Recenze O2 Spolu

Stávající mobilní operátoři nabízejí poměrně široké spektrum služeb. V současné době již nezůstávají pouze u nabídky mobilních tarifů, ale najdete u nich též digitální televizi a internet.

Jednotlivé služby si můžete pořídit samostatně, případně si je sdružit do balíčku, který pak zpravidla vychází finančně výhodněji. Podobně nemusíte mít takto propojeny pouze služby pro sebe, ale převedete do něj i mobilní tarify všech členů rodiny.

Podobný způsob využívání služeb v současnosti v Česku umožňují všichni dominantní mobilní operátoři. Operátor Vodafone nabízí trojici tarifů s názvem Rodina (Malá rodina, Velká rodina, Giga rodina), v T-Mobile najdete Magentu a O2 má k dispozici tarif nazvaný O2 spolu.

O2 Spolu – parametry služby

Do O2 Spolu si můžete sdružit mobilní tarif, televizi i internet. Co se týče mobilního tarifu, jedná se pouze o neomezené paušály, které se liší množstvím dat. Operátor do balíčku nabízí tarify s objemem od 2 do 60 GB dat a tarify s neomezenými daty a různou rychlostí mobilního internetu.

V tomto případě navíc platí, že čím víc tarifů do balíčku začleníte, tím levněji vás celá služba vyjde. Můžete si proto pořídit sami, ale O2 počítá až se čtyřmi lidmi. Pokud službu potřebujete dimenzovat pro více osob, lze to formou individuální kalkulace. Maximem je využití pro 6 čísel.

Digitální TV se opět liší hlavně počtem kanálů. V základní nabídce od O2 najdete 63 kanálů, nejobsáhlejší balíček má k dispozici 134 kanálů plus HBO. O2 TV ocení hlavně pánové. Jedině v ní totiž najdete bohatou nabídku sportovních přenosů v podobě Ligy mistrů, 1. české fotbalové ligy, Premier League a Extraligy ledního hokeje.

Internet na doma vám nabídne nejnižší rychlost maximálně 20 Mb/s. V rámci nejvyššího tarifu v této službě můžete počítat s rychlostí nejvýše 1000 Mb/s. O2 zároveň garantuje dostupnost internetového připojení na až 99 % adresách v tuzemsku a dostatečnou stabilitu internetu bez ohledu na počasí nebo aktuální počet připojených uživatelů.

Kolik ušetříte s O2 Spolu

Modelová čtyřčlenná rodina s O2 Spolu může přímo dle O2 ušetřit 1 000 Kč každý měsíc. Jak vyplývá ze srovnání dále, čím více služeb a čím více lidí se do balíčku začlení, tím vyšší bude i úspora.

U čtyřčlenné rodiny, která využívá paušály, televizi i internet to může být až 10 240 Kč za rok. Člověk, který využívá všechny služby pouze sám, ušetří ročně 3 076 Kč. Pokud budete chtít pouze televizi a mobilní tarify pro dva, ušetříte 2 276 Kč.

Jak zařídit O2 Spolu

Nabídka je dostupná pro nové i stávající klienty. A to pro fyzické osoby, ale také pro podnikatele. V podmínkách má však O2 stanoveno, že jednotlivé tarify a O2 TV musejí být vedeny vždy na jednoho zákazníka.

Aktuálně jsou služby již bez jakéhokoli smluvního závazku. Což znamená, že každou službu i samotný balíček O2 Spolu lze kdykoli změnit podle vašich potřeb.

Co se týče dalšího užívání služeb, je důležité především vědět, že po vyčerpání dat je možné si dokoupit 2 GB za 249 Kč. Nevyčerpaná data lze převést do následujícího měsíce. Je dále nutné počítat s tím, že k O2 budete potřebovat set-top box. Ten je možné pořídit na splátky za 69 Kč měsíčně (na dobu 60 měsíců), případně za 4 140 Kč jednorázově.

Výhody: balíček je možné dimenzovat libovolně, nevyžitá mobilní data se převádějí

Nevýhody: k TV nutný set-top-box, pouze neomezené tarify

Cena: podle požadovaných služeb

Jak vybrat nejlepší služby v rámci O2 Spolu

Abyste dokázali zodpovědně rozhodnout o tom, zda se vám balíček O2 Spolu vyplatí, o jednotlivých službách a jejich výběru byste měli vědět zejména následující:

Jak vybrat mobilní tarif

Standardem už jsou tarify nabízející neomezené volání a SMS. Liší se hlavně dostupným objemem mobilních dat. Na příležitostné použití vám stačí i 500 MB. Náročnější uživatel využije kolem 4 GB, ti, kteří mají chytrý telefon a na internetu jsou skutečně často, se budou ptát po neomezených datech.

V případě, že nestojíte o neomezené tarify, musíte si u dnešních operátorů vybrat z podstatně skromnější nabídky. Pak je nutné se detailněji podívat na parametry služby, zda například nenabízí volné minuty jen do své sítě. Výhodnější podmínky bývají nabízeny studentům a seniorům, tarif obvykle mohou získat levněji.

Jak vybrat digitální TV

Pokud vám váš operátor nabízí televizi, jedná se prakticky o digitální televizní vysílání. Jde o jinou formu příjmu signálu, který uživatelé mohou přijímat i přes klasickou anténu prostřednictvím pozemních vysílačů.

V tomto případě je potřeba internetový protokol, technologie se nazývá IPTV nebo OTT. OTT, zjednodušeně řečeno, znamená, že internetové připojení nemusíte mít od stejného poskytovatele, který vám domů přivádí i internet.

Nejdůležitější tak pro vás je hlavně to, abyste měli dostatečně rychlé internetové připojení, a to s rychlostí od 2 do 10 Mb/s. V případě, že budete chtít sledovat pořady také na TV, je potřeba vlastnit některý z přístrojů nové generace, který tuto technologii podporuje.

U konkrétního poskytovatele by vás hlavně měly zajímat dostupné kanály, počet kanálů v HD rozlišení a další funkce, jako délka zpětného přehrávání pořadů nebo možnost sledovat TV na více zařízeních.

Jak vybrat internetové připojení

Internetové připojení je zapotřebí vybírat především s ohledem na to, aby bylo dostatečně stabilní a také mělo dostačující rychlost. Pokud například plánujete sledovat televizi nebo hrát hry, určitě potřebujete rychlejší internet.

Jestliže míníte internet využívat běžným způsobem (odepisování na e-maily, brouzdání na sociálních sítích), stačí vám rychlost v rozmezí 10 až 50 Mb/s. V případě, že budete například používat internetovou televizi na větším počtu zařízení, bude nutné tomu přizpůsobit i rychlost připojení. S rychlostí kolem 40 až 60 Mb/s to bude bez problémů možné na dvou až třech zařízeních.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo