Nejlepší skandinávská bílá barva na vlasy

Někdo na pravidelné barvení vlasů pod dohledem odborníka zkrátka nemá čas, jiného odrazuje vidina, že kadeřnictví mohou být na neurčito opět zavřená. Domácí barvení je variantou finančně úspornější a pro řadu lidí i pohodlnější. K tomuto účelu nabízejí drogerie dnes již velmi pestrou škálu produktů. Ty vám umožní snadno změnit odstín vlasů a stát se třeba sexy plavovláskou.

Pokud toužíte po atraktivním blond odstínu, můžete se o něj pokusit i doma. Ovšem za určitých podmínek. Pamatujte, že zesvětlení je pro vlasy vždy velmi náročným procesem, který je může poškodit. O světlé vlasy je navíc potřeba pečovat i po barvení. Základem péče by se kromě šamponu měl stát i kondicionér, který uzavírá vlasovou kutikulu, uzamyká ve vlasovém vlákně vlhkost a uhlazuje jej. Jednou týdně je vhodné dopřát si i regenerační masku.

Stejně tak je nutné si uvědomit, že blond není pouze jediná. Trendem jsou v současné době především studené odstíny, mezi nimiž kraluje tzv. skandinávská blond. Ta je typická absencí žlutých odlesků. Sluší především studeným typům, které konkrétně v našich středoevropských podmínkách dle profesionálních vizážistů převažují.

Recenze Pallete Permanent Natural Colors č. 100 skandinávská blond

Tato barva je určena pro dlouhotrvající a přirozený výsledek. Respektuje původní odstín vlasů, ve vlasech zůstávají světlejší a tmavší odlesky. Nemusíte se tak bát nepřirozené barevné „helmy“.

Barva je schopna zesvětlení o 4 až 6 odstínů. Obsahuje peroxid vodíku a amoniak, proto je vhodné si před barvením udělat test kožní snášenlivosti. Přípravek je doporučeno nepoužívat, pokud už se u vás vyskytly v minulosti v souvislosti s barvením vlasů jakékoli potíže.

Pečující maska obsahuje arganový olej, díky kterému budou vaše vlasy po barvení pružné, hebké a dostatečně vyživené.

Výhody: přirozený efekt, pečuje o vlasy

Nevýhody: horší dostupnost, zápach barvy

Cena: 60 Kč

back to menu ↑

Recenze BARVA BEZ AMONIAKU NATURTINT BÍLÁ BLOND – 10N

Barva Naturtint v odstínu Bílá blond neobsahuje amoniak. Díky tomu je barva šetrnější a nepoškozuje vlasy, které ani po barvení pak nevyžadují tak náročnou péči.

Směs pro barvení lze připravit velmi jednoduše. Barvící emulzi vmíchejte do lahvičky s vyvíjecí emulzí a utáhněte uzávěr lahvičky. Důkladně protřepte. Pečlivě utáhněte uzávěr s aplikátorem a celou dávku naneste na vlasy.

Pro lepší efekt u kořínků vlasů je vhodné si přípravek rozmíchat nikoli v lahvičce, ale v misce. Bude se vám aplikovat lépe. Obarvení odrostů vyžaduje delší působení barvy, proto ji naneste a cca po 20 minutách působení můžete aplikovat zbytek i do délek vlasů.

Výhody: bez amoniaku, snadná aplikace

Nevýhody: vyšší cena, hůř chytá na šediny

Cena: 188 Kč

back to menu ↑

Recenze Barva na vlasy – skandinávský blond č.18 Aroma Color

Výsledek barvení v tomto případě závisí na přirozeném původním odstínu vlasů. Je rovněž důležité aplikovat barvu rovnoměrně. Dbejte na to, že krémové barvivo a oxidant se vždy míchají v poměru 1:1. Takto namíchaná směs musí být hned použita.

Vzhledem k tomu, že tento přípravek obsahuje amoniak a peroxid vodíku, je vhodné si před každým použitím udělat test. Případně se tím vyhnete alergické reakci. Nejde však o zcela stoprocentní záruku, že se u vás alergická reakce nevyskytne i později během barvení.

Před barvením si nemyjte vlasy. Oblečte si ochranné rukavice a zakryjte oblečení, například starým ručníkem. Následně smíchejte obě složky a naneste na vlasy.

Výhody: obsahuje vyživující a pečující složky, snadná aplikace

Nevýhody: barvu je nutné rovnoměrně nanést, výsledek není tak výrazný, eventuálně je nutné použít zesvětlovač

Cena: 80 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší skandinávskou bílou barvu na vlasy

Odborníci především upozorňují, že čím je vaše přirozená barva vlasů tmavší, tím bude dosažení žádoucího výsledku delší a náročnější. Pokud chcete svoje vlasy zesvětlit razantně, budete muset použít odbarvovač. Ten dokáže vlasy zesvětlit až o 8 odstínů. Nicméně řada zdrojů radí se domácímu barvení vyhnout a spolehnout se na kadeřníka. V takovém případě máte totiž jistotu, že výsledek bude podle vašich představ a nezničíte si vlasy.

Odbarvování je totiž procesem, který otevírá vlasovou kutikulu. Děje se tak za součinnosti peroxidu vodíku. Čím vyšší je jeho koncentrace, tím více vlasy odbarvuje. Nejsilnější dostupná koncentrace bývá 12 %.

Máte-li přirozeně světlé vlasy, bude vám stačit si pořídit zesvětlující přípravek. Ten zvládne přirozený odstín zesvětlit o 4 až 6 odstínů. Proces barvení je proto šetrnější.

Samostatnou kategorii pak představují permanentní barvy. Používají střední koncentraci vyvíječe, tj. maximálně 6 %. Téměř bílou platinově blond s nimi nikdy nedosáhnete, nicméně jsou k vlasům šetrné. Obtížně také chytají na šedé vlasy.

Protože v obchodech se objevuje celá řada přípravků, je vhodné se řídit jejich značením, které není úplně sjednocené, ale může vám napovědět. Běžně má formát dvou čísel. To první značí tzv. level of tone, tedy jednoduše řečeno to, jak je barva tmavá. Blond se na stupnici značí 10, zatímco černá číslem 1. Druhé číslo na barvě (může být za tečkou či za lomítkem) pak informuje o tom, jak má barva odlesky. To bývá důležité zejména právě u blond, kde se řada žen chce vyhnout nežádoucí žluté. Studené odstíny se obvykle značí 1 (popelavé) či 2 (duhové), teplé odstíny pak najdeme pod číslicí 3 (zlaté), 4 (měděné), 5 (mahagonové) či 6 (červené). Někteří výrobci však své produkty namísto číselného označení začali značit písmeny. Týká se to však hlavně profesionálních barev na vlasy, se kterými se v drogerii příliš často nepotkáte.

Do své každodenní rutiny byste tak v případě, že si chcete studený odstín udržet, měli zařadit také tzv. silver šampon, který nežádoucí podtón eliminuje.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo