Nejlepší televize do kamionu dle testů a recenzí 2021

Práce řidiče kamionu je poměrně náročná zejména, pokud jezdíte na dlouhé vzdálenosti. Hlavní problém v tomto případě představuje především samota v kabině, a také nucené přestávky, které je ovšem možné si vhodně zkrátit sledováním různých pořadů, zejména pokud zrovna nejste unavení. K tomuto účelu velmi dobře poslouží přenosné televize, které si lidé často pořizují také do běžných automobilů na delší cesty. Televize do automobilu nebo kamionu je obvykle řešená jako lehká a přenosná s vlastní anténou schopnou přijímat základní televizní signály. Kromě toho je obvykle možné televizi připojit také k externímu disku (obvykle prostřednictvím některého typu USB kabelu), flashdisku nebo DVD přehrávači a přehrávat na ní filmy nebo záznamy.

Televizi je standardně možné dobíjet přímo z autozásuvky a bývá vybavena různými typy příslušenství, jako jsou reproduktory, sluchátka, případně držák pro uchycení v kabině řidiče. Vzhledem k poměrně nízkému rozsahu funkcí (které je možné často nahradit telefonem či tabletem) určenému pro velmi omezenou cílovou skupinu je trh s přenosnými televizemi k využití v automobilech a kamionech relativně úzký. Standardně se rozeznávají kategorie především podle typu obrazovky nebo velikosti uhlopříčky, cílem je ovšem, aby bylo zařízení malé a skladné.

Základní příslušenství přenosných televizí do automobilů či kamionů zpravidla tvoří:

  • anténa – s kabelem pro umístění tak, aby lépe přijímala signál, přenosné televizi s integrovanou anténou nejsou obvyklé
  • nabíječka s adaptérem pro autozásuvku
  • dálkové ovládání, montážní držák, přídavné reproduktory, sluchátka – toto příslušenství bývá volitelné

Jakou televizi do kamionu vybrat dle testů a recenzí


1

Recenze televize do kamionu Sencor SPV 7012T

Přenosná televize Sencor s LCD displejem o uhlopříčce 26 cm je určená pro naladění klasického televizního signálu ((DVB-T a DVB-T2). Jedná se o zařízení, jehož hmotnost jen o málo přesahuje 500 g s poměrně dobrým rozlišením (1024×600) a rozšířením na možnost přehrávání dat z flashdisku. Televize se vyznačuje obecně velmi dobrými uživatelskými vlastnostmi – obraz i zvuk jsou dobré, anténa, které tvoří příslušenství má ovšem často nedostatečný dosah. K televizi je možné připojit standardní příslušenství (reproduktory, sluchátka), rychlost reakce při přepínání je optimální. Baterie má dobrou výdrž (několik hodin), dobíjení je možné realizovat přímo z autozásuvky.

Sencor SPV 7012T
Recenze Sencor SPV 7012T

2

Recenze televize do kamionu Lenco TFT-1028

Obdobným řešením je pak přenosná televize značky Lenco s velmi podobnými parametry, tzn. uhlopříčkou 25,5 cm a LCD displejem. Produkt od společnosti Lenco se vyznačuje prakticky stejnými charakteristikami včetně rozlišení, dostupnosti kanálů či vstupů na zařízení. Hlavní rozdíl spočívá v robustnosti televize (celková hmotnost dosahuje téměř 1 kg) a vybavení příslušenství (sluchátka a dálkové ovládání). V konečném důsledku jsou kvalitativně ovšem oba produkty prakticky zaměnitelné, u tohoto modelu ovšem pravděpodobně odradí o něco vyšší cena.

Lenco TFT-1028
Recenze Lenco TFT-1028

3

Recenze televize do kamionu Trevi LTV 2010 HE

LED displeje u přenosných ale i závěsných televizí nabízí lepší vizuální vlastnosti a modulaci barev, ale také nižší celkovou spotřebu (zařazena do tříd A), což se v konečném důsledku projeví především na pořizovací ceně produktu. Přenosná televize značky Trevi je technologicky propracovaným zařízením, které dobře poslouží svému účelu. Díky anténě umožňuje příjem základních televizních signálů, které je možné doplnit přehráváním vlastních video záznamů ve vhodném formátu prostřednictvím USB portu. Rozlišení televize je standardní (1024×600) a velikost displeje dosahuje 25 cm. Velikou výhodou je také nízká hmotnost (0,55 kg) a tudíž i snadná manipulovatelnost a montáž do držáku. Produkt bohužel nemá dořešeny jazykové mutace manuálu.

Trevi LTV 2010 HE
Recenze Trevi LTV 2010 HE
4

Recenze televize do kamionu Muse M-335TV

Jen o málo větší přenosná televize (s uhlopříčkou 26 cm) značky Muse vybavená LED displejem představuje alternativní produkt s poloviční hmotností. Tato velmi lehká přenosná televize je vybavená anténou pro příjem DBV-T i DBV-T2 (podle některých uživatelů ovšem tato funkce chybí). Obdobně jako ostatní modely, je možné i na zařízení pod společnosti Muse přehrávat data prostřednictvím USB portu, vedle klasických videí podporuje i prohlížení obrázků a je vhodná také k přehrávání zvukových záznamů. K televizi je možné dokoupit sluchátka a držák k uchycení v kabině řidiče. Základní vybavení zahrnuje připojitelnou anténu, dálkové ovládání a adaptér pro nabíjení přímo z autozásuvky. Rozlišení displeje je klasické, je možné sledovat obraz jak ve formátu 16:9, tak 4:3.

Recenze Muse M-335TV

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo