Nejlepší zapékací laky na nehty

Toužíte mít stále upravené ruce, ale nemáte čas nebo náladu si pravidelně lakovat nehty? Existuje i trvanlivější řešení v podobě tzv. zapékacích laků na nehty, nazývaných též gelové laky. Ty se vytvrzují v UV lampě podobně jako gely. Eventuálně se může použít LED lampa vybavená diodami. Její výhodou oproti UV lampě je neomezená životnost, diody se na rozdíl od UV zářivek nemusí časem měnit.

Oproti gelovým nehtům mají ty potažené gel lakem výhodu v tom, že se jedná o velmi přirozeně působící řešení. U klasických gelových nehtů mívají některé nositelky nanesenou příliš tlustou vrstvou gelu. Gelový lak je podobně tenký jako běžný lak na nehty.

Přirozenější je celý výsledek i díky tomu, že gelový lak se nanáší na přírodní nehet. Na rozdíl od gelu není určen k aplikaci na tzv. tipy (umělé nehty) nebo k modelování na šablonu, tedy k prodlužování vašich vlastních nehtů. Neznamená to však jen nošení krátkých nehtů. Vaše přírodní nehty se tímto způsobem zpevní, je tedy možné, že pokud „přežijete“ počáteční fázi, kdy jsou krátké, samy dorostou do požadované délky.

Další předností je snadná aplikace. Gelové laky se nanášejí podobně jako klasické laky. Protože však mají jiné složení, je nutné je vytvrdit v UV/LED lampě. Odpadá vám však zdlouhavé modelování a pilování klasického gelu. Gelový lak si zvládnete aplikovat i v pohodlí domova.

Vydrží cca 14 dnů. Po této době je pochopitelně znatelné odrůstání, ale v laku mohou být patrny i první oděrky. To však může být i výhoda, protože ne každá žena si přeje mít stále stejnou barvu laku. Nižší životnost vám umožní snadno odstíny i zdobení střídat.

Recenze NANI gel lak Dream Winter Night 6 ml

Tento gelový lak vám zajistí profesionálně vypadající manikúru s minimálním úsilím. Štětečky byly speciálně navrženy pro zvláště snadnou aplikaci. Svým tvarem připomínají kočičí jazýček.

Laky jsou kvalitní a vysoce pigmentované. Konkrétně odstín Dream Winter Night je elegantně působící nadčasová černá, který výborně kryje. Uspokojivý výsledek vaší manikúry nicméně i podle výrobce závisí hlavně na přípravě nehtu před aplikací a pečlivým nanášením. Při nanášení nespěchejte. Uváděná výdrž činí až 3 týdny.

Pro vytvrzení těchto laků lze použít UV nebo LED lampa. Podle typu lampy pak vytvrzení jedné vrstvy trvá 30 až 120 vteřin. K odstranění laku je nutné nejprve šetrně narušit jeho svrchní vrstvu, poté se použije aceton.

Výhody: snadná aplikace, dobře kryje

Nevýhody: nutná pečlivá aplikace, k odstranění se používá aceton, který poškozuje nehty

Cena: 111 Kč

back to menu ↑

Recenze NANI Gel lak Amazing line Body Pink 5 ml

Trvanlivý lak, který působí jako ze salónu, ačkoli si jej snadno můžete nanést doma, to je NANI Gel lak.

Pro vytvrzení všech laků řady Amazing line lze použít UV nebo LED lampu. To trvá podle typu přístroje 2 až 4 minuty. V této řadě je kromě barevných laků dostupný vitamínový podkladový gel lak Vitamin Base, který o nehty pečuje. Vybraný odstín Body Pink je velmi přirozený, vaše nehty tak budou působit pěstěně a elegantně.

Nehty jsou aplikací laku zároveň ochráněny před nežádoucím lámáním a štěpením. Pevnost a pružnost svých nehtů dále podpořte nanesením svrchního gelového laku Quick Finish. Atraktivní manikúra vám vydrží po dobu až 3 týdnů.

Výhody: jednoduché nanášení, přirozený odstín

Nevýhody: horší krytí, problémy s vytvrzením laku

Cena: 76 Kč

back to menu ↑

Recenze Enii nails RockLac S28 5 ml

Nudí vás stále stejný výběr odstínů? RockLac přináší širokou škálu zářivých pastelových odstínů, mezi nimiž si vybere prakticky každá uživatelka.

Současně jsou tyto laky charakteristické svým rychlým nanášením a dlouhou výdrží. Podle typu nehtů by to mělo být 10 až 14 dní. Pro vytvrzení se používá UV i LED lampa. Vytvrzení v LED lampě trvá pouze 30 sekund, v UV lampě až 2 minuty.

RockLac nepoškozuje přírodní nehty, k odstranění se používá speciální odstraňovač OFF REMOVER, který se aplikuje na fólie.

Výhody: široká škála odstínů, snadná aplikace

Nevýhody: nutné dávat tenkou vrstvu, jinak se tvoří bublinky, vyšší cena

Cena:  165 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší zapékací laky na nehty

Při nákupu konkrétního produktu se zaměřte zejména na následující parametry:

Gelový nebo s gelovým efektem

Nenechte se zmást označením některých výrobců. Pokud sháníte odolný gelový lak, který se musí vytvrdit v UV nebo LED lampě, hledejte ho pouze pod tímto označením. Jestliže v obchodě najdete lak s gelovým efektem, jedná se o klasický lak, který UV/LED lampu nepotřebuje, neboť schne na vzduchu. Ve srovnání s gelovým lakem je méně mechanicky odolný, byť by měl nabídnout delší výdrž než běžný lak. Laky s gelovým efektem jsou i lesklejší než obyčejné laky.

Odstín

Pokud jste zvyklá na doslova všechny barvy duhy, může vás svět gelových laků trochu zklamat. Výběr není tak rozmanitý. Vyberou si hlavně milovnice klasické červené, přirozenější růžové nebo tělových odstínů.

Aplikace

Nanesení klasického gelového laku vyžaduje nejprve zdrsnění nehtů. To však může vaše přírodní nehty poškozovat. Pokud to nechcete podstupovat, ideálními alternativami pro vás pak jsou tzv. shellac nebo striplac. Vlastní nehty kvůli nim brousit nemusíte, proto se jedná o vhodnou variantu i pro ženy s tenkými nehty.

Životnost

Většinou se uvádí výdrž 14 dnů, některé značky se pyšní 3 až 4 týdny. Striplac nabídne pouze 10 dnů. Toto však berte jen jako ryze orientační informaci. Výsledek primárně závisí na správné aplikaci a také na kvalitě vašich vlastních nehtů. Optimálně bude klasický gelový lak držet především na tvrdších nehtech, které jsou zdravé.

Odstranění

Podobně jako při aplikaci je nutné se zamyslet i nad tím, jakým způsobem se gelový lak odstraňuje. Striplac stačí jednoduše sloupnout. Na podobné bázi pak fungují i další produkty. Některé gelové laky se prodávají s označením peel off a i ty jsou určené ke sloupnutí. Shellac i gelový lak se odstraňují shodně, potřebujete aceton. Koupit si můžete kosmetický aceton, prodává se v drogerii. Postačí vám i obyčejný odlakovač s obsahem acetonu. Jeho nevýhodou je, že nehty vysušuje.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo