Nejlepší věci pro BFF

BFF (z anglického Best Friends Forever) jsou více než jen dvě známé nebo kamarádky. Tato přátelství bývají opravdu silná. Pokud také máte někoho takového, můžete mluvit o velkém štěstí. A také můžete dát okolí najevo, že patříte k sobě a koupit si nějakou drobnost, která vaše přátelství stvrzuje. Různé věcičky, které vás spojují, jsou u BFF velmi oblíbené. Pojďte se podívat, jaké drobnosti vyjadřující váš vztah lze pořídit.

Recenze Přívěsky BFF

Přívěsky a amulety jsou jednou z nejoblíbenějších a nejlevnějších věcí typickou pro BFF. Jedná se zároveň o hezký šperk, který můžete nosit, když jste spolu i samostatně. Každá z kamarádek má zpravidla jednu polovinu celku a jen dohromady dávají přívěsky smysl. Například na každé z nich je část textu či do sebe po přiložení zapadnou. Někdy také mohou být jen identické.

Přívěsky lze připnout na náramek na ruku nebo je nosit kolem krku jako náhrdelník. Zpravidla k nim obdržíte rovnou řetízek či kůži na připnutí / zavázání. Pozor však dávejte na jeho kvalitu a pevnost, aby se tak snadno nepřetrhl. Klasickou formou BFF přívěsku jsou typy pro dvě kamarádky. Sehnat lze ale i provedení pro větší partičky přátel se třemi nebo čtyřmi kusy. U ostatních BBF věcí jsou předměty zpravidla jen párové.

Výhody: ve dvou i více kusech, přijatelná cena

Nevýhody: snadno se ztratí, nemusí mít dlouhou životnost

Cena: cca 150 Kč

back to menu ↑

Recenze Trička BFF

Mezi nejvíce viditelné BFF věci patří trička, popřípadě mikiny a jiné oblečení. Jich si zpravidla každý všimne, ať už jste spolu nebo každá zvlášť. Vybírat si stejně jako u přívěsků můžete ze dvou typů: se stejným motivem nebo vzájemně se doplňující. Na trhu najdete jak jen neutrální BFF trička s nápisy souvisejícími s tématikou Best Friends Forever, tak s vtipnými popisky. Samozřejmě se nabízí i možnost si nechat vytvořit vlastní potisk na míru.

Ačkoliv jsou trička velmi oblíbeným BFF doplňkem, jejich výběr není tak snadný jako u ostatních menších drobností. Každé z kamarádek totiž může slušet jiná barva, jiný střih a také mnohdy bude každá potřebovat jinou velikost. Důležité je tedy se dobře domluvit. Také byste měli počítat s tím, že tričko je spíše spotřební záležitostí a nevydrží vám na rozdíl od jiných malých BFF předmětů delší dobu na památku.

Výhody: výrazné a viditelné, mnoho motivů včetně tisku na míru

Nevýhody: vyšší cena, nemusí mít dlouhou životnost

Cena: cca 700 Kč

back to menu ↑

Recenze Hrnečky pro kamarádky

Pokud byste si raději než trička nebo přívěsky vybrali nějakou BFF věc, která bude čistě soukromá a nebude tolik na očích, budou se vám líbit hrníčky s Best Friends Forever tématikou. Nestojí příliš peněz a navíc mají i praktické využití. Nabízí se jako běžný dárek pro kamarádku a někdy i v párové variantě dvou shodných nebo podobných hrníčků. Těch ale bohužel na trhu není tolik.

Vybírat můžete mezi různými tvary a také materiály od keramiky až po retro plecháčky. Občasně na trhu narazíte i na skleničky. Pokud chcete mít BFF hrnek zároveň na památku, doporučujeme vybírat mezi odolnými provedeními, aby se vám nešťastnou náhodou nerozbil. Kov je výrazně pevnější než keramika nebo sklo. Plánujete-li ze svých BBF hrníčků také běžně pít kávu či čaj, zvažte dostatečný objem a praktický tvar.

Výhody: vydrží na památku, obvykle nízká cena

Nevýhody: keramika a sklo se může rozbít, menší výběr párových typů

Cena:  cca 250 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat věci pro BFF

BFF věci můžete spolu s kamarádkou pořídit plánovaně a společně nebo je vybrat sami a darovat je jako malé překvapení. Obvykle se první varianta používá zejména u párových a sebe-doplňujících předmětů, jako jsou trička nebo přívěsky na řetízek. Naopak hrníčky a podobné praktické věci, které nebývají součástí oblečení, lze darovat jen tak nebo třeba jako dárek k svátku.

Na trhu najdete mnoho již hotových designů různých BFF předmětů. Většinou mají neutrální až roztomilé a romantické provedení. Sehnat lze ale i vtipně zaměřené a ironické obrázkové motivy či nápisy. Záleží na tom, čemu dáváte přednost. Pokud by vám náhodou nic z nabídky nesedlo, lze si samozřejmě vytvořit BFF věci na míru. Tyto drobnůstky jsou mnohdy osobnější, protože vás mohou přesně vystihovat. Při vymýšlení námětu můžete použít např.:

  • Sdílené koníčky a hobby,
  • Místa vaši společných výletů,
  • Oblíbené filmy, knihy či hudbu,
  • Vystihující povahu.

Na druhou stranu, pokud nemáte žádné speciální nápady nebo požadavky, nemusíte se tím trápit a zbytečně se snažit za každou cenu vymýšlet něco originálního. I malá drobnost s nápisem “Best Friends Forever” dokáže udělat velkou radost a posílit vaše kamarádské pouto. A to je přece hlavním cílem pořizování všech BFF drobností.

Při výběru se zamyslete, zda chcete věc na památku, která vám vydrží jako vzpomínka například pro situace, kdy jedna z kamarádek na delší chvíli odjede třeba na školu, nebo zda pro vás tato funkce BBF drobnosti není důležité. U památkových předmětů je dobré dbát na odolné materiály, které se nerozbijí. Nevýhodou upomínkové BFF věci je, že ji obvykle nelze denně nosit jako doplněk nebo jako součást oblečení.

BFF věci jsou oblíbené zpravidla u mladších dívek, které nemají příliš velký rozpočet na kupování dárků a mají peníze od rodičů nebo z menších brigád. Proto ani drobnosti s motivy nejlepších kamarádek nebývají příliš drahé. Obvykle se vejdete do několika stovek Kč. Ani dražší předměty, jako například trička nebo mikiny, většinou nepřesáhnou 1 000 Kč.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo