Recenze Apple Watch SE a porovnání s předchozími verzemi

Apple Watch, jedny z nejinovativnějších hodinek, se objevily poprvé na Apple Eventu v září roku 2014. Jako správný fajnšmekr jsem si tyto hodinky musel pořídit co nejdříve to daná situace umožňovala. Sehnání těchto hodinek bylo velice náročné, jelikož spousta ostatních lidí včetně mne si tuto novinku nemohla nechat ujít. A musím říct, že od té doby se těším na každé nové Apple Watch. 

Apple watch SE jsem vybral s bílým páskem

Má zkušenost s Apple Watch 1

rvní variace těchto hodinek byla dostupná ve velikostech 38mm a 42mm výšky. Prvně jsem se také velice obával, že by tato revoluční novinka mohla být na ruce nepříjemná z důvodu velké váhy. Naštěstí jsem se vyvedl z omylu hned při nasazení, jelikož obě varianty neváží neváží moc a na ruce nejsou vůbec nepříjemné.

Další skvělou zprávou bylo ochrana proti polití a dešti. Tuto ochranu jsem si velice cenil, jelikož komu by se nepovedlo na sebe vylít minimálně vodu či jít v dešti domu. Dále tyto hodinky snímaly vaší tepovou frekvenci a perfektně se hodily na běh či jinou sportovní aktivitu. 

Tuto první generaci jsem si oblíbil hned po několika minutách a nedokázal jsem si představit, že bych měl přejít na jinou značku chytrých hodinek než od Applu. Co mě naopak zamrzelo byl fakt, že po necelém roce se začaly hodinky sekat a jejich plynulost se snížila o zhruba 50 %. 

Apple Watch Series 2 – zlepšení výdrže, spokojenost

Na to však zareagoval Apple 2 roky od předvedení první generace, tedy v září roku 2016. Druhá série hodinek od Apple, označení Apple Watch Series 2. Toto byl další značný krok vpřed ve vlastnostech této čím dál tím více oblíbené vychytávky. 

Předešlá varianta Watch disponovala pouze ochranou proti dešti a polití, následující verze však již splnila mnoha lidem jejich přání. Hodinky disponovaly voděodolnosti až do 50 metrů. Dále také měly Wifi, Bluetooth, zabudovanou GPS a stejně jako v předešlé verzi, snímač tepové frekvence. Vlastnost zabudovaného GPS měla výhodu v tom, že při venkovním běhu jste nemuseli s sebou mít mobilní telefon a hodinky si váš pohyb zaznamenaly i s trasou běhu. 

Po problému, který nastal u minulé verze hodinek jsem neváhal a i po těchto hodinkách jsem šáhnul co nejdříve to bylo možné. První týdny jsem byl velice vystrašený se s hodinkami jít vykoupat do bazénu, ale poté, co jsem na hodinky zapomněl a skočil s nimi do bazénu, jsem tento strach překonal.

Stejně jako další modely se při aktivitě ve vodě doporučuje zapnout režim vody, nejhůře zapnout tento režim po ukončení této aktivity. Tento režim zapne zvukový signál, který má za cíl vypudit veškerou vodu z vnitřku hodinek.

Po vylezení z bazénu jsem si uvědomil, že jsem hodinky měl na sobě po celou dobu a mód jsem bleskově zapnul. Hodinky se vysušily ihned a já je používal i při následujících aktivitách ve vodě.

Apple Watch SE – nejlepší poměr cena-výkon mezi novinkami

Tyto hodinky jsem používal až do příchodu Apple Watch SE. O zakoupení nových hodinek jsem uvažoval již nějakou tu dobu, ale platit více peněz za vlastnosti, které nechci a používat nebudu se mi nechtělo. Opět v září roku 2020 však Apple poprvé představil DVĚ verze Apple Watch. První z nich byla dražší, za to bohatší verze Apple Watch Series 6. Ta nabízela možnost měření EKG či snímač kyslíku v krvi. Neopomenutá je samozřejmě voděodolnost opět do 50 metrů. Dále také disponuje snímačem pádu, který v případě zaznamenání jakéhokoli pádu přivolá zdravotní pomoc. Je zde také možnost Always-on display stejně jako loňská verze Series 5. 

Za to druhá varianta SE nedisponuje měřením EKG a snímání kyslíku v krvi, stejně jako možností Always-on display. Když jsem se koukal na technické specifikace obou hodinek, cenový rozdíl byl asi hlavní důvod, proč jsem si vybral SE. Upřímně, kdo z vás by si dennodenně měřil kyslík v krvi nebo si měřil EKG den co den? Na to, že cenový rozdíl mezi oběma verzemi je 3 500 korun, Series 6 podle mě nemá o moc lepší vlastnosti. 

Shrnutí

Velice si na těchto chytrých hodinkách cením jejich snahu být originální. V současné době je velice těžké jít vlastním proudem a rok co rok se snažit vymýšlet stále nové vlastnosti, jelikož okamžitě po představení se na stránkách jako Wish a AliExpress podobné hodinky za mnohem levnější ceny, než je originál. 

Velkým kladem pro mě je zakomponovaný měřič krevního tlaku, jelikož si např. po běhu kontroluji, jak vysoko mi tlak vyrostl a za jak dlouho se zase uklidnil na normální hodnoty. Také je skvělé, že hodinky mohu nosit i do vody či hlasově odpovídat na zprávy. 

Co ovšem vnímám jako nevýhodu je, kromě vyšší cena, se kterou se však produktů Apple musí počítat, je ne příliš pevný displej, kdy se mi podařilo v tramvaji, při lehkém doteku s tyčí na přidržení, prasknout displej. Dále displej není stále perfektně kompatibilní s ochrannými sklíčky, kdy se při nalepení velikost hodinek pocitově velice zvětší. 

Jelikož jsem již vyzkoušel mnoho chytrých hodinek, např. hodinky Samsung či právě Apple Watch a další, nejvíce u mne zabodovaly právě od společnosti Apple. Jejich jednoduchost je pro obyčejného člověka zásadní. Kdo má chuť s hodinkami dělat i složitější věci, si na své přijde také. A kdo neví, co má v daný okamžik dělat, doporučuji stáhnout PONG a můžete si krátit čas hraním nostalgické hry

Recenzetesty.cz
Logo