Nejlepší stříhací strojek na psy recenze

Zavřené salóny svého času potrápily nejen lidi, ale i jejich psí společníky. Chcete být připraveni na podobný scénář, kdy odborník nebude v dosahu, případně chcete mít možnost kdykoli psa ostříhat sami?

Zejména v létě bývá sestřih důležitý u dlouhosrstých plemen. Krátká srst je v horkém počasí nesporně praktičtější. Stříháním psa doma můžete jednoznačně ušetřit čas i peníze. Některá zvířata návštěva salónu i stresuje. Navíc úprava není nijak složitá. Péči o srst vašeho zvířecího miláčka vám usnadní stříhací strojky. Těch je na trhu aktuálně několik desítek od řady výrobců.

Z hlediska konstrukce tyto strojky fungují v podstatě stejně jako ty „lidské“. Teoreticky tak můžeme s jistou nadsázkou říci, že psím strojkem by se mohl ostříhat i páníček. Alespoň pokud zachováme adekvátní hygienická opatření. Opačně už to většinou neplatí. Psa tedy běžným strojkem, který máte doma, upravit nejspíš nezvládnete, protože přístroj používaný na vlasy na to nebude mít dostatečný výkon. Speciální psí strojky charakterizují i nízké vibrace a menší zahřívání. Je nutné upozornit, že sebekvalitněji vybraný strojek trpí špatným použitím. Proto nikdy nestříhejte srst, která je špinavá nebo zacuchaná. Tupíte tím čepel strojku.

Recenze Moser Rex 1230 stříhací strojek

Strojek na zvířata je určen pro úpravu srsti hlavně u středně velkých plemen. Hlavní výhodou je tichý chod a precizní střih.

Zařízení je vybaveno integrovaným nastavením délky střihu. Využít můžete celkem 6 přednastavených pozic v rozpětí od 0,1 do 3 mm a díky tomu stříhat s maximální pečlivostí ve všech partiích. V sadě jsou dodávány nerezové břity s hrubou roztečí a přesnými řezy.

Pivot-Motor zajišťuje nízkou hlučnost a minimální vibrace. Pohon u tohoto zařízení je tak vysoce výkonný a současně přesný. Strojek zároveň charakterizuje odolnost a spolehlivost.

Výhody:  kvalitní produkt, tichý chod

Nevýhody: tuhý přívodní kabel, bez nástavce stříhá velmi nakrátko

Cena: 1 679 Kč

back to menu ↑

Recenze Camry CR 2821 Zastřihovač srsti pro psy

Tento strojek je určen pro profesionální použití. Hodí se na stříhání psů, ale i koček a dalších domácích mazlíčků.

Titanová hlava s keramickým nožem nabízí možnost nastavení jeho výšky vůči ostří pro dokonalý střih. Zařízení se vyznačuje také sníženou hlučností a zvýšeným výkonem. Celkový výkon strojku činí 5 W. V balení se nacházejí 4 hřebeny pro nastavení délky střihu (3, 6, 9, 12 mm).

Zastřihovač pro svůj provoz používá baterii. Její kapacita činí 2 000 mAh. Praktické používání vám usnadní indikátor nabíjení. V reálném čase lze stav nabití kontrolovat na LCD displeji. V sadě je obsažena i baterie náhradní.

Výhody: lehký, nízká hlučnost

Nevýhody: dlouhé nabíjení, strojek je úzký, stříhání tak trvá déle

Cena: 688 Kč

back to menu ↑

Recenze Moser Max 50

Profesionální strojek nabízí systém výměnných stříhacích hlavic. Ty jsou vyrobeny z velmi kvalitního materiálu. Zároveň na nich oceníte i možnost jednoduchého sejmutí.

Zařízení je vybaveno mimořádně silným motorem o výkonu 50 W. Zároveň je jeho chod bez nežádoucích vibrací. Vyznačuje se i velmi tichým provozem, takže nijak nezneklidňuje ani citlivé domácí mazlíčky.

Manipulaci s ním vám usnadní protiskluzová rukojeť a 3 m dlouhý síťový kabel. Potěší i dlouhá životnost a snadná údržba.

Výhody: výkonný a dostatečně tichý

Nevýhody: vysoká cena, při delším stříhání se zahřívá hlava strojku

Cena: 3 699 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší stříhací strojek na psy

Při výběru strojku na stříhání psa je nutné zohlednit některé základní parametry. Zejména se jedná o:

Výkon

Výkon je, jak už bylo řečeno, stěžejním parametrem „psího“ strojku. Má-li pes jemnou nebo krátkou srst, poslouží vám i méně výkonný strojek. Tedy takový, který má výkon nižší než 30 W.

Naopak pro hustší a dlouhou srst se bude hodit strojek s výkonem až 40 W. Platí to i tehdy, pokud budete strojek používat častěji, vyšší výkon vám usnadní práci.

Počet otáček

Otáčky souvisí s typem srsti, kterou plánujeme nejčastěji stříhat. U jemnější srsti stačí kolem 3000 otáček za minutu, zatímco na stříhání hustší srsti musíme využít až 4000 otáček za minutu.

Vhodné je, pokud je počet otáček nastavitelný. Standardně to bývá ve dvou rychlostních stupních. Vyšší rychlost využijete na hrubší práci v podobě výraznějšího zkracování srsti, zatímco nižší rychlost se hodí pro stříhání blíž ke kůži a v těžko přístupných partiích.

Stříhací hlavice

V tomto případě nezáleží úplně na tom, kolika hlavicemi vybavil výrobce strojek už v základu. Důležité je, že se dají na trhu sehnat. Hlavice se vám totiž v čase opotřebují, ale ne vždy se dají brousit nebo se to zkrátka nevyplatí.

Někteří uživatelé proto radí navíc neřešit hlavice dané značky, ale vyzkoušet, zda vám na strojek padnou hlavice jiných výrobců. Většinou to možné je a ušetříte si tak problémy s tím, až váš výrobce přestane hlavice pro daný strojek dodávat.

Výška střihu a šířka čepele

Většinou je možné délku střihu u strojků nastavit, a to v rozmezí 0,7 až 3 mm. Ke strojku často navíc přísluší nástavné hřebeny s výškou střihu až 20 mm, čímž lze délku střihu dále ovlivnit.

Čepele mohou mít různou šířku. Čepele do 35 mm jsou ty užší. Proto se hodí pro drobná plemena, případně pro stříhání v partiích, jako jsou nohy. Naopak čepele nad 35 mm považujeme za širší a využijete je pro stříhání dalších částí těla nebo u větších psů.

Napájení

Napájení může strojek využívat klasicky ze sítě, případně mít baterii. Strojky s akumulátorem ještě nedávno měly své místo hlavně jako pomyslně nouzové řešení třeba na výstavách, kde nebyla jiná možnost. Rozšířily se však i pro běžné použití. S bateriovým strojkem je pohodlnější manipulace, a to i díky nízké hmotnosti. Na druhou stranu jste však limitováni kapacitou akumulátoru.

Podle zkušeností některých uživatelů také bateriové strojky nejsou schopny příliš držet svůj výkon a mohou být i poruchové. Strojek do zásuvky lze proto považovat za univerzálně kvalitní volbu.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo