Recenzetesty.cz

Zpracováváme žebříčky nejlepších produktů dle testů a recenzí

Domácnost

Domácí skleník do bytu: Zbytečnost nebo nezbytnost?

Domácí skleník do bytu: Zbytečnost nebo nezbytnost?

Toužíte si pořídit skleník, ale nemáte k dispozici vlastní zahradu? Existuje dokonce i alternativa do bytu.

Jak využít mini skleník do bytu

Skleník vytváří ideální podmínky pro růst rostlin. Především zajišťují ideální světlo, teplo a dostatečnou vlhkost.

Prakticky lze říci, že díky skleníku je možné zajistit vašim rostlinám prostředí, které je vhodné dokonce i pro růst takových druhů, jež by u nás vhodné klimatické podmínky jinak jednoduše nenašly. Zároveň jsou rostliny venku účinně chráněny před rozmary počasí.

Klasické velké skleníky se vyrábějí ze skla nebo nověji z polykarbonátu. Konstrukce je z hliníku nebo zinkovaného či ocelového plechu.

Ne každý však disponuje vhodným pozemkem či vlastní zahradou, kam by tento velký skleník bylo možné umístit. Doporučit tak lze nákup malého skleníku do bytu, který se jednoduše označuje také jakožto mini skleník.

Domácí mini skleník se může stát stylovým doplňkem interiéru. Umístit ho můžete ideálně na parapet. Jako designový prvek jej však můžete ponechat například i na komodě. Existují také samostatně stojící provedení na nohách, které mohou být i volně v prostoru a zároveň jsou vysoce úsporné.

Jak pěstovat v malém skleníku do bytu

Většinou se jedná o výrobky z plastu, některé designové kousky mají i dřevěnou základnu. Zpravidla jsou rovněž opatřeny vlastním vyhříváním s možností regulace teploty. Hodí se pro pěstování zeleniny, bylinek nebo květin.

Tyto jednoduché plastové skleníčky jsou vhodné hlavně na sazenice, řízky nebo semenáčky. Hodí se hlavně pro teplomilné rostliny, jako jsou papriky, rajčata, lilky nebo salátové okurky či mochyně. Využít můžete tyto malé bytové skleníky také pro pěstování kaktusů.

Celý systém se skládá ze dna a víka. Na práci má tak minimální nároky. Postup manipulace se skleníkem v bytě je jednoduchý:

  • Vložte na dno sadbovače, kelímky či misky s děrovaným dnem
  • Přisypte do nich substrát.
  • Vysejte požadované rostliny
  • Zvlhčete a uzavřete víkem.
  • Umístěte skleník na dostatečně světlé místo.
Jak se vám líbil náš článek?