Nejlepší parní čistič na spáry

Parní čističe jsou ideálními prostředky pro všechny, kteří chtějí svou domácnost udržet dokonale čistou, ale zároveň nemají potřebu používat příliš mnoho chemie. Většina výrobců těchto přístrojů uvádí, že pára je schopná šetrně odstranit až 99,9 % bakterií a virů.

Čistič využijete pro úklid koupelny, kuchyně či dalších prostor v domácnosti. Čistit se s ním dají podlahy, koberce, čalounění, okna, nábytek, ale i spáry a jiná těžko přístupná místa, kam není možné se při běžném úklidu dostat. Samostatnou kategorii pak představují vysokotlaké čističe, které jsou schopné generovat páru a spařit tak trávu a jiný nežádoucí plevel ve spárách dlažby.

Musíte však mít na paměti, že i využití parního čističe má své limity. Tento všestranný pomocník není vhodný na materiály, které jsou náchylné na působení vlhkosti nebo nesnášejí vysokou teplotu. To může být například pravá či syntetická kůže.

Recenze SILVERCREST SDR 1100 B2

Ruční čistič zvládne rozpouštět odolné nečistoty a je proto určen k čištění špatně přístupných míst. Účinkuje na veškeré povrchy, kterým expozice horkou párou nevadí, to znamená zejména na keramiku, smalt, sklo, kámen a kov.

Odstraňuje až 99,9 % bakterií. Nahřívá se cca 3 minuty. Celkový objem nádržky na vodu činí 250 ml a pracovní tlak dosahuje 3 barů. Zařízení disponuje bezpečnostním uzávěrem, dětskou pojistkou a ochranou proti přehřátí.

Práci vám usnadní výkyvná tryska a zvlášť dlouhý přívodní kabel v délce 3 m. K pohodlné manipulaci přispívá také celková hmotnost 1,6 kg. Potěší i přítomnost příslušenství v podobě prodlužovací trysky, úhlové trysky, trysky na čalounění s bavlněným potahem, stěrkového nástavce na okna, kulatého kartáče, prodlužovací hadice, odměrky a trychtýře.

Výhody: dlouhá přívodní šňůra, nízká cena

Nevýhody: nutné často doplňovat vodu, nízká teplota páry

Cena: 599 Kč

back to menu ↑

Recenze Kärcher SC 3 EasyFix

S tímto parním čističem lze rychle a spolehlivě vyčistit celou domácnost. Ruční čistič je přitom k provozu připraven pouze za 30 sekund. Podstatnou výhodou tohoto zařízení je navíc možnost vodu doplňovat přímo během úklidu. Objem nádrže na vodu činí 1 litr.

Díky velmi rozmanitému příslušenství s ním snadno uklidíte celou domácnost. V balení je obsažena podlahová a ruční hubice i kulatý kartáček. Vyčistit tak můžete i hůře přístupná místa nebo usazené nečistoty.

Navíc toto zařízení odstraňuje až 99,9 % bakterií. Funkce automatického odvápňování napomáhá prodloužit životnost přístroje a díky dvoustupňové regulaci lze upravit množství páry podle stupně znečištění povrchu. Celkový topný výkon dosahuje 1900 W.

Výhody: rychle se nahřívá, dobrý výkon

Nevýhody: krátký přívodní kabel, drahé příslušenství

Cena: 3 190 Kč

back to menu ↑

Recenze ETA 1264 90000 Aquabelo

Parní čistič přináší možnost efektivního úklidu celé domácnosti. Vyznačuje se kompaktním tvarem a hmotností pouze 1,87 kg. Obsahuje navíc prodlužovací hadici, vyčistíte tak s ním i hůře přístupné prostory.

Oceníte ho zejména v domácnostech, které obývají děti nebo citlivé osoby. Libovolné povrchy čistí, odmašťuje a také dezinfikuje. S přístrojem lze uklízet po dobu 10 minut, k nahřátí potřebuje dobu pouze kolem 3 minut. Celkový topný výkon činí 1000 W. Objem zásobníku je 0,22 l.

S příslušenstvím obsaženým v balení se současně možnosti úklidu zajímavě rozšiřují. K dispozici máte třeba širokou stěrku na okna nebo kartáček na spáry.

Výhody: nízká cena, široká škála příslušenství

Nevýhody: slabý tlak páry, krátká doba provozu

Cena:  1 050 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší parní čistič na spáry

Pokud vybíráte parní čistič s myšlenkou, že od něj chcete pouze čištění spár, určitě nevyužijete multifunkční zařízení, které je kromě čištění spár schopné obstarat úklid v celé domácnosti. Stačit vám bude ruční čistič.

Výhodou těchto ručních čističů je to, že jsou malé, lehké a levné. Další předností je i krátká doba potřebná pro nahřátí. Snadno se s nimi manipuluje, ale disponují slabším výkonem. Proto se hodí primárně na čištění menších ploch, jako jsou právě spáry, například v koupelně. Zvládnou však i odolné nečistoty v troubě či jinde v kuchyni. A hodí se třeba i pro odstraňování skvrn na podlaze.

Zajímat by vás měly především tyto parametry:

Objem nádoby na vodu

První parametr, který vás bude zajímat, by měl být objem nádoby na vodu. U ručních čističů se pohybuje v rozmezí od 0,2 do 0,5 l. Díky tomu parní čističe vydrží v nepřetržitém provozu přibližně 5 až 15 minut. Jakmile vám dojde pára, je nutné je znovu naplnit. Do 3 minut bývají opět připraveny k činnosti.

Počet komor

Ruční parní čističe nabídnou klasicky jednokomorový systém, to znamená, že se voda lije přímo do prostoru, kde se následně ohřívá. Disponují tedy výhradně jedinou nádržkou.

Topný výkon

Topný výkon úzce souvisí s časem. Pochopitelně platí, že čím je vyšší, tím je čas potřebný k nahřátí kratší. Pro čištění malých ploch by měla nejnižší přípustná hodnota činit kolem 1000 až 1500 W. Výkon je u ručních čističů přizpůsoben menšímu objemu nádoby.

Příkon

Pozor, nepleťte si výkon s příkonem. Tyto dvě veličiny spolu nicméně souvisí, platí, že čím je vyšší příkon, tím může být adekvátně vyšší výkon. Chcete-li přístroj, který zvládne skutečně efektivně tvořit páru, vyberte si stroj s příkonem od 1000 do 1250 W.

Tlak

Dalším uváděným parametrem je tlak. Ten značí, jak účinný čistič bude, tedy jak rychle vám práce půjde od ruky. Běžně se u ručních čističů tato hodnota pohybuje kolem 3 až 4 barů.

Napájení

U ručních parních čističů se můžete setkat i s akumulátorem. To je praktické díky tomu, že vás nebude obtěžovat žádný kabel. Je však nutné upozornit, že pokud úklid nestihnete po dobu, kterou vydrží pracovat, musíte jednoduše počkat, než se přístroj nabije. Vhodnější tak může být čistič, který zapojíte do zásuvky.

Další srovnání:

Recenzetesty.cz
Logo