Nejlepší sušičky ovoce dle testů a recenzí 2021

Sušení představuje jednu z nejstarších metod úpravy potravin. Zajistí, že si ovoce (nebo jiná potravina) zachová svou chuť, maximální nutriční hodnotu a nezkazí se. Při výběru vhodné sušičky ovoce byste se měli zamyslet nad velikostí sušící plochy a počtem plat. Důležitá je také volba ideální hmotnosti (pro snadnou manipulaci) a kontrola hlučnosti a výkonu. Neměly by chybět ani doplňkové funkce pro usnadnění práce a náhradní plata.

Jakou sušičku ovoce vybrat dle testů a recenzí

Ocenění

Vítěz srovnání

Nejlepší poměr cena/výkon

Přijatelná varianta za slušnou cenu

Pro velké rodiny

Hodnocení

97 %

92 %

84 %

88 %

Název

Concept SO-1060

Sencor SFD 851GR

ECG SO 570

Concept SO-1020

Vzhled

Cena

1 600 Kč

800 Kč

1 300 Kč

1 100 Kč

Klady

Velmi nízká cena
Skladnost
Pojistka proti přehřátí
Nízká hmotnost

Dobrá základní výbava
Přijatelná plocha jednoho plata
Bezpečnostní prvky

Velká vnitřní kapacita
Vysoký počet plat
Tichý chod

Velká vnitřní kapacita
Vysoký počet plat
Tichý chod

Zápory

Málo plat
Malá vnitřní kapacita
Absence tichého chodu

Menší kapacita
Vyšší hmotnost
Nemá zvukový signál
Nízký počet plat

Menší kapacita
Vyšší hmotnost
Nemá zvukový signál
Nízký počet plat

Postrádá časovač
Automaticky se nevypíná
Vyšší hmotnost
Menší výběr funkcí

Tvar

Hranatý

Kulatý

Kulatý

Kulatý

Počet sušících plat

9

5

5

9

Plocha jednoho plata (cm2)

798

510

700

804

Rozsah regulace teploty (°C)

35-70

35-70

35-70

35-70

Časovač

Ano

Ano

Ano

Ne

Pojistka proti přehrátí

Ano

Ano

Ano

Ano

Hmotnost (kg)

2

1,83

2,7

4


1

Recenze sušičky ovoce Concept SO-1060

Vítěz srovnání
Hodnocení: 97 %
Obrázek k recenzi produktu Concept SO 1060
Recenze Concept SO 1060

Elegantní sušička Concept SO-1060 obdélníkového tvaru poutá pozornost svým moderním hravým designem a velkou kapacitou. Jedná se o nadprůměrný model disponující bezpečnostními prvky. Poměr vnitřního prostoru a velikosti sušičky je velmi výhodný. Její údržba je velmi snadná, neboť plata můžete umýt pohodlně v myčce.

Tato sušička dovede díky svému praktickému tvaru a možnosti používat až 9 plat najednou sušit opravdu velké množství potravin. Plocha jednoho patra je poměrně uspokojivá. Co se týče regulace teploty, rozsah 35-70 °C spadá do běžných hodnot. Chválíme možnost automatického vypnutí, časovač a pojistku proti přehřátí. Všechny tyto prvky zvyšují komfort užívání a bezpečnost přístroje. Dále je potřeba zmínit, že se sušička může pochlubit tichým chodem.

Klady
 • Velký počet plat
 • Plata lze mýt v myčce
 • Bezpečnostní prvky
 • Poměrně nízká hmotnost
 • Hezký design
Zápory
 • Nutno prohazovat plata
 • Velké otvory v platech

Uživatelé oceňují na této sušičce jednoduchost ovládání, velkou kapacitu, bohatý výběr funkcí a v neposlední řadě veselý design. Objevily se ale stížnosti na hlučnost sušičky (ačkoliv deklaruje tichý chod) a na nedostatečný výkon.

Model značky Concept lze doporučit uživatelům, kteří chtějí sušit přes noc větší množství potravin najednou. Pestrý výběr funkcí uspokojí i náročnější zákazníky. Oželet budete ale muset to, že se plata v základní výbavě nehodí k sušení bylinek.

Orientační cena: 1 600 Kč


2
back to menu ↑

Recenze sušičky ovoce Sencor SFD 851GR

Nejlepší poměr cena/výkon
Hodnocení: 92 %
Obrázek k recenzi produktu Sencor SFD 851GR
Recenze Sencor SFD 851GR

Kruhová sušička Sencor SFD 851GR obsahuje v základní výbavě 5 výškově nastavitelných plat. Může se pochlubit praktickými rozměry, díky kterým se s ní velmi snadno manipuluje. Samozřejmostí je časovač a termostat. Teplotu lze regulovat po 5 °C. Přestože patří do nejlevnější cenové skupiny, je vybavena všemi základními funkcemi.

Model značky Sencor sice nepatří mezi nejprostornější sušičky, ale výšku jednotlivých plat lze nastavit libovolně mezi 1,5 až 2,8 cm. Díky tomu v ní lze sušit i větší kousky potravin (například celá rajčata). Plocha jednoho plata činí 510 cm2, což je dost málo. Lze si je ale postupně dokupovat. Velkou výhodou je ale nízká hmotnost 1,83 kg. Interval pro nastavení teploty je 35-70 °C. V sušičce tak můžete upravovat téměř všechny druhy potravin. Přístroj se může pochlubit časovačem a bezpečnostní pojistkou proti přehřátí. Po dokončení procesu se sušička sama vypne.

Klady
 • Velmi nízká cena
 • Skladnost
 • Pojistka proti přehřátí
 • Nízká hmotnost
Zápory
 • Málo plat
 • Malá vnitřní kapacita
 • Absence tichého chodu

U zákazníků tato sušička boduje zejména díky výbornému poměru cena/výkon. Oceňují její praktické rozměry, jednoduché ovládání, displej a kvalitu zpracování. Někteří by ale uvítali větší plochu jednotlivých plat.

Tento přístroj lze vřele doporučit lidem, kteří pravidelně suší menší množství potravin. Její ovládání je velmi intuitivní a pohodlné. Za velkou výhodu lze považovat nastavitelnou výšku plat. Bez problémů v ní usušíte houby, bylinky i masové jerky. Za velmi nízkou cenu získáte solidně pracující sušičku.

Orientační cena: 800 Kč


3
back to menu ↑

Recenze sušičky ovoce ECG SO 570

Přijatelná varianta za slušnou cenu
Hodnocení: 84 %
Obrázek k recenzi produktu ECG SO 570
Recenze ECG SO 570

Sušička ECG SO 570 má v základní výbavě 5 plat, přičemž můžete ještě 2 později dokoupit. Je vybavena veškerým základním vybavením a bezpečnostními prvky. Nechybí časovač, automatické vypnutí, pojistka proti přehřátí ani tichý provoz. Tato sušička kruhového tvaru dobře poslouží jako sezónní pomocník.

Tento model sušičky sice nedisponuje vysokým počtem plat, ale plocha jednoho plata činí 700 cm2, a to už je vcelku solidní. Interval pro regulaci teplot je standardní (35-70 °C). Bez problémů tak v sušičce usušíte ovoce, houby i maso. Nechybí ani nejdůležitější bezpečnostní prvky. Hlavní nedostatky spatřujeme ve vyšší hmotnosti (2,7 kg) a absenci zvukového signálu, který by vás upozornil na dokončení sušení.

Klady
 • Dobrá základní výbava
 • Přijatelná plocha jednoho plata
 • Bezpečnostní prvky
Zápory
 • Menší kapacita
 • Vyšší hmotnost
 • Nemá zvukový signál
 • Nízký počet plat

Reakce na tuto sušičku ovoce jsou z valné většiny pochvalné. Uživatelé si chválí zejména časovač a bezproblémový chod sušičky. Někteří by uvítali plata s menšími oky.

Sušička značky ECG se dobře uplatní jako sezónní spotřebič. Vnitřní kapacita v základní výbavě není příliš velká, ale po dokoupení 2 plat se slušně navýší. Vhodná bude pro středně velké rodiny a pro osoby, které si chtějí čas od času nasušit houby, zeleninu a sezónní ovoce do zásoby.

Orientační cena: 1 300 Kč


4
back to menu ↑

Recenze sušičky ovoce Concept SO-1020

Pro velké rodiny
Hodnocení: 88 %
Obrázek k recenzi produktu Concept SO1020
Recenze Concept SO1020

Kulatá sušička Concept SO-1020 vás zaujme na první pohled svými rozměry a robustním vzhledem. Velká plocha jednotlivých plat v kombinaci s jejich vysokým počtem vám zaručí, že můžete sušit velké množství potravin najednou. O bezpečný chod celé operace se postará pojistka proti přehřátí. Tento model nabízí vysokou kvalitu sušení spolu s kvantitou.

V základní výbavě spotřebiče naleznete hned 9 plat, což je mezi kruhovými sušičkami vysoký nadstandard. Vnitřní objem je ještě posílen tím, že plocha jednoho plata činí 804 cm2. Pomocí termostatu můžete regulovat teplotu sušení mezi 35-70 °C. Podstatné je, že u sušičky nechybí pojistka proti přehřátí, která je velmi důležitá. Postrádá ale časovač a po ukončení procesu se sama nevypne. Z těchto důvodů ji musíte během sušení pravidelně kontrolovat. Kvůli hmotnosti, která činí 4 kg, se s ní hůře manipuluje.

Klady
 • Velká vnitřní kapacita
 • Vysoký počet plat
 • Tichý chod
Zápory
 • Postrádá časovač
 • Automaticky se nevypíná
 • Vyšší hmotnost
 • Menší výběr funkcí

I přes absenci časovače a dalších moderních funkcí je tato sušička mezi zákazníky velmi oblíbená. Pozitivní body sklízí za svou kapacitu, tichý chod a rychlost, s jakou odvádí práci. Dále oceňují její cenovou dostupnost.

Velkokapacitní sušička Concept SO-1020 je velmi oblíbená a prověřená velkým vzorkem uživatelů. Bude dobře sloužit lidem, kteří rádi a často suší potraviny. Díky velkému vnitřnímu objemu se bude hodit i do velmi početné rodiny.

Orientační cena: 1 100 Kč


back to menu ↑

Jak vybrat sušičku ovoce

Díky sušičce ovoce můžete podpořit svůj rozvoj zdravého životního stylu. Nemusíte v ní sušit pouze ovoce – usušíte v ní i houby, plátky masa, zeleninu nebo bylinky. Ty nejmodernější přístroje dovedou sušit těstoviny nebo je můžete využít i ke kynutí kvásku. Sušení v sušičce představuje jednoduchý způsob úpravy potravin, které se díky němu nezkazí i bez použití konzervačních látek.

Moderní sušičky potravin velmi dobře nahrazují tradiční způsob sušení na sluníčku. Čisté vnitřní prostředí sušičky zabraňuje kontaktu jídla s hmyzem a značně snižuje riziko napadení plísněmi. Ideální je volit model, který lze snadno omývat a který je vybaven odkapávacími tácy, na kterých je zachycena přebytečná tekutina.

Na trhu dnes naleznete mnoho typů sušiček. Liší se svou kapacitou, tvarem plat, spotřebou energie i hlučností. Pokud disponujete vlastní zeleninovou zahrádkou, využijete sušičku celoročně a vyplatí se vám investovat do dražšího modelu. Dnešní sušičky bývají vybaveny i mnoha šikovnými funkcemi, které vám jejich používání usnadní. Pojistka proti přehřátí, termostat a časovač zároveň vystupují jako bezpečnostní prvky.

Jakou sušičku ovoce vybrat stručně:

 • Ujasněte si, jaké množství potravin budete sušit – podle toho se bude odvíjet odpovídající počet plat a jejich plocha.
 • Musíte vědět, jak často ji budete používat – pokud zapnete sušičku párkrát za sezónu, vystačíte si s jednoduchým modelem. Při častém používání se vyplatí investovat do lépe vybaveného a úsporného spotřebiče.
 • Věnujte pozornost kontrole základních parametrů a doplňkových funkcí – zajímat by vás měla hlučnost i spotřeba. Pokud si chcete se sušičkou ušetřit práci, oceníte i doplňkové programy a šikovné vychytávky.

Hranatou či kulatou?

V současné době existují dva základní typy sušiček podle jejich tvaru – hranaté a kulaté. Liší se především tím, jakým způsobem je v nich zajištěn rozvod tepla. To má zcela zásadní vliv na kvalitu a rychlost sušení potravin.

Schéma tvarů sušiček ovoce
Tvary sušiček ovoce – zdroj : www.arecenze.cz

Kulatá varianta

U tohoto druhu sušiček je motor umístěn ve spodní části. Teplý vzduch stoupá při sušení nahoru. Z tohoto důvodu může někdy docházet k nerovnoměrné distribuci tepla. Není pak žádnou raritou, když zjistíte, že ovoce umístěné blíže ke středu je usušené rychleji než kousky na okrajích. Čas od času musíte plata vyndat a změnit jejich pořadí. Další problém spočívá v tom, že šťáva z plodů na horních platech může odkapávat.

Mnohdy se pak dostane i do motoru. Dá se tomu zabránit použitím speciálního tácu, který kapky zachytí. Další řešení představují sušicí vložky. Používání kruhových sušiček se sebou nese mnoho možných komplikací, ale představují cenově dostupnější variantu. Jejich hlavní výhoda spočívá v tom, že si můžete dokupovat libovolné množství plat a zvyšovat tak kapacitu sušičky podle potřeby.

Hranatá varianta

V tomto případě se topná jednotka nachází na boku (nebo na zadní části) sušičky. Díky tomu proudí ohřátý vzduch k potravinám horizontálně a sušení probíhá rovnoměrně. Není třeba měnit během sušení pořadí plat. V případě potřeby jednotlivá plata snadno vysunete a kontrola sušení je tak velmi komfortní. Praktické umístění motoru zajišťuje, že se do něj nemůže dostat odkapávající šťáva.

Sušička hranatého tvaru je už nákladnější investicí. Většinou bývá vyrobena z nerezové oceli, což zapříčiní vyšší hmotnost. Omezený je také počet plat.

Rozměry a kapacita

Podle velikosti sušičky ovoce se odvíjí i výběr místa, kde ji budete uchovávat. Lehčí modely oceníte při častém stěhování nebo při výletech na chatu. Důležitý je i počet táců a jejich plocha. Výšku některých plat lze dokonce libovolně upravovat.

Hmotnost

Hmotnost plastových sušiček se pohybuje kolem 2 kilogramů. Velké nerezové sušičky běžně atakují hranici 5 kg. Ty největší váží až 10 kg, což může značně znesnadňovat manipulaci s nimi. Před pořízením sušičky je proto dobré vědět, jak často ji budete používat a jestli ji budete pravidelně přenášet. Na skladnost sušičky má vliv zejména její tvar, neboť spotřebič ve tvaru krychle (hranolu) lze i do malé kuchyňské skříňky lépe uspořádat.

Počet táců

Od počtu táců v sušičce se odvíjí množství potravin, jaké v ní můžete najednou připravovat. Základní modely by měly obsahovat alespoň 5 plat. Většina výrobků na trhů spadá do následujících dvou skupin:

 • 4 až 6 plat – stačí pro jednoho člověka i méně početnou rodinu. 
 • 9 až 11 plat – vysoký počet plat ocení zahrádkáři, houbaři a velké rodiny. Hodí se i pro raw stravování a komerční účely (prodej domácích křížal, výroba jerky atd.).

Mějte na mysli, že vyšší počet plat se zákonitě promítne do delší doby sušení. Úprava potravin se tak mnohdy stává zdlouhavou a ekonomicky nevýhodnou. Snažte se nepřesahovat počet, který doporučuje výrobce.

Materiál

Sušičky ovoce se tradičně vyrábí z plastu nebo z nerezové oceli. U plastu si budete muset dávat větší pozor. Je pravda, že kvalitní plastová sušička vám může vydržet celou řadu let. Ideální je, pokud máte možnost poklepat na plast nehtem. Tenký plast nižší kvality bude vydávat drnčivé zvuky, pevný spíše duté. Čím má plastová sušička vyšší hmotnost, tím bude také více bytelná.

Příkon a výkon

Pod pojmem příkon se skrývá fyzikální veličina, která udává, kolik energie stroj spotřebuje za jednotku času. Platí zlaté pravidlo, že čím vyšší příkon, tím má sušička (nebo jiný spotřebič) také vyšší spotřebu. Běžné rozmezí příkonu se u sušiček pohybuje mezi 220-1 000 W. Profesionální stroje disponují příkonem vyšším než 1 000 W.

Výkon pak vyjadřuje, jaké množství přijaté energie dovede sušička přeměnit na teplo. Čím vyšší hodnoty výkonu, tím rychleji a efektivněji dovede potraviny sušit. Výkon se u sušiček pohybuje mezi 200-700 W, přičemž za přijatelný průměr lze považovat 400 W. Pokud se nechystáte sušit velké množství potravin s železnou pravidelností, můžete směle sáhnout i po výrobku s výkonem 200 W.

Hlučnost

Sušení ovoce a jiných potravin v sušičce je proces, který obvykle zabere několik hodin (u velmi vodnatého ovoce klidně 15 hodin). Z toho důvodu zapíná mnoho lidí sušičky i na noc. Aby vás spotřebič nevyrušil během noci ze spánku, zkontrolujte si úroveň hlučnosti. Většina běžných sušiček vydává hluk o hodnotě 45-55 dB, což můžeme přirovnat k tichému hovoru. Drahé modely disponují velmi tichým provozem okolo 20 dB.

Doplňkové funkce

Se stoupající cenou se u sušiček setkáte s bohatým výběrem sušicích programů, bezpečnostními prvky a jinými užitečnými benefity. Je dobré si před nákupem spotřebiče ujasnit, co od něj očekáváte a jaké požadavky by měl splňovat.

Termostat

Jedná se o nejdůležitější funkci, kterou by měla disponovat každá sušička. Možnost regulace teploty je totiž naprosto nezbytná pro dosažení vysoké kvality sušení. Každý druh potraviny vyžaduje trochu jinou teplotu sušení. Některé modely mají sadu přednastavených programů. Ty nejvíce sofistikované umožňují nastavovat teplotu po jednom stupni Celsia.

U termostatu také oceníte funkci “nechat dojít”. V tomto případě jen snížíte teplotu a potravina se pozvolna dosuší. Standardní rozmezí nastavitelných teplot se u sušiček pohybuje mezi 35-70 °C.

TeplotaVhodné pro
35-40 °CSušení rostlin, koření a bylinek
50-55 °CSušení zeleniny, ovoce a hub
56-60 °CSušení masa a ryb

Časovač

Tato vysoce praktická funkce je i jedním z bezpečnostních prvků. Díky časovači si můžete jednoduše nastavit dobu, po kterou bude sušička sušit. O nic se už pak nemusíte starat, protože se po uplynutí nastaveného času přístroj sám vypne. Časovač není standard, který splňuje každá sušička, ale značně vám usnadní práci. Díky němu můžete v klidu odejít do práce s vědomím, že se spotřebič sám vypne.

Volbou vhodného časového úseku a teploty minimalizujete riziko spálení potravin. Volba časového rozpětí je různá, ale obvykle se pohybuje kolem 12 hodin.

Pojistka proti přehřátí

Díky této funkci se nemusíte bát o bezpečnost. Pokud by se náhodou začal přehřívat motor, pojistka se aktivuje a zajistí vypnutí přístroje. Nedojde tak ke zkratu a vy můžete bez obav během sušení opustit domov či spát. Tato pojistka je naprosto ideální v kombinaci s časovačem.

Zvukový signál

U sušiček disponujících časovačem se setkáte s akustickým signálem, který vás upozorní na ukončení procesu. Tento signál využívají i jiné spotřebiče, jako jsou pračky, myčky nebo mikrovlnné trouby. U některých sušiček je tento zvukový signál velmi nepříjemný a výrazný, tak si dejte pozor, aby program neskončil zrovna uprostřed noci a neprobudil sousedy.

INFRA sušičky

Na trhu se nejnověji objevují také INFRA sušičky, které k sušení potravin využívají infračervené záření. Tento typ záření lze jeho působením na potraviny přirovnat ke slunečnímu záření. Jeho primární benefit spočívá v tom, že si potravina zachová více enzymů, vitamínů a vlákniny než při sušení v běžné sušičce. Celý proces probíhá i mnohem rychleji.

U hub, ryb, masa a dalších surovin obsahujících živočišný tuk navíc plní protektivní funkci – zabraňuje jejich rozkladu. S infračerveným zářením se zatím setkáte jen u těch nejlepších modelů z vysoké cenové kategorie.

Sušicí programy

Levné modely sušiček ovoce nabízí většinou jen naprostý bazál, což je funkce vypnout/zapnout. U dražších spotřebičů se ale kromě termostatu a možnosti regulace teploty můžete setkat i s několika přednastavenými programy. Každý druh potraviny má své individuální chemické složení a proto by se měl zpracovávat správným způsobem.

Program meat vám umožní si během několika hodin (8-12) usušit z čerstvého masa lahodné jerky. Raw program je ideální pro osoby, které dodržují principy raw stravy. Při sušení nepřesáhne nikdy hranici 42 °C, což je nejvyšší teplota, při které jsou schopny fungovat enzymy. Herbs je ideální program na sušení bylinek. Combo zase využijete u vodnatých potravin, u kterých by sušení běžným způsobem trvalo velmi dlouho.

Název programuPrincipU jakých potravin se vyplatí
Meat (fast)Rychlé sušení při maximální teplotěMaso
RawSušení za maximální teploty 42 °CPotraviny s vysokým obsahem vitamínů
ComboStřídání vysokých a nízkých teplotPotraviny s vysokým obsahem vody (rajčata, hroznové víno, švestky)
Herbs (low)Pomalejší sušení při nízkých teplotáchBylinky

Příslušenství

Sušičky ovoce jsou v podstatě dost jednoduché přístroje s jasně daným ovládáním a funkcemi. Můžete si ale postupně dokupovat další vybavení, jako jsou náhradní plata, speciální plata a jiné příslušenství.

Náhradní plata

Většinou se dokupují do kulatých sušiček. Umožní vám zvýšit kapacitu sušičky a můžete tak najednou sušit větší množství potravin. Hodí se i v případě, že se vám některé z plat v základní výbavě rozbije. Jejich pořizovací cena se pohybuje v intervalu 100-500 Kč.

Bylinková plata a odkapávací tácy

Plata určená k sušení bylinek jsou vyrobena z jemné síťoviny, skrz kterou nemohou drobné části bylinek propadnout. Tato speciální plata nebývají standardem základní výbavy. Pokud chcete sušit byliny na běžném platu, vystelte ho alespoň pečícím papírem. Odkapávací plato je šikovným pomocníkem při sušení velmi šťavnatého ovoce. Díky němu nesteče šťáva do motoru sušičky.

Nepřilnavé vložky

Poslouží v případě, že se chystáte sušit velmi šťavnaté, lepivé nebo mokré potraviny. Tyto vložky jednoduše položíte na plato a na ně vyskládáte potraviny. Díky tomu se jednotlivé kousky jídla nepřilepí k platu. Bývají vyrobeny z teflonu nebo jsou potaženy vysoce kvalitním silikonem.

Otočný kruh

Tento doplněk se pořizuje do kulatých sušiček. Díky němu se může plato pomalu pohybovat po směru hodinových ručiček. Dochází tak k efektivnější cirkulaci horkého vzduchu a kvalita sušení se zvyšuje. U dražších modelů bývá součástí základní výbavy.

Skleničky

Pokud si pořídíte vhodné pohárky určené pro daný druh sušičky, můžete se dokonce pustit do výroby domácího jogurtu. Nejedná se ale o typické vybavení. Když se chcete výrobě domácích jogurtů věnovat ve velkém, vyplatí se investovat raději do jogurtovače.

Údržba

Protože se v sušičce připravují potraviny, musíte ji neustále udržovat v perfektní čistotě. Samozřejmostí by mělo být otření všech částí po každém použití. Postačí vám vlhký hadřík namočený ve vodě. Plata u některých dražších modelů můžete dát dokonce umýt do myčky. Dejte si pozor na to, aby byla sušička při čištění vypnutá a odpojená z elektrické sítě.

Strategické umístění může značně prodloužit životnost přístroje. Ideální jsou suché, dobře větrané a čisté místnosti. Umístěním do prostor s efektivně řešeným odvětráváním se vyhnete i nepříjemným pachům. Nedávejte sušičku nikam, kde je vlhko, špína nebo se tam hodně práší (sklep, dílna atd.).

Cena

Sušička ovoce nepředstavuje přehnaně drahou investici ani v případě kvalitnějších modelů. Už do dvou tisíc korun seženete velmi slušný spotřebič, který vám při správné údržbě vydrží sloužit i několik let. Nadšení houbaři a milovníci zdravé ceny nejspíš sáhnou po dražších modelech, kde se cena pohybuje i kolem 10 000 Kč.

Do 2 000 Kč

V nejlevnější cenové skupině sušiček ovoce najdete zejména kruhové modely vyrobené z plastu. Mějte na paměti, že nemusí být vybaveny termostatem a počet sušicích plat se pohybuje okolo 6. Příkon bývá velmi nízký (okolo 220 W). Z těchto důvodů je lze doporučit spíše pro příležitostné sušení.

Od 2 000 do 5 000 Kč

Do střední cenové třídy spadá většina sušiček (kruhové i hranaté typy). Samozřejmostí je větší sušicí plocha a vyšší počet plat. Většina z nich disponuje termostatem, doplňkovými sušicími programy a výjimkou nebývá ani časovač.

Nad 5 000 Kč

Jedná se již o velmi kvalitní modely, které jsou většinou vyrobeny z nerezu a mají hranatý tvar. Nevýhodu může představovat jejich vyšší hmotnost, která znesnadňuje manipulaci. Výkon těchto spotřebičů se pohybuje kolem 1 000 W a někdy je i přesahuje. Standardem jsou nejrůznější sušicí programy a doplňkové funkce. Ty nejlepší a nejvýkonnější sušičky stojí i více než 15 000 Kč a lze je doporučit profesionálům ke komerčnímu využití.

Zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Su%C5%A1i%C4%8Dka_ovoce

https://www.arecenze.cz/susicky-potravin/

https://books.google.cz/books?id=bQZV8Wcwd0wC&lpg=PA1&ots=P-2njvtyFS&dq=su%C5%A1i%C4%8Dky%20ovoce&lr&hl=cs&pg=PP1#v=onepage&q=su%C5%A1i%C4%8Dky%20ovoce&f=false

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo