Recenzetesty.cz

Zpracováváme žebříčky nejlepších produktů dle testů a recenzí

Elektronika a služby

Dámský kalhotový kostým na svatbu- Srovnání nejlepších a jak vybrat

Dámský kalhotový kostým na svatbu- Srovnání nejlepších a jak vybrat

Svatba je významná událost a doprovází ji hlavně u žen velké téma: oblečení. Proč obléknout na svatbu kalhotový kostým a jak si vybrat ten správný?

NázevUrčeníBarvaMateriál
Dámský kostým Dominospolečenskýbílá/pudrová/černá100 % polyester
Dámský kostým Mood of Parisspolečenskýfuchsiová/zelená/žlutá95 % polyester 5 % elastan
Dámský kostým VM oblečeníspolečenskýčerná60 % bavlna, 36 % polyester, 4 % elastan

Zobrazit další produkty

Proč volit kalhotový kostým na svatbu

Kalhotový kostým si nezaslouženě získal pověst oblečení, které je silně konzervativní a přísluší spíše přísnému pracovnímu dress code. Některé dámy se tak po něm bojí sáhnout v obavě, že budou působit usedle.

Kostým však může být i důstojnou volbou dokonce na tak slavnostní událost, jako je svatba. Rozhodně se navíc nehodí pouze pro matku ženicha nebo nevěsty. Sluší ženám v každém věku včetně mladších ročníků.

Mnohdy mají ženy i obavu z toho, aby kostým nepůsobil jako snaha zamaskovat nadbytečné kilogramy či jiné nedokonalosti. Moderní kostýmky však lze doporučit i majitelkám štíhlé postavy.

Tento typ oděvu dokonce oblékají i mnohé odvážné nevěsty. A o odvaze je skutečně na místě hovořit, připravte se na to, že v kalhotovém kostýmku budete rozhodně mezi záplavou nevěst v nazdobených šatech nepřehlédnutelná.

Důkazem budiž vdavky modelky Emily Ratajkowski, která ve svůj velký den oblékla kostým se zavinovacím sakem a rozšířenými kalhotami. Kráska dala vale tradici zcela, odpustila si totiž i klasickou bílou, její kostýmek byl hořčicové barvy.

Jak vybrat kalhotový kostým na svatbu

Než se vydáte do svatebního salonu či do obchodu, měla byste si v klidu rozmyslet některé nejdůležitější aspekty, abyste nebyla rozčarovaná z toho, že zrovna vám kostýmek, který se vám líbil na fotkách, ve skutečnosti příliš nesedí.

Kalhotový kostým ocení všechny ženy, které mají rády eleganci a ženskost a současně si příliš nepotrpí na nadměrnou zdobnost. Pokud je vám bližší pánský styl a v sukních a šatech se cítíte nesvá, právě toto řešení po vás bude ideální.

Jaký střih kalhot zvolit

Co se týče střihu, ten bokový ponechte jednoznačně volnočasovým džínám. Společenské kalhoty se vyrábějí většinou do pasu a s puky.

Řešit budete primárně střih nohavic. Můžete-li se pyšnit dlouhýma štíhlýma nohama jednoznačně sáhněte po slim variantě. Takzvané slimky také sluší mladším ročníkům. Vedle tak v něm nešlápnou ani alternativní nevěsty.

Pokud se pyšníte plnější postavou, nemusíte si slim kalhoty zcela odpírat. Důležité ale je, aby byly vaše křivky souměrné. Slim střih sice efektně vyrýsuje postavu, nicméně se stejnou intenzitou nekompromisně odhalí i všechny nedostatky. Dobrou volbou mohou být kalhoty v módní zkrácené délce. Slušet vám budou přiléhavé sedmiosminové kalhoty.

Padly vám do oka kalhoty se širšími nohavicemi? Sluší všem postavám a elegantně skryjí i drobné nedostatky. Lichotivé jsou i ke kratším nohám, které opticky prodlouží. Máte-li nějaké ty kilogramy navíc, zvolte, pozor, nejlépe elegantní splývavé materiály.

Jak vybrat sako

Sako je zapotřebí vybrat s ohledem na vaši postavu. Důležité je zkontrolovat, jak vám sedí především v oblasti ramen a boků.

Prakticky je důležité vždy se snažit postavu opticky vyvážit. Pokud jste malé postavy, vyberte si sako ve zkrácené délce, které pozornost připoutá k nohám. Chlapecká postava si zaslouží vypasované provedení, které opticky vykreslí ženské tvary. Vypasované sako si mohou dovolit i dámy s větším poprsím. Naopak postavě tvaru hrušky krátká vypasovaná saka určitě nelichotí. Všechny ostatní dámy se mohou spolehnout na saka mírně vypasovaná.

Harmonie je skutečně klíčová, proto byste měla přemýšlet i o tom, jak se sako hodí ke kalhotám. K širokým kalhotám působí vyvážené vypasované verze. Pokud se pyšníte chlapeckou postavou, slušet vám bude i oversized sako v prodloužené délce.

A pozor, ač na červeném koberci to vypadá vrcholně efektně a podobný outfit nosí nejedna celebrita, rozhodně zapomeňte na myšlenku, že se jako host na svatbě vymaníte ze škatulky „nudná úřednice v kostýmku“ oblečením saka na holé tělo. Svatbě extravagance i nadměrné odhalování nepřísluší.

Jak je to s barvami podle etikety

Svatební etiketa má jeden podstatný limit: Nejste-li sama nevěstou, rozhodně byste si na tuto událost měla odpustit bílou barvu. Pokud nemá nevěsta tradiční bílé šaty, týká se barevné omezení pro ostatní dámy stejně tak i jakéhokoli jiného odstínu.

Co je důvodem? Každá žena chce ve svůj svatební den jednoznačně nejvíce vyniknout a je tak zcela nepřípustné, aby ji zastínil kdokoli z pozvaných hostů.

Z pohledu svatebčanů by se volba barev dále měla přizpůsobit zejména denní době. Pokud se obřad pořádá v dopoledních a odpoledních hodinách, velí etiketa spíše světlé tóny. Naopak po 18. hodině večerní už si můžete vzít tmavší oblečení.

Včetně černé, k níž už jsou společenská pravidla poměrně milosrdná. Jedná se sice o tradiční smuteční odstín, nicméně současně vyhlíží natolik elegantně, že i pro oslavu lásky a štěstí, jíž svatba bezpochyby je, je přípustná.

Jste-li nevěstou, žádné z výše popsaných pravidel pro vás neplatí. Svou svatbu můžete pojmout libovolně a to, zda se vzdáte tradic, je na vašem rozhodnutí. Hostům je však na místě dát dopředu vědět, pokud chystáte punkovou svatbu, kam se sluší dorazit v roztrhaných džínách nebo si přejete dresscode v konkrétních barvách.

Jak zjistit, která barva mi sluší

Obchody doslova přetékají v kostýmky v nepřeberné barevné škále. Jak zjistit, která barva vám bude nejvíce slušet?

Univerzální řešení, na které spoléhá i mnoho profesionálních stylistů, představuje barevná typologie. Ta rozlišuje ženy podle ročních období. Každému z nich odpovídá konkrétní charakteristika a jsou mu přiřazeny i vhodné barvy.

Rozeznáváme:

  • zimní typ
  • podzimní typ
  • jarní typ
  • letní typ

V Česku je převažujícím hlavně letní typ. Sluší mu tlumené studené barvy, jako je například světle růžová nebo modrá. Na „studené“ spektrum můžeme zařadit i zimu. I stou se v našich krajích můžete potkat. Zima unosí hlavně výrazné studené barvy.

Mezi teplé typy se počítá jaro a podzim. Platí u nich shodná analogie, jaro je méně výrazné, proto by mělo oblékat tlumené tóny, například meruňkovou či světle hnědou. Podzim „unese“ i tmavě hnědou nebo zářivě oranžovou.

Jak se vám líbil náš článek?
O autorovi