Recenzetesty.cz

Zpracováváme žebříčky nejlepších produktů dle testů a recenzí

Domácnost

Váleček na malování bez kapání – Srovnání nejlepších a jak vybrat

Váleček na malování bez kapání – Srovnání nejlepších a jak vybrat

Rádi byste vymalovali, ale při pomyšlení na všechen ten nepořádek a následný náročný úklid na vás jdou mdloby? Nezoufejte, řešení je jednoduché. Nekapající malířský váleček. Výmalba s ním jde rychle od ruky a hlavně se pak vyhnete dlouhému složitému úklidu. Níže naleznete přehledné srovnání těch nejprodávanějších a rady, jak váleček na malování bez kapání vybrat.

NázevCenaPokrytá plocha na jedno naplněníObjemProdlužovací násadaPříslušenstvíMateriál
Plnící malířský váleček Paint Roller329 Kč8 m2800 mlano1x doplněk na vymalování koutů1x váleček do rohů1x odměrka na barvu 1 l1x doplněk na odkládání válečkuplast
Wagner Handi-Rolle1 059 Kč5 m2550 mlanoplast
Deminas Profesionální plnicí váleček na malování – sada539 Kčcca 10 m2900 ml
(váleček na okraje 300)
anoVáleček na okraje (300 ml)Doplněk k malování rohůOdkládací vaničkaNádoba na doplnění barvysměs

Wagner Turbo Roll 550 – elektrický plnící váleček
1 319 Kč5,5 m2550 mlanoNasávací trubice ( baterie 4×AA)kov, plast
Malířský váleček Dynatec Roller WAGNER780 Kč5 m2500 mlanoplast, kov

Zobrazit další produkty

Jak vybrat malířský váleček bez kapání

Při výběru nekapajícího malířského válečku je potřeba zvážit několik faktorů:

Manuální nebo elektrický pohon

V zásadě se vyrábějí dva typy nekapajících plnících válečků. S manuálnám pohonem, tedy s páčkou, kterou zmáčknete, aby se vytlačila barva z vnitřku válečku na jeho povrch a s elektrickým pohonem, tedy na baterie. Obojí má své pro a proti. U válečku s elektrickým pohonem nebudete muset ručně vytlačovat barvu, počítejte ovšem s jeho vyšší váhou.

Bohatost příslušenství

Je velký rozdíl jestli doma potřebujete natřít jedny dveře, vymalovat záchod nebo vymalovat celý byt, s množstvím oken, rohů a různých výklenků. Pokud již navíc nějaké malířské potřeby doma máte, není bohatá výbava nezbytností, rohy a detaily můžete domalovat například štětcem, místo prodloužené násady lze využít schůdky nebo žebřík. Pokud chcete ale malovat celý byt, nákup příslušenství zvažte. Například prodloužená rukojeť, nalévací nádobka a rohový váleček vám tak mohou ušetřit mnoho času i starostí.

Použitý materiál

Válečky se vyrábějí z různých materiálů, nejčastěji jsou z plastu, který může mít různou kvalitu. Máte-li možnost si váleček před nákupem ‘’osahat’’, udělejte to. Vyhněte se levnému, nekvalitnímu plastu, váleček by se nemusel konce malování dožít. Pokud tuto možnost nemáte, čtěte pozorně recenze, je-li použitý materiál velmi nekvalitní, je téměř jisté, že to některý ze zákazníků ve svém hodnocení zmíní.

Váha válečku 

Na jednu stranu je tedy potřeba, aby byl váleček z odolného materiálu a ‘’něco vydržel’’, na druhou stranu ovšem také potřebujete, aby nebyl sám o sobě příliš těžký. Nezapomeňte, že do válečku (případně i do tyče) budete lít barvu, která něco váží. Některé válečky jsou schopny na jedno naplnění pojmout až litr barvy (většinou to ovšem bývá půl litru), a to už se pronese, obzvláště, pokud držíte váleček nad hlavou při výmalbě stropu. V případě elektrických válečků nezapomeňte přičíst ještě váhu baterií. Takže bytelný ano, těžký ne.

Velikost válečku

Malířské válečky, ať už klasické nebo plnící nekapající se vyrábějí v různých velikostech. Čím větší, tedy širší váleček, tím větší plochu pokryje na jeden tah, je tedy vhodný na velké plochy. Pokud ovšem chcete malovat členitý prostor s různými výklenky, kolem oken, sloupy atp. je lepší malý váleček, protože se vám s ním bude snáze manipulovat. Některé válečky se prodávají v sadách (většinou velký váleček a malý či rohový váleček na detaily a rohy místností), pokud kupujete samostatný dokupte k němu alespoň štětec.

Oblast využití

Válečky mohou být z různých materiálů a s různou výškou vlasu. Od toho se potom odvíjí jejich oblast použití. Je totiž obrovský rozdíl, zda budete malovat vnitřní stěnu, která je zcela hladká nebo venkovní hrubou fasádu s mnoha nerovnostmi a výškovými rozdíly. Na hladkou stěnu, využijete polyamidová vlákna případně váleček z mikrovlákna s nižším vlasem, na hrubou omítku potřebujete vlas vyšší.

Barva, kterou chcete použít

Je důležité zmínit, že tento typ válečku není vhodný pro všechny druhy barev. Barva musí mít také správnou hustotu, jinak se buď správně nevytlačuje nebo naopak z válečku vytéká. Stejně tak, pokud chcete na stěně vytvořit nějaké vzory či barevné efekty, není plnící váleček vhodnou volbou.

Jednoduchost čištění

Pokud malujete klasickým válečkem, je jeho údržba velmi jednoduchá, po použití jej jednoduše sundáte, vymyjete a necháte vysušit. V případě plnícího válečku je čištění ovšem o něco složitější, protože barva není jen na povrchu válečku, ale hlavně uvnitř. Pokud zbytky barvy důkladně neodstraníte a váleček uskladníte, barva uvnitř logicky zaschne a váleček při dalším použití nebude plnit svoji funkci. Volte proto takové válečky, které se dají rozebrat a jednoduše vymýt, stejně tak otvor v plnící tyči by měl být dostatečně široký, aby šel dobře propláchnout.

Cena

Ne vždy dražší znamená lepší, ovšem pořizovat celou malířskou sadu za stokorunu asi také nebude nejlepší volbou. V ceně se mimo jiné odráží i kvalita materiálu a zpracování. Ideální by opět bylo, kdybyste si mohli váleček před nákupem osahat a posoudit tak jeho vlastnosti v porovnání k ceně. Pokud nakupujete malířský váleček bez kapání na internetu, snažte se držet zlatého středu. V potaz samozřejmě berte i to, zda chcete váleček používat opakovaně a často nebo se jedná jen o jednorázové vymalování pokoje.

5/5 - (1 vote)
O autorovi