Recenzetesty.cz

Zpracováváme žebříčky nejlepších produktů dle testů a recenzí

Elektronika a služby

Nejlepší koloběžky dle testů a recenzí 2024

Nejlepší koloběžky dle testů a recenzí 2024

Koloběžka už dávno nepředstavuje pouze zábavný dopravní prostředek pro děti. Dnešní koloběžky se dokáží svými vlastnostmi vyrovnat i jízdním kolům. Při výběru koloběžky byste měli mít v první řadě jasno v tom, zda vybíráte model pro dítě nebo pro dospělého. Od toho se odvíjí velikost kol a další parametry. Věnujte pozornost celkové kvalitě provedení, materiálu a především brzdám, které vám zaručí větší bezpečí při jízdě.

Jakou koloběžku vybrat dle testů a recenzí

Ocenění

Univerzální varianta pro celou rodinu

Sportovní model pro začátečníky

Pro milovníky freestylu

Hodnocení

83 %

75 %

85 %

Název

Kostka Twenty Max

Kostka TOUR Fun

Street Surfing Torpedo Black Core

Vzhled

Cena

9 500 Kč

6 500 Kč

2 000 Kč

Klady

Zvládne i náročnější terén
Odolná konstrukce
Vysoká nosnost
Ergonomická řídítka
Nízká hmotnost

Solidní cena
Dostupné náhradní díly
Výrazná reflexní barva
Kvalitní materiál

Dobrá kvalita konstrukce
Cenová dostupnost
Nízká hmotnost
Pro děti i dospělé
Tvrdost koleček 88A

Zápory

Zbytečně malé přední kolo
Slabší brzdy

Postrádá stojánek
Méně účinné brzdy
Vyšší hmotnost
Nižší nosnost

Náročnější údržba

Nosnost (kg)

150

100

100

Výška řídítek (cm)

96

Není uvedeno

85

Materiál rámu

Ocel

Ocel

Hliník

Brzdy

Čelisťové

Čelisťové

Nášlapné

Výška nášlapu (cm)

5

5

6

Velikost kol (přední/zadní)

20"/20"

26"/20"

3,9"/3,9"

Hmotnost (kg)

8,7

9,8

2,7

Stojánek

Ano

Ne

Ne

[wpsm_toplist]


Obrázek zobrazuje produkt Kostka TWENTY MAX šedá
Recenze Kostka TWENTY MAX šedá

Koloběžka Twenty Max od české značky Kostka disponuje vysokou odolností, životností a především multifunkčností. Přestože je určena hlavně pro dospělé, bude vyhovovat i větším dětem a dospívajícím. Pro maximální pohodlí je vybavena ergonomicky tvarovanými řídítky a praktickým stojánkem. Kvalitní ocelová konstrukce a nafukovací kola z ní činí výborný dopravní prostředek do města, na zpevněné přírodní stezky i do lehčího terénu.

Model značky Kostka disponuje ocelovým rámem poskytující vysokou nosnost 150 kg, přesto váží pouhých 8,7 kg. Pro praktickou manipulaci je koloběžka vybavena stojánkem, který vám umožní stroj bezpečně postavit v jakýchkoliv podmínkách. Za nevýhodu lze považovat “véčkovou” verzi čelisťových brzd, které nejsou příliš spolehlivé. Mezi koloběžkami střední třídy ale představují standard. Přední i zadní nafukovací kola mají stejnou velikost (20″).

Zákazníci si tuto koloběžku pochvalují pro její skvělé jízdní vlastnosti, nízkou hmotnost a snadné ovládání. Osvědčila se při jízdě ve městě i na delších výletech.

Koloběžku Kostka Twenty Max lze vřele doporučit do početné rodiny s dospívajícími dětmi. Díky její vysoké nosnosti a variabilnímu využití se na ní mohou vystřídat rodiče i děti. Je vhodná pro začátečníky i pro aktivnější jezdce, kteří hledají kvalitní model za příznivou cenu.

Orientační cena: 9 500 Kč


Obrázek zobrazuje produkt Kostka TOUR Fun Žlutá
Recenze Kostka TOUR Fun Žlutá

Sportovní odrážedlo Kostka TOUR Fun je výbornou volbou pro začínající koloběžkáře. Díky velkému přednímu kolo dosáhnete na této koloběžce vysoké rychlosti. Samozřejmostí je kvalitní provedení ocelové konstrukce. Díky svítivě žluté barvě laku budete s touto koloběžkou k nepřehlédnutí, což se v provozu hodí.

Kvůli rámu z oceli má tato koloběžka trochu vyšší hmotnost (9,8 kg). Nosnost 100 kg lze považovat za lehce podprůměrnou – z toho důvodu je lepší jezdit s touto koloběžkou na hladkém povrchu. Rovný povrch je bezpečnější volbou i kvůli nižšímu nášlapu (5 cm), se kterým byste mohli v terénu narážet na překážky. O brzdění se starají čelisťové brzdy v-brake. Přední kolo je trochu větší než zadní, což jezdci umožní snadno dosáhnout vyšší rychlosti. Koloběžka ale postrádá v základní výbavě stojánek.

Většina uživatelů je s touto koloběžkou velmi spokojená. Líbí se jim její jízdní vlastnosti, cena i výrazná žlutá barva.

Sportovní model tuzemské značky Kostka uspokojí většinu průměrných zákazníků, kteří zatím nemají příliš mnoho zkušeností s jízdou na koloběžce. Pro začátečníka je snadno ovladatelná, bytelná i cenově dostupná. Za největší nedostatek považujeme absenci stojánku.

Orientační cena: 6 500 Kč


Obrázek zobrazuje produkt Street Surfing Torpedo Black Core černá
Recenze Street Surfing Torpedo Black Core černá

S freestylovou koloběžkou Torpedo Black Core značky Street Surfing si můžete užít adrenalinové okamžiky ve skateparku i pohodové projížďky na cyklostezkách. Díky své nízké hmotnosti, tvrdým kolečkám a kvalitní konstrukci je tento model výborným prostředkem pro provádění nejrůznějších triků. Na první pohled zaujme mladistvým designem a pečlivým zpracováním.

Rám vyrobený ze slitiny hliníku slibuje lehkost a odolnost v jednom. Toto odrážedlo je velmi obratné a snadno se s ním manipuluje, protože váží pouhých 2,7 kg. Nevadí, že nemá stojánek, protože ten je při provádění technicky náročných triků spíše na obtíž. Disponuje nášlapnou brzdu nacházející se na zadní části nášlapu. S nosností 100 kg se v kategorii freestylových odrážedel řadí mezi průměr.

Koloběžka splnila u valné většiny zákazníků jejich očekávání. Líbí se jim po stránce funkčnosti i designu. Chválí také vysokou kvalitu koleček a ložisek, protože u takto levného odrážedla se s tím setkáte jen málokdy.

Freestylová koloběžka Street Surfing Torpedo Black Core je skvělou volbou pro pokročilé jezdce i začátečníky. Ačkoliv je určena primárně pro dospělé, mohou na ní jezdit i větší děti. Je potřeba pochválit kvalitu použitého materiálu i jednotlivých komponent. Vyžaduje trochu náročnější údržbu, což je ale u tohoto typu odrážedel běžné.

Orientační cena: 2 000 Kč



Jak vybrat nejlepší koloběžku

Jízda na koloběžce s sebou přináší celou zdravotních přínosů: pomáhá zpevnit svaly na celém těle, dokonale se díky ní protáhnete a efektivně spalujete tuky. Hned na začátku je ale třeba upozornit na to, že s koloběžkou je vhodné vyrazit pouze na silnice, cyklostezky a dobře zpevněné přírodní cesty. V terénu je jízda na koloběžce velmi náročná a v určitých situacích ji musíte vést, což se s horským kolem nestane.

V první řadě byste si měli ujasnit, kdo bude na koloběžce jezdit. Podle výšky a hmotnosti jezdce pak zvolte odpovídající velikost kol, nosnost a výšku řídítek. Na trhu existuje celá řada typů koloběžek, které se liší svými vlastnostmi a najdete pro ně různá využití.

Na koloběžce musíte vždy dbát na pravidla bezpečné jízdy a neopomíjet bezpečnostní předpisy. Samozřejmostí ve výbavě každého jezdce by měly být odrazky, světla, helma a chrániče. Nosný rám koloběžky by měl být vyroben z kvalitního materiálu a brzdy musí správně fungovat.

Jakou koloběžku vybrat stručně:

  • Typ odrážedla – vybraný typ koloběžky se bude odvíjet od toho, kdo na ní bude jezdit a jaký terén má v plánu zdolávat.
  • Vhodná kola – velká kola vám umožní zdolávat náročnější terén, malá jsou zase vhodná do města a pro začátečníky. V potaz berte i jejich tvrdost, protože úzce souvisí s rychlostí jízdy a pružením.
  • Ideální nášlap – výška, délka a šířka stupátka ovlivňuje pohodlí při jízdě i ovladatelnost samotné koloběžky.
  • Kvalita provedení a materiál – všechny prvky by měly být vyrobeny z kvalitního a odolného materiálu. Tradičně se používá hliník, náročnější zákazníci ocení karbon nebo ocel.
  • Nosnost – ruku v ruce s materiálem jde i výsledná maximální nosnost. Vždy se předem ujistěte, že ji jezdec nepřekračuje. Jinak by mohlo dojít k nevratnému poškození odrážedla.
  • Brzdy a bezpečnost – na brzdách byste rozhodně šetřit neměli. Odrážedlo by mělo také disponovat evropskou bezpečnostní normou.

Typy koloběžek

Koloběžky lze rozdělit do několika skupin podle toho, jaký jezdec na nich bude jezdit a v jakém typu terénu. Jednotlivé subtypy se od sebe liší velikostí kol, výškou rámu, rozměry nášlapu, konstrukcí a odpružením.

Pro lepší přehlednost můžeme koloběžky rozdělit do pěti základních skupin:

  • Dětské koloběžky,
  • Skládací koloběžky,
  • Elektrické koloběžky,
  • Freestyle koloběžky,
  • Koloběžky pro dospělé.
Obrázek zobrazuje schéma typů koloběžek
Typy koloběžek – zdroj: www.arecenze.cz

Koloběžky pro děti

Odrážedla pro děti jsou skvělou volbou prvního dopravního prostředku, protože se na nich dítě naučí jezdit snadněji než na kole. Jejich ovládání je velmi jednoduché. Některé koloběžky bývají vybaveny třetím kolečkem. Tyto modely lze pořídit i pro velmi malé děti ve věku 2 až 3 let. Klasické koloběžky se dvěma kolečky jsou vhodné pro děti starší 4 let.

Mezi koloběžkami pro děti narazíte na modely do města i do přírody (s nafukovacími koly). Při výběru vhodné koloběžky se zajímejte o kvalitu provedení a nezapomeňte dítěti pořídit helmu a chrániče. Ideální je koupit koloběžku s nastavitelnými řídítky, aby mohla “růst” společně s dítětem.

Až dítě dosáhne výšky 140 cm, můžete se poohlédnout v sortimentu pro dospělé.

Skládací koloběžky

Skládací koloběžky disponují mnoha výhodami. Vypadají podobně jako odrážedla pro děti, jen jsou trochu větší a mohutnější. Jsou velmi lehké a představují praktický dopravní prostředek do rušného městského provozu. Pokud je potřebujete složit, dá se tak učinit pomocí jednoho tlačítka. Koloběžku pak můžete nosit v jedné ruce a cestovat s ní hromadnou dopravou.

Charakteristická je pro ně nízká platforma (kolem 5 cm), menší kola, nastavitelná řídítka a zadní nášlapná brzda. U tohoto typu koloběžky oceníte její univerzálnost – díky nastavitelné výšce řídítek ji může v případě potřeby využít každý člen rodiny.

Elektrické koloběžky

Elektrokoloběžky oceníte v případě, že se vám zdá klasický způsob jízdy příliš náročný a potřebujete se pohybovat rychleji. Tento typ koloběžky je vybaven akumulátorovým elektromotorem, který je potřeba pravidelně dobíjet. Motor odvádí práci za vás a vy se pouze vezete. Koloběžky s elektrickým pohonem jsou určeny dětem i dospělým. Maximální rychlost, kterou dokáží vyvinout, se pohybuje v intervalu 20-30 km/hod.

Je potřeba mít na paměti, že baterii musíte pravidelně dobíjet. Zcela nabitá vydrží 4 až 8 hodin. Maximální dojezdová vzdálenost na jedno dobití činí 40 kilometrů. Pokud se vám při jízdě baterie vybije, budete muset elektrokoloběžku vést. Je to ale poměrně náročné, protože musíte překonávat odpor elektromotoru. Tyto modely mívají navíc oproti klasickým koloběžkám výrazně vyšší hmotnost.

Freestyle koloběžky

Mezi tzv. freestyle koloběžky řadíme takové modely, které jsou určeny k provádění speciálních triků a skoků. Pro tyto účely jsou vybaveny malými kolečky, nízkým stupátkem, pevným odlehčeným rámem a vysokou nosností. Rám musí odolat vyšší zátěži při skocích.

Představují skvělou zábavu pro děti i dospělé. Zohledněte v tomto případě výši investice. S vyšší cenou získáte skutečně kvalitní koloběžku pro provádění i velmi obtížných triků.

Koloběžky pro dospělé

Koloběžky určené výhradně pro dospělou část populace se od ostatních typů liší na první pohled. Mívají větší přední kolo a často bývají vybaveny nafukovacími pneumatikami, které lépe tlumí otřesy během jízdy.

Modely z této kategorie výrobci často dělí do tří skupin podle praktického využití:

  • Koloběžky do města,
  • Koloběžky na sport,
  • Koloběžky pro turistiku.
Typ koloběžky pro dospěléVýhodyNevýhodyVhodný terénTyp jezdce
Městské+ Často skládací
+ Lehké
+ Praktické rozměry
+ Nižší cena
– Nevhodné na delší trasy
– Jedna brzda
Do města i lehčího terénuZačátečníci a příležitostní jezdci 
Sportovní+ Odolné
+ Kvalitní odpružení
+ Výborné aerodynamické vlastnosti
+ Dvě ruční brzdy
+ Odlehčená konstrukce
– Vyšší cenaNa silnici i do přírodyPro profesionální sportovce (např. mushing)
Turistické+ Odolný materiál
+ Velké přední kolo pro usnadnění jízdy
+ Stabilní
– Těžká konstrukceNa výlety po zpevněných přírodních stezkáchPro nadšené výletníky i amatérské sportovce

Další typy koloběžek

Kromě výše rozepsaných kategorií existují ještě velmi specifické druhy koloběžek, které vyhovují speciálním požadavkům. Patří sem například dirtové koloběžky, určené k tzv. dirt jumping (skákání v terénu), sjezdové koloběžky s nízko posazenými řídítky a trojkoloběžky.

Kola

Co se týče výběru vhodných kol, budete muset vzít v potaz tři rozhodující faktory:

  • Velikost,
  • Tvrdost,
  • Materiál.

Velikost kol

Obecně platí jednoduché pravidlo, že čím větší kolo vyberete, tím bude jízda snazší a příjemnější. Koloběžka s velkými koly se ale hůře ovládá a je vhodná spíše pro zkušenější jezdce. Velikost kol úzce souvisí s tím, jaký typ odrážedla vybíráte. Modely do města disponují malými kolečky, které jim propůjčují obratnost a snadné ovládání. Koloběžky do terénu bývají vybaveny většími koly.

Velikost kol se uvádí v palcích. Přední kolo bývá obvykle větší než zadní kolo.

Velikost kol (přední/zadní)Typ koloběžky
16″/12″Městské a skládací
20″/16″Univerzální – na turistiku i do města
26″/20″Sportovní

Výjimečně narazíte na modely se stejně velkými koly (12″/12″, 16″/16″, 20″/20″). U nich se setkáte hned se dvěma výhodami: v zatáčce vám umožní držet lépe stopu a pokud píchnete, stačí vám u sebe vozit jen jednu velikost náhradní duše.

Tvrdost kol

Tvrdost kol silně ovlivňuje rychlost a plynulost jízdy i pohodlí jezdce. Tvrdá kola vám umožní dosáhnout na hladkém povrchu velmi vysoké rychlosti. Měkčí kola zase dobře pruží a bude se vám s nimi dobře zdolávat členitý terén.

Tvrdší kolečka se vyrábí z PVC (polyvinylchloridu) nebo PU (polyuretanu). Obvykle se s nimi setkáte u modelů pro děti a specifických typů koloběžek (městské, freestylové). V případě, že se kolo poškodí, dá se vyměnit za nové. Jejich tvrdost ale nelze žádným způsobem ovlivnit a při jízdě ucítíte každý kamínek. Míra tvrdosti je vždy označena číslem a písmenem:

  • 86A a níže – měkká kolečka, lépe přilnou k povrchu. Jsou vhodná pro začátečníky.
  • 88A a výše – tvrdá kolečka, lze dosáhnout vysoké rychlosti. Ideální na hladký terén, protože pruží naprosto minimálně.

Velká část koloběžek disponuje koly s nafukovacími pneumatikami. Jejich tvrdost tedy můžete snadno ovlivnit mírou nahuštění. Pokud kola více nafouknete, pojede se vám daleko rychleji, ale ucítíte každou nerovnost. Méně nahuštěná kola oceníte v terénu, který je plný kamínků, štěrku a prohlubní.

Ložiska

Kvalitní ložiska jsou důležitá pro správný pohyb kol. U koloběžky s nafukovacími koly ale můžete tuto kapitolu oželet – ložiska mají význam hlavně u tvrdých koleček z PVC nebo PU.

Kvalita ložisek je definována pomocí stupnice ABEC. Číslo 1 vyjadřuje nejnižší kvalitu, ložiska s označením 9 jsou na tom nejlépe. Aby se vám na koloběžce dobře jezdilo, je ideální sáhnout po modelu s kolečky disponujícími označením 5 a výše.

Materiál

Na výrobu koloběžek se používají různé materiály v souvislosti s využitím konkrétního modelu. Materiál má vliv na hmotnost, odolnost a pevnost výrobku.

Nejvíce populární materiály představují:

  • Hliník,
  • Ocel,
  • Karbon.

S hliníkovými rámy se setkáte u valné většiny levnějších koloběžek. Disponují nízkou hmotností, proto se používají na výrobu dětských, skládacích a městských typů odrážedel. Nejsou ale příliš odolné. Ideální je proto kombinace oceli a hliníku. Rám je částečně odlehčený a zároveň dostatečně odolný.

Pro náročné a specializované ježdění jsou určeny rámy z karbonu, které v sobě snoubí pevnost s velice nízkou hmotností. Musíte si za ně ale připlatit.

Nosnost

Pod pojmem nosnost se skrývá maximální možné zatížení koloběžky, aniž by došlo k jejímu poškození. U modelů pro dospělé se nosnost pohybuje v intervalu 90 až 150 kg. U dětských odrážedel se pohybuje kolem 70 kilogramů.

Nosnost ale nelze posuzovat výhradně ve vztahu k hmotnosti jezdce. Je ovlivňována mnoha dalšími faktory a především stylem jízdy. V okamžiku, kdy budete s koloběžkou překonávat různé nerovnosti nebo dokonce skákat, se zatížení vyvíjené na konstrukci násobí. Volte proto vždy model, jehož nosnost je o něco vyšší než hmotnost jezdce.

Rozměry nášlapu

Nášlap (neboli stupátko) představuje plochu, na které během jízdy stojíte. Rozměry platformy ovlivňují váš komfort při jízdě i to, jak moc bude jízda namáhavá. U nášlapu se zaměřte na následující parametry:

  • Výšku,
  • Délku,
  • Šířku.

Nášlapná výška

Nášlapná výška představuje rozhodující faktor z hlediska pohodlí při odrážení. Čím bude stupátko vyšší, čím větší podřep musíte při odrazu udělat. Rozhoduje ale také o tom, jak vysoké překážky jste schopni překonat. Ideální je si před nákupem koloběžky nášlap vyzkoušet, protože každý člověk má jiný typ postavy i délku nohou. Možná pak zjistíte, že vám vyhovuje úplně jiná výška, než jste původně zamýšleli.

Pokud zvolíte model s nižší platformou (4 až 5 cm), sice se při jízdě méně vyčerpáte, ale budete muset jezdit výhradně po hladkém povrchu. Případně si dávat velký pozor, abyste nezavadili o překážku.

Vyšší nášlap (přibližně 8 cm) oceníte při sportovní jízdě v přírodě. Zvládnete díky němu i menší překážky v podobě kamenů, prohlubní a klacíků.

Nášlapná délka

Délka stupátka silně ovlivňuje ovladatelnost koloběžky. Čím bude nášlap delší, tím bude jízda náročnější a ovládání zbytečně vyčerpávající. Nášlap dlouhý 40 centimetrů bohatě postačí k tomu, aby se vám na něj vešla obě chodidla a mohli jste si při jízdě odpočinout.

Nášlapná šířka

Nejedná se sice o nejdůležitější parametr, ale stojí za to se o něm zmínit. Když stojíte na stupátku, měli byste mít nohu přesně ve středu (v ose stroje). Díky tomu udržujete lépe rovnováhu. Zbytečně široký nášlap navádí jezdce k tomu, aby nohu posouval ke kraji.

Za dostatečnou nášlapnou šířku lze považovat 10 až 11 cm.

Výška řídítek

U většiny koloběžek bývá možnost uzpůsobit výšku řídítek výšce jezdce. Pro děti je ideální volit model s výškou nad 50 cm. Rozmezí pro dospělé bývá dost variabilní (od 90 cm do 130 cm).

Optimální výšku řídítek zjistíte velmi snadno: stačí se postavit na zem vedle koloběžky. Tam, kde se nachází váš kyčelní kloub, by měla končit horní hrana řídítek.

Brzdy

Kvalitní a funkční brzdy jsou pro bezpečnou jízdu zcela zásadní. Rychlé seskakování nebo dokonce brzdění nohou může být velmi nebezpečné. Použití zabudovaných brzd je bezesporu lepší metodou zastavení.

Na trhu s koloběžkami naleznete tři základní typy brzd:

  • Nášlapné brzdy – nejlevnější typ, najdete ho u městských a skládacích modelů. Brzdy se nachází v zadní části stupátka. Aktivujete je sešlápnutím.
  • Čelisťové brzdy – páčky na řidítkách, fungují podobně jako u jízdního kola. Jedná se o cenově výhodnou a efektivní variantu. Často se používají u přibližovadel s nafukovacími koly.
  • Kotoučové brzdy –  nejúčinnější a zároveň nejdražší typ brzd. Jsou také náročné na údržbu, neboť se musí udržovat v perfektní čistotě. Disponují jimi sjezdové, závodní, terénní a dirtové koloběžky.

Bezpečné vybavení

Řada jezdců vyráží na koloběžkách s velkými koly na rušné silnice. Mějte na paměti, že na koloběžce se na vás vztahují stejné dopravní předpisy, jako když jedete na kole nebo řídíte automobil. Pro jistotu byste si měli koupit základní bezpečnostní vybavení: helmu, chrániče, odrazky a osvětlení.

Velmi užitečné doplňky představují blatníky, stojánek, tachometr, zvonek a nejrůznější úložné brašny.

Cena

Cenové rozpětí je u koloběžek poměrně pestré. Výslednou cenu nejvíce ovlivňuje kvalita konstrukce a použitý materiál. Kolem 3 000 korun lze sehnat slušnou koloběžku do města, ale za sportovní model dáte klidně třikrát tolik. Pro lepší přehlednost lze koloběžky odstupňovat do čtyř cenových hladin.

Do 1 000 Kč

V nejlevnější cenové skupině najdete hlavně modely pro děti. Jsou ideální na krátké jízdy po městě nebo pro pojíždění na hřišti. Bývají vybaveny čelisťovými nebo nášlapnými brzdami.

Koloběžku pro dospělé v této sekci nenajdete.

Od 1 000 Kč do 3 000 Kč

V tomto sortimentu se již mohou poohlížet i dospělí. Převažují městské a skládací koloběžky, případně freestylové. Občas narazíte i na model s nafukovacími koly o velikosti 16″/12″, ale jejich kvalita značně pokulhává.

Od 3 000 Kč do 6 000 Kč

Vyšší střední třída uspokojí většinu zákazníků. Na své si přijdou i jezdci s vyššími nároky, neboť tato kategorie už nabízí kvalitní modely s nafukovacími pneumatikami různých velikostí. Díky robustnější konstrukci uvezou i větší a těžší jezdce. Najdete i modely s nosností 150 kg.

Nad 6 000 Kč

V této kategorii si určitě vyberete, pokud se chcete jízdě na koloběžce věnovat velmi aktivně. Vybírat mohou i profesionálové. Potěší vás široký výběr materiálů, rozměrů i velikostí kol. Velmi často seženete koloběžky s koly o velikosti 26″/20″.

U špičkových závodních modelů cena snadno přesáhne 10 000 korun.

Zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Koloběžka

https://www.arecenze.cz/kolobezky/

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-341

Další srovnání

5/5 - (70 votes)
O autorovi