba ohřevu vody. Nezapomeňte zohlednit také bezpečnost a spektrum nabízených funkcí.

Jakou rychlovarnou konvici vybrat dle testů a recenzí

Ocenění

Vítěz srovnání

Nejlepší poměr cena/výkon

Pro náročné

Hodnocení

97 %

88 %

96 %

Název

Electrolux EEWA 7700

Sencor SWK 1785BK

Tescoma 677820.00

Vzhled

Cena

1 300 Kč

450 Kč

3 000 Kč

Klady

Vysoký příkon
Termoregulace
Pestrá nabídka funkcí

Příznivá cena
Průměrný objem
Podsvícení

Funkce udržování teploty
Elegantní design
Kvalitní zpracování

Zápory

Ukazatel vody pod rukojetí

Nemá regulaci teploty
Sklo je náročné na údržbu

Vyšší cena
Vyšší hmotnost

Materiál

Nerez

Sklo

Nerez

Objem (l)

1,7

1,7

1,7

Příkon (W)

2 400

2 200

2 400

Umístění topného tělesa

Skryté

Skryté

Skryté

Hmotnost (kg)

1,1

0,78

1,5

Možnost regulace teploty

Ano

Ne

Ano

Bezpečnostní pojistka

Ano

Ano

Ano


1

Recenze rychlovarné konvice Electrolux EEWA 7700

Vítěz srovnání
Hodnocení: 97 %
Obrázek zobrazuje produkt Electrolux EEWA 7700
Recenze Electrolux EEWA 7700

Optimálně velká konvice Electrolux je vhodná do běžné domácnosti i kanceláře. Kromě moderního designu nabízí možnost regulace teploty ohřevu vody, tudíž se hodí pro správnou přípravu široké škály horkých nápojů.

Nerezová rychlovarná konvice značky Electrolux se pyšní ideálními parametry. Vzhledem k objemu 1,7 litrů nabízí slušný příkon 2 400 W, což zajišťuje rychlý ohřev vody. Má skryté topné těleso, takže vám nijak nestěžuje údržbu. Váží okolo 1 kilogramu, a tak manipulace s konvicí není nijak náročná, avšak pozor si musíte dát na nahřívání pláště a riziko popálení. Co se týče funkcí, má konvice výbavu poměrně pestrou. Pyšní se termoregulací a zabudovaným digitálním displejem, na kterém ukazuje navolenou teplotu. Nechybí filtr pevných částic, který při nalévání zachytí kousky vodního kamene, ochrana proti přehřátí a spuštění bez vody či automatické vypnutí.

Klady
 • Vysoký příkon
 • Termoregulace
 • Pestrá nabídka funkcí
Zápory
 • Ukazatel vody pod rukojetí

Hodnocení uživatelů je na tento produkt v drtivé většině pozitivní. Zákazníci si pochvalují přívětivý design, digitální ukazatel teploty a možnost termoregulace po 5 stupních. Negativně však vnímají funkci Keep warm použitelnou pouze při 90 °C, která tak nelze využít pro udržení teploty vody pro dětské mléko či kaši, a také nešikovně umístěný ukazatel hladiny.

Jestliže hledáte průměrně velkou rychlovarnou konvici, která něco vydrží, pak vám tento produkt můžeme jednoznačně doporučit. Nabízí úměrný příkon zajišťující rychlý ohřev a termoregulaci, díky které můžete doma připravovat horké nápoje při správné teplotě tak, jak se má.

Orientační cena: 1 300 Kč


2
back to menu ↑

Recenze rychlovarné konvice Sencor SWK 1785BK

Nejlepší poměr cena/výkon
Hodnocení: 88 %
Obrázek zobrazuje produkt Sencor SWK 1785BK
Recenze Sencor SWK 1785BK

Elegantní rychlovarná konvice značky Sencor potěší ty, kteří hledají vhodný výrobek s dobrým poměrem výkonu a ceny. Díky prosklení a podsvícení jistě zaujme každou návštěvu.

Skleněná konvice značky Sencor potěší zejména svým designem a nízkou pořizovací cenou. Ve srovnání s podobně objemnými produkty nabízí sice nižší příkon, i tak lze ale ohřev vody považovat za rychlý. Díky nízké hmotnosti pod 1 kg se navíc s konvicí snadno manipuluje. Nabízí pestrou škálu bezpečnostních prvků, avšak termoregulaci u tohoto produktu nehledejte. Efektivní je prosklená konstrukce a podsvícení, které při vaření jistě zaujme každou návštěvu. Bohužel je ale sklo náchylné k ulpívání kapek, navíc jde skrze něj vidět dovnitř na usazený vodní kámen. Na druhou stranu je to možná důvod, pro který budete tuto konvici častěji odvápňovat, čímž prodloužíte její životnost.

Klady
 • Příznivá cena
 • Průměrný objem
 • Podsvícení
Zápory
 • Nemá regulaci teploty
 • Sklo je náročné na údržbu

Pozitivní ohlasy tato konvice sklízí za svůj elegantní design a podsvícení. Nabízí sice nižší příkon, avšak uživatelé si na rychlost ohřevu vody nestěžují, ba naopak. Negativně však zákazníci vnímají nižší kvalitu použitých materiálů a nedůmyslné odcházení páry, o kterou se lze snadno opařit.

Tato prosklená konvice s podsvícením je ideální variantou pro každého, kdo s ohledem na rozpočet hledá elegantní designový kousek pro trvalé umístění na lince. Oželet ale musíte náročnější údržbu skleněné konstrukce a taky fakt, že jde přes sklo vidět dovnitř na usazený vodní kámen.

Orientační cena: 450 Kč


3
back to menu ↑

Recenze rychlovarné konvice Tescoma 677820.00

Pro náročné
Hodnocení: 96 %
Obrázek zobrazuje produkt Tescoma 677820.00
Recenze Tescoma 677820.00

Rychlovarná konvice z portfolia českého výrobce Tescoma je synonymum spolehlivosti a kvality. Nabízí optimální hodnoty, díky kterým si své místo vydobude zejména v domácnostech náročnějších uživatelů.

Nerezová rychlovarná konvice skvěle zapadne jak do moderního interiéru, tak i do klasické kuchyně. Za svůj elegantní design dokonce získala v roce 2018 ocenění The Red Dot Award. Co do objemu nabízí optimální hodnotu 1,7 litrů, takže je ideální volbou do vícečlenných domácností i kanceláří. Výrobce uvádí maximální příkon 2 400 W, což je pro daný objem ideální hodnota zajišťující rychlý ohřev. Velmi dobře si tato konvice stojí co do užitečnosti funkcí. Nabízí jak termoregulaci, tak i funkci udržování teploty a k tomu celou řadu bezpečnostních prvků. Díky úložnému prostoru pro kabel navíc zajišťuje pořádek na kuchyňské lince, a tak může konvice v celé své kráse vyniknout. Za nevýhodu lze považovat vyšší hmotnost, která bez vody dosahuje 1,5 kg.

Klady
 • Funkce udržování teploty
 • Elegantní design
 • Kvalitní zpracování
Zápory
 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost

Tato rychlovarná konvice sklízí vesměs samé pozitivní ohlasy. Uživatelé si pochvalují jak vysokou kvalitu zpracování a použitých materiálů, tak i elegantní design a rychlý ohřev. Za negativum považují vyšší cenu a asymetrii některých tlačítek.

Hledáte-li kvalitní konvici, která nejen že dobře vypadá, ale nabízí také solidně rychlý ohřev vody na libovolnou teplotu, pak je tento výrobek pro vás ideální. Bohužel má ale konvice citelně vyšší cenovku, a tak se hodí především do domácností, kde o její využití nebude nouze.

Orientační cena: 3 000 Kčback to menu ↑

Jak vybrat nejlepší rychlovarnou konvici

Účel rychlovarné konvice je ohřát vodu na bod varu v co nejkratším čase. Výrazně vám tak usnadní přípravu horkých nápojů, ale užitečná může být i při vaření. A přestože se nejedná o nijak složitý spotřebič, měli byste výběru věnovat patřičnou pozornost. Protože budete mít konvici pravděpodobně neustále na očích, měla by být nejen úsporná a rychlá, ale taky stylová.

Nejprve si promyslete, jak často a kolik vody budete v konvici připravovat, od toho se totiž odvíjí její objem. Jakmile zúžíte výběr na velikostně odpovídající produkty, sledujte hodnotu příkonu ovlivňující rychlost ohřevu vody. Následně zvažte, z jakého materiálu by měla být konvice vyrobená. Použité materiály totiž ovlivňují nejen celkový design, ale také pořizovací cenu. Neméně důležité jsou pak bezpečnostní prvky.

Následně si stanovte rozpočet a rozhodněte, jaké funkce by měla rychlovarná konvice nabízet. V základu většina modelů disponuje vyjímatelným filtrem a jedním tlačítkem pro sepnutí ohřevu, avšak moderní varianty dnes nabízí také termoregulaci a možnost ohřevu vody na vámi zvolenou teplotu či další vychytávky. Přečtěte si také informace o správném používání a údržbě konvice, aby byla její životnost co možná nejdelší.

Jakou rychlovarnou konvici vybrat stručně:

 • Stanovte si optimální objem podle počtu členů v domácnosti a počtu šálků, které budete nejčastěji najednou připravovat.
 • Sledujte hodnotu příkonu. Ovlivňuje totiž rychlost ohřevu vody a musí být úměrná objemu konvice.
 • Vyberte si design podle představ. Je libo sklo, nerez, keramika či plast? Použité materiály se liší svými vlastnostmi a ovlivňují nejen vzhled, ale i pořizovací cenu.
 • Bezpečnost především. Zkontrolujte, jaké ochranné prvky konvice nabízí a zdá má bezpečnostní pojistku.
 • Stanovte si rozpočet, vyberte si několik kandidátů a na internetu pohledejte recenze. Často prozradí zkušenosti uživatelů, které vám pomohou s výběrem.

Objem a velikost

Objem rychlovarné konvice byste měli vybírat nejen s ohledem na prostor na lince, ale zejména na potřeby všech členů domácnosti. Rozmyslete si, zda budete častěji vařit vodu na kávu či čaj jen pro sebe, nebo pro více osob současně. V případě, že vybíráte konvici pouze pro sebe, zvažte také možnost návštěv – z toho důvodu může být lepší zvolit větší objem.

Na druhou stranu ale není příliš rozumné kupovat velkou konvici, kterou byste nevyužili, a navíc by vám zabírala mnoho místa. Ty nejmenší konvice vhodné i na cesty mívají objem okolo 0,5 litru. Mezi nejoblíbenější však patří varianty o objemu 1,5 až 1,7 litru, které jsou častou volbou běžných domácností a kanceláří. Ty nejobjemnější konvice pak zvládnou uvařit až 3 litry vody najednou. 

Spolu s objemem sledujte také minimální možné naplnění, a to obzvláště v případě, kdy si pořídíte větší konvici, jež bude často používat jen jedna osoba. V takovém případě by mělo být minimální zaplnění maximálně na hranici půl litru vody. 

Příkon

Příkon rychlovarné konvice ovlivňuje nejen spotřebu energie, ale především rychlost přivedení vody do varu. Platí, že čím vyšší příkon rychlovarná konvice nabízí, tím rychleji zvládne vodu uvařit. V tomto případě se není potřeba obávat vysokého účtu za energie, spotřeba konvic totiž není nijak závratná.

Pro menší rychlovarné konvice s objemem do 1 litru je dostačující příkon okolo 1 500 W. S rostoucím objemem by se pak měl příkon úměrně zvyšovat, aby konvice splnila vaše představy o rychlosti přivedení vody k varu. Větší varianty s objemem nad 1,5 litru by proto měly disponovat příkonem alespoň 2 200 W.

ObjemOptimální příkonVyužití
0,5 l650 WPro jednotlivce, na cestování
1 l1 100 WPro dvě osoby
1,5 l2 200 WPro vícečlennou domácnost a kanceláře
2 l a více2 200 W a víceVelká domácnost, časté návštěvy, větší kanceláře

Materiál a design

Materiál rychlovarné konvice úzce souvisí nejen s jejím designem, ale také s dalšími vlastnostmi, kterými se jednotlivé materiály vzájemně liší. Nabídce vévodí nerezové a levnější plastové konvice, k dostání jsou ale i skleněné či keramické varianty a také konvice kombinující několik materiálů současně. Níže si přečtěte, jaké výhody a nevýhody dané materiály nabízí.

Plast

Plastové rychlovarné konvice mají na trhu poměrně rozsáhlé zastoupení. Jejich hlavní výhodou je nízká cena a poměrně jednoduchá údržba. Mají také nízkou hmotnost, a tak se jedná o varianty vhodné k cestování a častému převážení. Jejich nevýhodou je ale typický zápach plastu, který se objevuje při přivedení vody k varu. Výrobci doporučované vypláchnutí a vyvaření před prvním použitím tento problém bohužel většinou nevyřeší.

Nerez

Vzhledově výrazně sympatičtější jsou nerezové rychlovarné konvice, mezi jejichž výhody patří především odolnost a zdravotní nezávadnost. Tyto konvice se snadno udržují a k dostání jsou v mnoha různých velikostech i designových provedeních. Je ale potřeba zmínit hlavní nevýhodu tohoto materiálu, a to tepelnou vodivost. Při používání se konvice zahřeje, a tak musíte být opatrní, abyste se o horký materiál nespálili vy nebo vaše děti.

Sklo

Skleněné rychlovarné konvice na první pohled upoutají svým designem. Jde často o varianty s barevným podsvícením, které mohou dokonce měnit barvu v závislosti na vzrůstající teplotě vody. Velkou nevýhodou tohoto materiálu je však náročnější údržba. Vodní kámen se totiž na skle usazuje v poměrně velké míře, což s sebou přináší častou potřebu jeho odstraňování. Skleněné konvice jsou navíc náchylné k rozbití a mají vyšší pořizovací cenu.

Keramika

Nejmenší zastoupení na trhu mají keramické konvice, které však vynikají svým originálním vzhledem a jsou ideální pro milovníky neotřelých stylů. Vybírat můžete z různě barevných variant či retro kousků, které příjemně doplní každý interiér. Přestože jde o těžký, ale křehký materiál náchylný k rozbití, má i své nesporné výhody. Keramika je totiž zdravotně nezávadná a dobře izoluje teplo, tudíž horká voda v konvici vydrží i dlouho po jejím uvaření.

Tvar a základna

Pokud při výběru váháte, zda zvolit vyšší, nebo nižší a širší konvici, odpověď je jednoznačná: zvolte raději druhou variantu. Přestože nabídce většinou vévodí konvice spíše polodlouhé a vysoké, kvůli úspoře energie jsou vhodnější konvice široké a nízké. Široká konvice totiž lépe využívá teplo ode dna, kde je uloženo topné těleso.

Základna konvice

Moderní rychlovarná konvice má zpravidla i základnu nebo též podstavec, který zajišťuje stabilitu a propojení s elektrickou sítí. Doporučujeme vybírat mezi modely disponující otočnou základnou, u které nemusíte dlouze ladit správné usazení konvice. Na takový podstavec lze konvici umístit v libovolném směru a můžete s ní dokonce otáčet o 360°. Dražší modely mívají na základně také digitální displej a tlačítka pro regulaci teploty ohřevu.

Uložení topného tělesa

Před zakoupením rychlovarné konvice se zaměřte také na umístění topné spirály. Může být buďto viditelná, nebo uložená v nerezovém dnu, což je dnes nejčastější varianta. Jaké jsou rozdíly a co všechno umístění topného tělesa ovlivňuje?

 • Skryté topné těleso bývá zabudované ve spodní části konvice, typicky pod nerezovým dnem. Tato varianta se pyšní snadnější údržbou, kdy není nutné odstraňovat vodní kámen tak často jako u nezakryté spirály. Nevýhodou je pak o něco delší čas potřebný k uvedení vody do varu.
 • Viditelné topné těleso zajišťuje rychlejší ohřev vody. Jelikož ale není ničím kryté, dochází k usazování vodního kamene, což snižuje výkon zařízení. Proto tyto varianty obnáší náročnější údržbu.
Obrázek zobrazuje schéma umístění topného tělesa u rychlovarných konvic
Umístění topného tělesa u rychlovarných konvic – zdroj: www.arecenze.cz

Bezpečnost

Protože při používání konvice budete manipulovat s vařící vodou, je potřeba zohlednit také bezpečnost. Moderní rychlovarné konvice dnes však nabízejí celou řadu prvků, díky kterým je manipulace s konvicí snadná, a především bezpečná. Většina modelů během vaření na svou činnost upozorňuje svítící diodou a sepnutým aktivačním tlačítkem, po dosažení bodu varu pak spínač zhasne a zpravidla zazní i zvuková signalizace.

Bezpečnou manipulaci s konvicí pak zajišťuje také manuální tlačítko pro otevření víka či možnost naplnění konvice přes zobáček bez nutnosti otevření. Praktická je také tepelná izolace, která zabrání opaření o vnější plášť konvice. Opomenout nesmíme ani stabilitu, kterou zajišťuje podstavec, jenž by měl mít protiskluzové nožičky zabraňující samovolnému posouvání po lince.

Shrneme-li nejdůležitější bezpečnostní požadavky, měla by každá rychlovarná konvice v základu disponovat následujícími prvky:

 • Automatické vypnutí po dosažení 100 °C (bod varu vody).
 • Nemožnost spuštění bez tekutiny.
 • Automatické vypnutí v případě přehřátí.
 • Automatické vypnutí v případě nesprávného umístění na podstavci.

Funkce a vybavení

Doplňkové funkce a vychytávky usnadňují manipulaci s rychlovarnou konvicí a rozšiřují také možnosti jejího využití. Některé prvky jsou běžně součástí i levnějších variant, za některé vychytávky si ale budete muset připlatit.

 • Ukazatel hladiny vody je základní výbavou snad všech dostupných konvic. Díky němu máte přehled o aktuálním zaplnění. Nevýhodou je ale náchylnost k usazování vodního kamene, který z těchto míst dostanete jen stěží. 
 • Akustický signál vás bude informovat o dosažení bodu varu.
 • Světelné efekty často doplňují ty akustické. Nejefektivnější jsou u skleněných konvic, které mívají nasvícenou celou konstrukci. Světelné efekty pak navíc mohou měnit barvu v závislosti na vzrůstající teplotě vody.
 • Termoregulace je praktickou funkcí především pro milovníky nejrůznějších čajů, které si vyžadují jinou teplotu vody k přípravě. Díky termoregulaci si můžete nastavit ohřátí vody na vámi zvolenou teplotu. Obvykle je k dispozici rozsah od 50 do 100 °C.
 • Displej je součástí především dražších modelů. Přehledně zobrazuje navolenou teplotu a leckdy i čas potřebný k ohřevu.
 • Bezpečnostní pojistka zabrání zapnutí prázdné konvice. Ideální pro rodiny s dětmi.
 • Anti-drip systém usnadní nalévání, zabraňuje totiž odkapávání vody.
 • Otočná základna je dnes poměrně běžná, konvici na ni můžete umístit v libovolném směru. 
 • Naviják na elektrický kabel schová zbytečně dlouhý přívodní kabel, který tak nebude hyzdit vaši kuchyňskou linku.
 • Filtr je praktickou pomůckou pro zachycení nečistot a vodního kamene. Bývá umístěný mezi nálevkou a víkem a zpravidla jej lze vyjímat kvůli snazší údržbě.

Typy

Přestože v dnešním článku byla řeč především o klasických rychlovarných konvicích, které se pod tímto označením vybaví každému, popíšeme vám stručně i další typy, na které můžete při výběru narazit.

Cestovní konvice

Cestovní konvice zahrnují varianty s malým objemem okolo 0,4 až 0,8 litru, což stačí pro přípravu dvou až tří hrnků najednou. Jde o minimalistické řešení, které se dobře skladuje, ale obnáší o něco delší dobu přípravy. Tyto konvice mohou být kromě klasické zásuvky opatřené také adaptérem do autozapalovače, tudíž se po cestě nemusíte ohlížet na dostupnost čerpací stanice s elektrickou zástrčkou.

Chytré konvice

Chytré rychlovarné konvice lze ovládat dálkově pomocí aplikace v mobilním telefonu. Disponují funkcí Bluetooth, pomocí které je spárujete s chytrým mobilním telefonem. V aplikaci poté můžete nastavit přesný čas, kdy má konvice vodu uvařit, upravit teplotu, při níž má vodu ohřívat, případně sledovat četnost používání a dodržování pitného režimu. Jde o moderní spotřebiče, které si své místo jistě najdou nejen v hi-tech domácnostech. 

Cena

Výběr rychlovarné konvice obnáší také stanovení rozpočtu. V tomto případě se ale není třeba obávat závratných částek, pořizovací ceny těchto spotřebičů totiž začínají na několika stech korunách. Cena se odvíjí nejen od objemu a příkonu, ale také od materiálu a množství nabízených funkcí. Přečtěte si, co můžete od daných cenových kategorií očekávat.

Do 400 Kč

Rozpočet do 400 Kč vám vystačí pro pořízení menší či cestovní rychlovarné konvice s objemem do 1 až 1,5 litru. Tyto levnější varianty mívají příkon do 2 200 W a zpravidla jde o výrobky z plastu. Hodí se pro nenáročné uživatele, kteří hledají konvici pro občasné použití a oželí nepatrně delší dobu potřebnou k uvedení vody do varu.

Od 400 do 800 Kč

Ve střední cenové kategorii jsou již k dostání i větší konvice nabízející příkon vyšší než 2 200 W, slibují tak poměrně rychlé uvedení vody do varu. Často se jedná o nerezové varianty, případně kombinace nerezu s plastem. Můžete tedy očekávat poměrně kvalitní výrobky, které něco vydrží. Rychlovarné konvice s touto cenovkou jsou častou volbou běžných domácností, mívají přívětivý design a některé z nich nabízí i pokročilé funkce.

Nad 800 Kč

Nad částkou 800 Kč se vám otevírají dveře ke skleněným a keramickým konvicím, které se budou na kuchyňské lince vyloženě vyjímat. Jde o výrobky s příkonem nad 2 200 W, kterým nechybí ani praktické funkce v podobě termoregulace či ukazatele teploty. Tato cenová kategorie zahrnuje skutečně kvalitní rychlovarné konvice, které splní požadavky i náročných zákazníků.

Údržba rychlovarné konvice

Jednou za čas je potřeba rychlovarnou konvici vyčistit. Pravidelný styk s vodou totiž zapříčiňuje vznik vodního kamene, který se usazuje na dně a po stranách konvice. Usazeniny jednak nepůsobí příliš atraktivně, ale hlavně mohou konvici po čase zcela zničit, protože silný nános kamene nepříznivě ovlivňuje efektivitu ohřevu. Existuje několik účinných způsobů, jak rychlovarnou konvici vyčistit a zbavit ji vodního kamene.

 • Kyselina citronová je šetrná nejen ke spotřebiči, ale i k životnímu prostředí. Použití je snadné: do konvice nalejte vodu až po rysku a přisypejte lžíci kyseliny, přiveďte k varu a nechejte roztok ještě nějakou chvíli působit. Konvici poté důkladně propláchněte a uvidíte, že bude skoro jako nová.
 • Ocet je rovněž velmi účinným nástrojem pro odstranění vodního kamene. Postupovat můžete stejně jako s kyselinou citronovou, pravděpodobně ale budete potřebovat více než jednu lžičku octa. Ideální je poměr vody a octa 1:1, směs povařte a poté kartáčkem jemně odstraňte zbylé usazeniny. Pokud byste měli pocit, že po vyvaření konvice zapáchá octem, vyvařte v ní ještě jednu várku čisté vody.
 • Odvápňovací čističe můžete zakoupit v práškové, tekuté i tabletové formě. V účinnosti velký rozdíl nehledejte, zato cenovka bude jistě vyšší, než jakou má 1 l octa či sáček kyseliny citronové.

Jak správně používat rychlovarnou konvici

Abyste předešli nadměrnému usazování vodního kamene a prodloužili tak životnost rychlovarné konvice, přečtěte si několik tipů ke správnému používání.

 • Nově zakoupenou konvici před prvním použitím vyvařte, tedy naplňte až po okraj vodou a po uvaření obsah vylejte.
 • Zejména v konvicích s viditelným topným tělesem nikdy nenechávejte stát vodu. Její zbytek po dovaření vždy vylejte, předejdete tak nadměrnému usazování vodního kamene, což vám usnadní budoucí údržbu.
 • Po každém použití konvici odpojte ze zásuvky. Tento krok vám pomůže předejít případnému zkratu a vzniku požáru.
 • Pokud bydlíte v oblasti s tvrdou vodou, doporučujeme plnit konvici vodou filtrovanou. Díky tomu výrazně prodloužíte životnost spotřebiče a předejdete usazování vodního kamene.

Horké nápoje a správná teplota vody

Jestliže nepatříte mezi zastánce klasického českého turka, tedy turecké kávy připravené na český způsob, pak možná víte, že se káva správně nezalévá vařící vodou. Přestože je pro přípravu některých nápojů vařící voda nezbytná, některým může vysoká teplota vody ubrat na aromatu i chuti. Podívejte se proto do tabulky a ujasněte si, jakou teplotu vody budete potřebovat pro správnou přípravu konkrétního nápoje.

Horký nápojSprávná teplota vody pro přípravu (°C)
Instantní/filtrovaná káva90–93
Turecká káva připravená na český způsob100
Ovocný čaj100
Černý čaj100
Bylinný čaj100
Čínský zelený čaj80
Japonský zelený čaj60–70
Bílý a žlutý čaj80
Rooibos95–100
Instantní nápoje80

Zdroje:

https://www.independent.co.uk/property/interiors/secret-history-russell-hobbs-k2-kettle-2022217.html

https://www.arecenze.cz/rychlovarne-konvice/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rychlovarn%C3%A1_konvice

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo