Recenze a test Sencor SBL 2210WH

Mixér SBL 2210WH značky Sencor je praktickým pomocníkem do kuchyně, který se perfektně hodí pro přípravu ovocných šťáv a hustých smoothies. Díky novým technologiím slibuje dokonalejší rozmixování ovoce a zeleniny do hladka a také jednoduché a praktické ovládaní, se kterým si poradí každý. K tomu upoutá zajímavým designem, který se bude hodit do každé moderní kuchyně. Jak tento smoothie mixér vyhovoval nám?

Fotka mixéru po rozbalení spolu s krabicí

Co obsahuje balení

Smoothie Maker SBL 2210WH přichází v praktické krabici snesitelných rozměrů, takže se nemusíte obávat, že vám zabere spoustu místa a špatně se poveze domů. Uvnitř krabice se skrývá stojan s mixérem, víčko, které zároveň obsahuje nože, plastová nádoba na mixování, kelímek na smoothies na cesty a návod, jak smoothie maker používat v češtině.

Největší a pravděpodobně i nejdůležitější součástí balení je bílý stojan s detaily v barvě, kterou si můžete vybrat. V nabídce je světle šedá, žluto-zelená, modrá, červená a oranžová. Je tedy jen na vás, kterou z barevných kombinací zvolíte. My vybrali nejméně výraznou šedou, která je decentní a hodí se do jakékoliv kuchyně. Stojan je poměrně mohutný a velký, ze zadní části vede kabel pro připojení do sítě. Stojan má také dvě vychytávky. První z nich je madlo, díky kterému můžete s mixérem snadno manipulovat, druhou je přísavka zespodu stojanu, která zaručí, že bude během mixování držet stojan na místě. Nápad je to sice hezký, ale my jsme se bohužel setkali s problémem, kdy je velmi obtížné mixér od povrchu odtrhnout.

Pohled na mixér a lahev shora

Víčko, opatřené uvnitř čtyřmi titanovými noži se nešroubovává do horní části stojanu poté, co je již spojeno s plastovou nádobou. Na stojanu je sice uvedeno, jak při šroubování postupovat, ale jako jednu z největších nevýhod tohoto mixéru bych uvedla právě to, že našroubování na stojan je nesmírně obtížné. Musíte si osvojit specifický grif, a i poté je někdy našroubování docela boj, který téměř svádí k tomu si raději smoothie nedělat.

Rozmixování dohladka a  titanové nože

Na druhou stranu mixér mixuje opravdu kvalitně a díky pulzačními tlačítku je možné zeleninu a ovoce rozmixovat opravdu dohladka. Díky tomu, že jsou navíc nože pokryty titanem, nemusíte se bát, že by došlo na jakékoliv znehodnocení vitamínů a živin ve vašem smoothie, což se u mixérů s jinými druhy nožů může stát. Rozmixování celého obsahu plastové nádoby je obvykle velmi rychlé a postačí necelá minuta mixování k tomu, aby byla konzistence naprosto hladká. Velkou výhodou je také to, že mixovací nože jsou umístěny ve víčku, nikoliv v lahvi, takže jdou snadno umýt.

Pohled na samotný mixér bez vrchní části

Lahve uvnitř balení

Mixovací láhev má objem 0,6 litru, což se mi zdá jako naprosto dostatečný objem pro výrobu jednoho až dvou smoothie. V balení je ještě plastový cestovní kelímek s objemem 0,3 litru, který se mi ale zdá jako poněkud zbytečný. Pokud má někdo o takovýto kelímek zájem, může si ho koupit zvlášť přesně takový, jaký mu bude vyhovovat. Kdyby kelímek nebyl součástí balení, mohla by být cena mixéru nižší a krabice o něco menší. Věřím totiž, že část uživatelů mixéru kelímek nikdy nevyužije. Obě lahve jsou využity z jedinečného materiálu Tritan, který neobsahuje často používané BPA.

Obě lahve i víčko s noži mohou přijít do myčky. My přesto raději umýváme zejména víčko s noži ručně, aby se nepoškodily, ale výrobce uvádí, že umytí v myčce není problém. Víčko, které obsahuje menší kelímek je zabezpečené tak, aby se nemohlo stát, že vám během cesty vyteče nápoj do kabelky nebo batohu. Použít je ho navíc možné i na velkou mixovací lahev.

Závěrečné shrnutí

Celkově jsem s mixérem Smoothie maker SBL 2210WH od značky Sencor velmi spokojená, přestože má několik much. Myslím tím zejména velmi obtížné šroubování, kelímek navíc a příliš pevnou přísavku. Na druhou stranu cena mixéru, které se pohybuje okolo 550,- Kč, je příznivá a poměr cena a výkon mi přijde velmi dobrý.

Klady:

  • mixování rychle a dohladka
  • moderní design
  • příznivá cena
  • pulzační tlačítko pro dokonalé promíchání
  • kvalitní materiály

Zápory:

  • příliš pevná přísavka
  • obtížné nasazování na stojan
  • zbytečný kelímek navíc
  • poměrně mohutný a velký

Recenzetesty.cz
Logo