Nejlepší řasenka z drogerie

Řasenka je kosmetický produkt, který využíváme pro nanášení určité barvy (modré, černé,…) na oční řasy. Řasenka řasy zvětší a dosti zviditelní, tudíž pohledem na váš obličej upoutají především oči. Řasenka má takové pouzdro, ve kterém je uložena tyčinka či kartáček, jehož pomocí se barva nanáší na řasy. Správně se má řasenka nanášet pomocí rotačního pohybu, který ještě dodá víc k zvětšení očních řas. Řasenka se nanáší jak na horní, tak na spodní oční řasy, aby krásně zviditelnila oči.

Nejčastější barva, která se používá, je právě černá. Dnes už ale máme mnoho jiných barev – od modré, přes hnědou, zelenou,… Abyste ještě víc oční řasy prodloužili, je dobré použít kleštičky na řasy, které můžete zakoupit v každé drogerii. Řasenky tvoří nedílnou součást make-upu a každá žena by se v nich měla alespoň trochu orientovat.

Na současném trhu máme řasenky ve dvou hlavních provedeních – rozdělujeme je na řasenky:

  • voděodolné
  • voděneodolné

Řasenky voděodolné vydrží déle, už jen díky tomu, že se vám prostě tak lehce nesmyjí. První řasenka, která byla vyrobena, byla nazvána rimmel. Vyrobil ji Eugenem Rimmel již v 19. století.

Recenze Maybelline Lash Sensational

Jedná se o řasenku, která vám nabídne plné, dlouhé řasy. Obsahuje speciální kartáček, který zachytí každou řasu. Pokud použijete při procesu rotačního pohybu ruky, kartáček krásně řasy natočí a výrazně je prodlouží. Tato řasenka je navržena i pro citlivé oči, tudíž se nemusíte bát, že by vašim řasám nějakým způsobem ublížila. Řasy dosahují dokonalého objemu. Někomu se stává, že řasenka slepuje řasy, tomu lze přejít jejich pořádným vyčištěním před použitím řasenky. Velkým plusem, který řasenka Maybelline Lash Sensational má je, že se neobtiskává, tudíž budete mít dokonalý make-up téměř celý den! Sice se hůř odličuje, ale za to má vysokou výdrž.

Výhody: krásně odděluje řasy, dodává jim dokonalý objem, zanechává dlouhotrvající efekt, kartáček skvěle dokáže řasy natočit, je vhodná i pro ženy, které nosí čočky, neobtiskává se, nedráždí citlivé oči

Nevýhody: hůř se odličuje

Cena: 270 Kč

back to menu ↑

Recenze L´ Oréal Paris False Lash Bambi Eye

Jedná se o řasenku, která vám dodá efekt umělých řas. Krásně řasy prodlouží a natočí. Jejím velkým plusem je také to, že řasy jsou krásně oddělené. Balení obsahuje inovativní kartáček, který má 2 druhy štětinek. Krátké štětinky zajistí to, aby se vaše řasy perfektně natočily a dlouhé štětinky zajistí jejich prodloužení a kvalitní objem. Řasy se neslepují, což dodává vašim očním řasám krásný vzhled po celý den. Tuto řasenku najdete v drogeriích téměř za hubičku. Cena není tak velká a když spojíme cenu a kvalitu této řasenky, dojdeme k dobrému kupu. 

Výhody: nedrolí se, velký objem, řasy se krásně oddělí, má příjemný kartáček, který zajistí komfort, vydrží celý den, nádherně prodlužuje řasy

Nevýhody: hůř se odličuje, kartáček sice zajišťuje komfort, ale je dost široký a hůře se nanáší do vnějších okrajů

Cena: 230 Kč

back to menu ↑

Recenze Collistar Mascara Infinito

Tato řasenka dodá vašim očním řasám ohromnou hustotu a objem. Jejím velkým plusem je také to, že dokáže nahodit neskutečný lesk, který zajistí, že vaše oči budou vždy středem pozornosti. Již při první aplikaci řasenky docílíte krásně černé barvy a prodloužení řas. Tato řasenka má dlouhotrvající efekt, tudíž budete mít krásné řasy po celý den do jejich odlíčení. Dokonale řasy odděluje. Štěteček perfektně nanáší barvu a dává vám pocit komfortu. Kartáček je totiž vyroben z měkkého elastomeru, který tomu přináší také docela dost. Krásně vám řasy vytvaruje, a to jen jedním rotačním pohybem ruky. Je také vhodná pro citlivé oči, takže pokud máte alergii, nemusíte se vůbec bát tuto řasenku vyzkoušet! 

Výhody: neslepuje řasy, krásně řasy prodlouží a natočí, nerozmazává se, takže budeme mít dokonalý oční make-up téměř po celý den, šikovný kartáček, který řasy krásně natočí, vhodná i pro citlivé oči, řasy krásně zvýrazní

Nevýhody: špatně se odličuje – musíte ji odličovat vícekrát, aby vám nějakým způsobem neponičila oční řasy, i když kartáček zajišťuje komfort, má poměrně tvrdé štětinky

Cena: 350 Kč

Jak vybrat řasenku? 

Vybrat řasenku, která vám zajistí krásné oční řasy a navíc vám bude 100 procentně sedět, není vůbec žádná sranda. Jde jen a jen o zkoušení. Nejdůležitější při výběru řasenky je kartáček. Ten s vybírá podle toho, jaký typ očních řas máte. Pokud máte středně dlouhé řasy, dokážete je nalíčit obyčejným velkým objemným kartáčkem. Tím se vám ale zase budou špatně líčit vnější okraje očí. Pokud máte krátké řasy je zřejmé, že budete hledat řasenku s krátkými štětinami. 

Kartáček můžete také vybírat podle toho, jak se chystáte řasy líčit. Jiný kartáček potřebujete k tomu, pokud chcete mít řasy husté, jiný zase k tomu, když je potřebujete pořádně natočit nebo řasy výrazně prodloužit. I podle toho si lze vybírat. Pokud chcete mít husté řasy, je dobré volit kartáček hustý, který má spoustu štětinek. Pokud toužíte po tom řasy co nejvíc prodloužit, určitě je vhodné hledat  řasenku s kartáčkem štíhlým. 

Velikost kartáčku je další věc, na kterou je dobré při výběru koukat. Pokud bude kartáček příliš velký, špatně se vám s ním bude manipulovat a nedosáhnete tak dobrého očního make-upu. Pokud se líčíte pravidelně, každý den, nejvhodnější a nejvíce používané jsou kartáčky střední velikosti. S tímto kartáčkem jste schopni dosáhnout i do vnějších okrajů očí a nebude vám to tudíž přinášet problémy. 

Dalším faktorem, na který byste měli hledět a na kterém vlastně nejvíc záleží, jak krásně oči nalíčíte, je správná technika. Pokud nebudete vědět, jak se na řasy nanáší řasenka, můžete mít sebelepší řasenku, ale oční make-up nebude vypadat hezky. Pokud chcete jen přirozené líčení a řasenku nechcete ani hodně použít, v tom případě se barva na oční řasy nanáší pomocí krátkých pohybů sem a tam. Pokud chcete dosáhnout krásného objemu a výrazného prodloužení řas, je vhodné použít rotační pohyb ruky. Když při tomto pohybu budete ještě navíc oko pomalu zabírat, dosáhnete toho, co chcete. 

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo