Nejlepší skateboard pro holku

Skateboardy má mnoho lidí spojeno se zábavou typickou pro kluky. Navzdory této představě však může ježdění na skateboardu bavit i holky. Dokonce na trhu najdete modely, které jsou určené speciálně pro ně. Vyznačují se zejména odlišnými barvami a motivy. Tvarem a konstrukcí se příliš neliší od klasických. Na druhou stranu při výběru skateboardu pro holku v některých případech budou důležité jiné parametry; například nižší hmotnost pro snadnější manipulaci.

Recenze NILS CR 3108 SA Etno

Model NILS CR 3108 SA Etno patří mezi kvalitní a dobře zpracované skateboardy. Bude se líbit holkám, které to s ježděním myslí vážně a chtějí se mu doopravdy věnovat či pravidelně využívat prkno jako dopravní prostředek po městě. Kvůli trošku vyšší váze 2,17 kg se hodí spíše pro starší dívky než pro nejmenší holčičky. NILS CR 3108 SA Etno má dostatečně velkou nosnost 100 kg, aby uvezl i dospělé osoby.

Kromě typicky holčičích designu s růžovými etno vzory ve spodní části se tento skateboard nabízí také v dalších designech, které jsou vhodné pro obě pohlaví. Z vrchní strany má vždy černou protiskluzovou úpravu. Vyznačuje se tvrdými kolečky pro dosažení vyšší rychlosti a dobré přilnavosti. Plocha na stání je vyrobená z 9ti vrstvé překližky s vysokou pevností a s hliníkovým truckem. Rozměry NILS CR 3108 SA Etno jsou 78 x 20 cm.

Výhody: rychlá jízda, kvalitní zpracování

Nevýhody: trošku vyšší cena, vyšší hmotnost

Cena: 750 Kč

back to menu ↑

Recenze Seven Skates Disney Ledové Království

Seven Skates s Disney motivem Ledové Království ve světle fialové barvě je typickým zástupcem prken pro menší holky. Bude se líbit všem, které mají rády tuto pohádku a chtěly by svůj první skateboard. Zakoupíte ho i v jiných designových variantách. Hodí se pro jezdkyně, které mají maximálně 50 kg. Hranice nosnosti by se neměla překračovat. Minimální hmotnost pro ježdění je pak dle doporučení výrobce 20 kg.

Tento holčičí skateboard patří typově mezi takzvané fishboardy. Má speciální tvarování a je vyrobený z plastu; konkrétně z polypropylenu PP. Jedná se o materiál pevnější než jsou běžně používané překližky. Díky tomu se můžete spolehnout na dlouhou životnost a odolnost skateboardu. Seven Skates Disney Ledové Království má v horní vrstvě protiskluzovou úpravu. Měří 14,5 x 55 cm. Vejde se tudíž bez obtíží do tašky nebo do batohu.

Výhody: skladná velikost, hezký design

Nevýhody: nižší nosnost, menší výběr designů

Cena: 700 Kč

back to menu ↑

Recenze Spartan Mini Board Trolls

Spartan Mini Board Trolls je vhodný pro nejmenší skateboardistky. Vyznačuje se mimořádně nízkou hmotností pouhých 1 kg. Díky tomu se s ním dětem snadno manipuluje a lze ho bez obtíží přenášet v tašce nebo v batohu. Taktéž rozměry 43 cm x 15 cm odpovídají zaměření na menší děti, které by chtěly svoje první prkno. Spartan Mini Board Trolls s modro-růžovým vzorem má maximální nosnost 50 kg, což je vzhledem k cílové věkové kategorii uživatelů zcela dostačující.

Rodičům určitě udělá radost nízká pořizovací cena v kombinaci s dostatečnou bezpečností miniboardu. V horní části má Spartan Mini Board Trolls protiskluzovou úpravu a dole zase kvalitní kolečka z pevného PVC. Konstrukce je celkově odolná a pevná. Hodí se pro používání ve městě na zpevněném povrchu i ve skateparcích. Na výběr máte z více motivů.

Výhody: nízká cena, pevné provedení

Nevýhody: velikostně jen pro menší děti, základní provedení pro nenáročné jezdce

Cena: 300 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat skateboard pro holku

Skateboard se vyrábějí v různých typech od základních dětských hraček až po profesionální sportovní pomůcky. Většina skateboardů zaměřených speciálně na holky patří spíše k levnějším a dospupnějším modelům pro hobby využití a pro menší děti. Pro ně je totiž důležitá nejen funkčnost, ale také motiv a design. Proto se dívčí prkna vyznačují především světlejšími barvami, jako je růžová, nebo oblíbenými holčičími postavičkami a hrdiny z filmů.

Samozřejmě při nákupu skateboardu pro holku byste měli brát v úvahu nejen design. Jedním z konstrukčních požadavků je obvykle nižší hmotnost, popřípadě menší velikost. Dívky bývají drobnější s menší silou než kluci, tudíž se jim bude s kompaktnějším prknem snáze zacházet. Nejlehčí skateboardy mají méně než 2 kg. Velikost by měla odpovídat věku a tělesné stavbě uživatelů. Pro měření se používá šíře prkna.

JezdecVelikost skateboardu
Děti 3 až 5 let6,5″
Děti 6 až 8 let7,0″
Děti 9 až 12 let7,5″
Dospělí a děti 13+, nejnáročnější skoky ve skateparcích7.5″ až 8.0″
Dospělí a děti 13+, běžné ježdění na rampách8.0″ až 8.25″
Dospělí a děti 13+, skateboard jako dopravní prostředek8.25″ a větší

Základní holčičí skateboardy se vyrábějí z překližky či z plastu. Trucky (spodní konstrukce) jsou z kovu nebo jiného pevného materiálu. U koleček hrají největší roli ložiska a průměr. Dle těchto parametrů můžete odhadnout, jak bude skateboard jezdit, aniž byste ho museli dlouze testovat. Ložiska se dělí od takzvaných ABEC tříd. Ty jsou označeny čísly od 1 do 9. Čím vyšší hodnota, tím rychlejší chod a vyšší výrobní přesnost. U průměru kol rozlišujeme tři velikostní kategorie:

  • 50 až 53 mm: pomalejší a stabilní, vhodná na technické ježdění ve skateparku,
  • 54 až 59 mm: ideální pro začátečníka, na rovné cesty i na běžné překážky,
  • 60 mm a více: pro dlouhé skateboardy, pro rychlost a hrubší povrch.

Holky se raději na skateboardu projíždějí nebo zkoušejí triky než aby spolu závodily. Proto pro ně nebývá rychlost až tak důležitým parametrem. Naopak byste při nákupu rozhodně neměli podceňovat bezpečnost, kterou u menších dětí musí hlídat rodiče. Základem je pevné zpracování a neklouzavý povrch horní části desky.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo