Recenze nej rozkládacích pohovek pro každodenní spaní

Rozkládací pohovky mají využití nejen pro nouzové přespání návštěv. Pokud se jedná o kvalitní výrobek, dokáže plnohodnotně nahradit klasickou postel. Ráno své lůžko zase složíte a po zbytek dne jej používáte jako sedačku. Při pořízení jednoho kusu nábytku se dvěma funkcemi šetříte peníze, prostor v domácnosti i životní prostředí. Rozkládací pohovky pro denní používání je však nutné poctivě vybírat, aby byl spánek na nich poholný.

Recenze Idea VICTORIA

Idea VICTORIA patří mezi levnější výrobky. Ocení ji především studenti a všichni, kteří hledají rozkládací pohovku za přijatelnou cenu a přitom s plnohodnotným použitím pro každodenní spaní. Skládání je snadné a řešené formou klik-klak systému. Uvnitř se nachází úložný prostor pro uskladnění dek a polštářů během dne. Jádro rozkládací pohovky Idea VICTORIA je vyrobeno z vlnité pružiny.

Po rozložení měří Idea VICTORIA 190 × 120 cm. Prostor pro spánek je tak dostatečně velký. Ve složeném stavu má tato pohovka výšku 40 cm a hloubku sedu 55 cm. Dostatečně vysoké opěradlo zajišťuje potřebné pohodlí. Aby nebyl skládací systém vidět, lze jej schovat pod krycí látku. Celkově se jedná o malou rozkládací pohovku, která snadno zapadne i do stísněných prostorů a pomůže vám ušetřit mnoho místa.

Výhody: nízká cena, skladnost

Nevýhody: skládací systém skrytý jen látkou, základní pružinové provedení

Cena:  6 000 Kč

back to menu ↑

Recenze Kondela Alabama

Rozkládací pohovka Kondela Alabama má atraktivní design a nabízí se v několika barevných variantách. Jednoduchý tvar je moderní a navíc usnadňuje skládání a rozkládání s jednoduchým klik-klak systémem. Samozřejmě nechybí úložný prostor pod sedákem, do kterého můžete přes den schovat polštáře, peřiny nebo jej použít pro jiné věci.

Po rozložení měří plocha na spaní 116 × 195 cm. Ve složeném stavu je výška sedu 47 cm a hloubka 53 cm. Kondela Alabama má ve spodní části drobné nožky s mezerou od země 5 cm. Je vyrobena z kvalitních bonelových pružin a z PUR pěny, která se vyznačuje tvarovou stálostí a dobrou pružností. Díky tomu se Kondela Alabama hodí jako praktická rozkládací pohovka pro každodenní spaní.

Výhody: kvalitní pružiny a PUR pěna, snadná manipulace

Nevýhody: na někoho příliš nápadný design, hůře dostupný prostor pod pohovkou pro úklid

Cena: 8 500 Kč

back to menu ↑

Recenze Kondela Kardyn

Kondela Kardyn na první pohled vypadá jako hezký a klasický gauč, do kterého byste neřekli, že se dá rozložit. Přesto poslouží jako plnohodnotná postel. Se svými rozměry v rozloženém stavu 204 × 142 cm dokonce patří mezi nadstandardně velké modely. Spaní tudíž bude komfortní. Díky kvalitnímu zpracování se Kondela Kardyn hodí pro každodenní používání přes den i v noci. 

Tato rozkládací pohovka je vyrobená z bílé ekokůže v kombinaci s šedou látkou. V její dolní části najdete velký úložný prostor a po stranách nechybí pohodlné opěrky. Ve složeném stavu je výška sedu 42,5 cm a hloubka sedu pak 52,5 cm. Díky neutrálnímu designu zapadne Kondela Kardyn do každého interiéru. Má kvalitní zpracování s dlouhou životností. Její cena však v porovnání s ostatními rozkládacími pohovkami již patří mezi vyšší.

Výhody:  dostatečný prostor, kvalitní zpracování

Nevýhody:  vyšší cena

Cena:  13 500 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat rozkládací pohovku pro každodenní spaní

Hlavní funkcí rozkládacích pohovek je šetřit místo v domácnosti. Lze je využít pro rozšíření volného prostoru k sezení pro více lidí i jako alternativu postele. Základní modely se hodí spíše pro nouzové přespání hostů. Ty pokročilejší ale mohou plnohodnotně zastoupit vaši postel. Nejčastěji bývá tato varianta oblíbená u studentů a v malých prostorách. Využít ji však může úplně každý.

Ačkoliv rozkládací pohovka pro každodenní spaní šetří mnoho místa v porovnání se samostatnou postelí a gaučem, je stále nutné její velikost dobře zvážit. To platí zejména u malých bytů. Předem si dobře změřte základní rozměry. Těmi jsou:

  • Šíře sedáku
  • Výška od země
  • Velikost ve složeném stavu
  • Velikost v rozloženém stavu

Na délku se velikost pohybuje cca od 190 cm výše,což je dostatečné pro pohodlné ležení. Také šířka je dle konkrétního typu srovnatelná s klasickou postelí pro jednu až dvě osoby. Ačkoliv bude rozkládací pohovka přes den složená, měli byste si nechat volný celý prostor, který zabere v rozloženém stavu. Není totiž praktické stále posouvat nábytek u gauče pro jeho rozložení. Výška od země je důležitá kvůli prašnosti od podlahy. Čím vyšší, tím lepší.

Jedním z nejdůležitějších ukazatelů kvality výrobku, který má zásadní vliv na pohodlí, je typ matrace. U každé rozkládací pohovky pro denní spaní byste tento parametr měli řešit stejně poctivě jako u matrace postele. Na trhu najdete pružinové varianty, různé pěny a jejich kombinace. Oblíbená a kvalitní je například polyuretanová nebo paměťová pěna.

Velkou výhodou rozkládacích pohovek je jejich úložný prostor, který nechybí u většiny výrobků na trhu. Ten se obvykle nachází pod sedací částí. Můžete do něho přes den umístit deky a polštáře, popřípadě i jiné věci, pro které nemáte jiné místo. V tomto ohledu rozkládací pohovka zastoupí také menší skříňku. Objem a rozměry prostorů na ukládání věcí však bohužel nebývají výrobcem uvedené.

Pohovka pro každodenní spaní by se měla snadno rozkládat i skládat, abyste s ní neměli každé ráno a každý večer příliš práce. Důležitá je fyzická nenáročnost a jednoduchý mechanismus, který nemusíte dlouze skládat. Zatímco některé levnější pohovky mohou mít rozkládací systém viditelný, pokročilejší a dražší do sebe snadno zapadnou a na první pohled na nich nepoznáte, že se jedná o kombinovaný výrobek.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo