Nejlepší překvapení na 50 narozeniny

Padesáté narozeniny jsou jedním z největších milníků v lidském životě. Proto se každý na oslavu snaží vymyslet zajímavé překvapení. Tím může být jak originální, velký a hodnotný dárek, tak menší drobnost, která vám zpříjemní narozeninovou párty a všechny pobaví. Nevíte-li si rady s tím, co vybrat, můžete se nechat inspirovat nejoblíbenějšími a univerzálními nápady, které udělají radost většině lidí.

Recenze Zážitky

Zážitky patří mezi stále oblíbenější dárky k jakémukoliv významnému dni. Právě padesáté narozeniny jsou skvělou příležitostí, kdy si člověk může splnit něco, po čem již dlouho touží a k čemu se sám neodhodlal. Na zkoušení nových věcí totiž není zdaleka pozdě. Vybrat si můžete z adrenalinových zážitků jako je seskok padákem nebo bungee jumping, až po relaxační pobyty a či romantické lety balónem. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla nebo různých motorových vozidel.

Zážitky se obvykle darují ve formě poukazů, který obdarovaný předloží na místě. Některé je možné uplatnit na více městech po republice, jiné se vztahují jen na konkrétní místo. Při výběru proto volte zážitek i podle dostupnosti. Samozřejmě nejdůležitějším faktorem jsou preference obdarovaného. Pro někoho bude hrát určitou roli také finanční nákladnost. U některých větších dobrodružství je nutné počítat s vyšší pořizovací cenou v porovnání s drobnými materiálními dary.

Výhody: široký výběr, velký životní zážitek

Nevýhody:  vlastní doprava na místo, vyšší cena

Cena: nejčastěji 500 až 5 000 Kč

back to menu ↑

Recenze Kniha Můj rok

Knížky nazvané “Můj rok” jsou dobrou volbou pro každého, kdo hledá nějakou maličkost ke kulatým narozeninám a nechce za dárek utratit mnoho peněz. Obvykle se jedná o oblíbený dárek například mezi kolegy v práci nebo kamarády. Ačkoliv je tato knížka cenově dostupnou a na vymýšlení poměrně nenáročnou věcičkou, dokáže udělat radost a obdarovaného mile překvapit.

Uvnitř knížky “Můj rok” najdete sepsané zajímavosti a události, které se staly v době narození oslavence. Ten si díky ní připomene dobu svého dětství a bude mít zajímavou vzpomínku, ke které se může vracet. Na trhu seženete obvykle aktuální roky ke kulatým narozeninám, tudíž se tyto knížky dají použít nejen na padesátiny, ale také na další velká výročí.

Výhody: nízká cena, osobní dárek na památku

Nevýhody: jen drobnost a menší dárek, dostupné pouze pro kulatiny

Cena: 250 Kč

back to menu ↑

Recenze Alkoholová hra

Pokud nechcete za dárek utrácet příliš peněz a oslavenec neplánuje pojmout své padesátiny příliš vážně, podívejte se po vtipném dárku. Ty se nejčastěji pojí s pořádnou oslavnou, která na tyto narozeniny nesmí chybět. Spolu se zapíjením padesátky lze pořídit oslavenci překvapení v podobě párty her. Ty vám zajistí dobré rozproudění zábavy nejen díky konzumaci alkoholu, ale také díky svému zábavenému námětu. 

Na výběr máte nejčastěji za známých a náročných her, jako je člověče nezlob se nebo ruleta. Díky tomu není nutné dlouze zkoumat žádná pravidla a návody. Pití si do hry můžete vybrat dle vlastní chuti. Dobrým tipem je přibalit nějaké lahve rovnou jako součást dárku. Samozřejmě tuto párty zábavu může obdarovaný použít nejen na samotné oslavě padesátin. Uplatnění najde při jakémkoliv dalším mejdanu.

Výhody: vtipné a zábavné, nízká cena

Nevýhody: obdarovaný musí mít smysl pro humor, většinou nutné dokoupit pití

Cena: 250 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší překvapení na 50 narozeniny

Pokud vůbec nevíte, co oslavenci pořídit, je nejlepší se ho přímo zeptat. Dárek, který si dotyčný skutečně přeje, je sázkou na jistotu. Ve většině případů ale lidé nejsou příliš konkrétní a spíše se dozvíte “nic nechci” nebo “nevím”. Ať už je někomu trapné o dárek požádat či doopravdy nemá nápady na to, co by mu udělalo radost, bude tento úkol na vás. Pokud se pustíte do výběru sami, nepřipravíte navíc oslavence o překvapení. A právě v neočekávaném dárku bývá mnohdy kouzlo.

Překvapení na 50 narozeniny můžete pojmout hned několika způsoby. Záleží na tom, kolik chcete za dárek utratit peněz, v jaké atmosféře bude probíhat oslava a samozřejmě na tom, co očekává oslavenec. Celkově můžeme možnosti překvapení rozdělit do třech hlavních pomyslných skupin:

  • Praktické materiální dárky,
  • Památeční materiální dárky,
  • Nemateriální dárky.

Praktickým dárkem jsou třeba hodinky či elektronika. Tyto předměty darované k padesátinám mívají obvykle vyšší finanční hodnotu a dávají se mezi bližšími přáteli nebo mezi rodinou. Vzdálenějším kamarádům či kolegům budete častěji darovat menší upomínkové drobnosti. Ty mohou být vtipné (např. potisknutá trička či alkoholové hry), ale také vážné; (např. památeční skleničky). Nemateriální dárky pak bývají v podobě poukazu na zážitek nebo třeba na vzdělávací kurz.

Dárek k 50 narozeninám se snažte co nejlépe přizpůsobit povaze a zájmům obdarovaného. Můžete vybírat například podle hobby a koníčků dotyčné osoby. Také se lze inspirovat společnými předchozími zážitky, oblíbenými místy, jídly či hudebními žánry a kapelami. Originální dárky na míru můžete zhotovit sami nebo si je nechat profesionálně vyrobit. 

U osobních i univerzálních dárků si promyslete, zda sklidí úspěch. Ne každého pobaví vtipné a recesistické překvapení. Pokud bude probíhat oslava ve vážnějším duchu, raději se dárkům s touto tématikou vyvarujete. Stejně tak nebudou všichni padesátníci nadšení ze seskoku padákem. Milovníkům extrémních zážitků a dobrodruhům však podobné překvapení udělá rozhodně větší radost než relaxační pobyt v hotelu.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo