Nejlepší paralyzér na psy

Ne každý pes je kamarádský. Agresivní hafan může být nebezpečný pro vás, vaše děti nebo i pro vašeho vlastního psa. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se v případě potřeby chránit, je paralyzér. Tento obranný prostředek může agresivního psa zastrašit zvukem a světlem. V případě, že to nepomůže, tak ho odežene fyzickým kontaktem s výbojem bez jakéhokoliv zranění.

Platinium ORTHELL 1000

Platinium ORTHELL 1000 v sobě kombinuje praktickou svítilnu spolu s paralyzérem. Vzhled svítilny je nenápadný, abyste mohli tento obranný prostředek nosit kdykoliv při sobě. Síla výboje je 1 000 000 V a světelný tok 180 lm s dosvitem 70 metrů. Zatímco parametry baterky patří spíše k průměru pro běžné svícení, výkon je dostačující pro sebeobranu i před většími psy nebo před silnými útočníky. Paralyzér váží 232 g a měří 19,6 x 3,6 cm.

Designově se jedná dle výrobce o pánský model, ale mohou ho samozřejmě bez problémů používat i ženy.Platinium ORTHELL 1000 má na sobě praktické poutko. Baterii lze dobíjet přes síťový adaptér nebo přes USB. Doba nabíjení je 2,5 až 3 hodiny. Plná kapacita integrované baterie Li-ion 3,7 V / 1500 mAh dokáže dodat energii až na 8 hodin svícení. Světlo a paralyzér mají přehledně oddělená tlačítka pro spuštění každé z funkcí.

Výhody: dlouhá výdrž baterie, nenápadný vzhled

Nevýhody: vyšší hmotnost, průměrná svítivost baterky

Cena: 450 Kč

back to menu ↑

Recenze Defense Beast Pen

Paralyzér Defense Beast Pen má výkon 500 000 V. Ačkoliv na trhu seženete i silnější výrobky, pro zahnání psů je tato hodnota zcela dostačující. Stejně dobře poslouží jako klasický obranný prostředek proti náhodnému útočníkovi. Délka 15 cm je ideálním kompromisem mezi skladností a udržením odstupu mezi vámi a nebezpečím. Při pravidelném nošení paralyzéru oceníte především velmi nízkou hmotnost 36 gramů.

Defense Beast Pen patří cenově mezi dražší, avšak spolehlivé výrobky s kvalitním provedením. Kromě výbojů nemá žádné další funkce, jako například svítilnu. Na paralyzéru nenajdete pojistku proti zneužití, což ale někteří ocení kvůli možnosti rychlejšího použití. Jeho integrovaný akumulátor se nabíjí přes micro USB a má na sobě indikátor stavu baterie. Součástí balení je i praktický kufřík.

Výhody: nízká hmotnost, snadné a rychlé použití

Nevýhody: nemá baterku, vyšší cena

Cena:  1 000 Kč

back to menu ↑

Recenze TMN ZZ 8810 ZOOM

Paralyzér TMN ZZ 8810 ZOOM má vysoký výkon 1 000 000 V. Navzdory tomu patří k velmi levným modelům. Navíc kombinuje funkce paralyzeru se svítilnou. To pomáhá nenápadnému vzhledu a samozřejmě také praktičnosti. Svítivost baterky je 230 lumenů a dosvit 100 metrů. Má tři funkce – svícení, tlumenější svícení a stroboskopické blikání proti útočníkovi. Tři vypínače proudu zajišťují mimořádně bezpečné používání.

Výdrž baterie při svícení je poměrně kratší a vychází přibližně na 3 hodiny. Naopak doba paralyzování 1 hodinu v kuse v úsecích po 15 vteřinách je více než dostatečná. Nabití na plnou kapacitu zabere 6 hodin. Díky délce 19 cm se paralyzér TMN ZZ 8810 ZOOM hodí pro udržení dostatečného odstupu od těla jak v případě agresivních psů, tak v případě útočníků.

Výhody:  vysoký výkon, nízká cena

Nevýhody: vyšší hmotnost, kratší doba svícení

Cena: 300 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat paralyzér na psy

Paralyzéry na obranu proti psům se nijak neliší od těch klasických a plní úplně stejnou funkci. Kromě ochrany před zvířaty se s nimi zvládnete stejně účinně ubránit případnému lidskému útočníkovi. Není s sebou tudíž nutné nosit odlišné prostředky proti psům a proti například přepadení v parku. 

Vybíráte-li paralyzér proti psům, je dobré se zaměřit na jeho dostatečnou délku. Prodloužené provedení udrží útočící zvíře v dostatečné vzdálenosti od vás. S příliš krátkými modely, které budete držet v blízkosti ruky, riskujete pokousání. Paralyzéry často mívají i přídavné vlastnosti, které z nich dělají multifunkčního pomocníka do tmavých uliček. Nejčastěji plní navíc funkci:

  • svítilny pro lepší viditelnost
  • stroboskopického blikání pro zmatení útočníka
  • obušku
  • pepřového spreje
  • power banky pro nouzové dobíjení telefonu a jiné elektroniky

Nutné je si však uvědomit, že čím více má paralyzér na psy funkcí a čím větší délky pro dostatečný odstup dosahuje, tím bude těžší a méně skladný. Tyto parametry není radno podceňovat, protože často rozhodnout o tom, zda se vám bude chtít pravidelně s paralyzérem nosit pro případ nouze. Většina modelů se vám ale bez potíží vejde do kapsy nebo do tašky. 

Všem, kteří si plánují pořídit paralyzér, je jasné, že hlavním parametrem je v každém případě jeho účinnost. Ta závisí především na síle elektrického proudu a na napětí. Nejvyšší povolená hodnota proudu je 10mA. Většina modelů na trhu nabídne 3 až 6 mA. Napětí paralyzéru nejčastěji dosahuje kolem 500 000 voltů. Ty nejlepší mají i 1 000 000 V a více. V obou případech vyšší hodnoty značí vyšší účinnost.

Vedle síly výboje má také na účinnost výrazný vliv doba kontaktu a blízkost. Pokud zamýšlíte dosáhnout většího efektu, snažte se přiložit paralyzér na místo, kde není takové množství srsti a neodtahovat v mžiku ruku. To samé platí i u útočníků, kde účinnost může někdy snižovat silná vrstva oblečení. Všeobecně lze vzhledem k času očekávat:

Délka použitÍEfekt
0,5 vteřinyVylekání, bolest, svalové kontrakce
1 až 2 vteřinyIntenzivnější bolest, svalové křeče, může způsobit i skolení k zemi a lehkou dezorientaci 
3 a více vteřinIntenzivnější bolest, svalové křeče, často způsobí ztrátu rovnováhy a zmatenost

U útočících psů často stačí spustit paralyzér předběžně a naprázdno. Jiskra a zvuk mnohdy zvířata zastraší. Při používání paralyzéru se řiďte návodem a nepoužívejte ho lehkovážně. Pro vyšší míru bezpečí má mnoho modelů celou řadu pojistek proti nechtěnému spuštění. Jejich použití v případě nouze není ale tak pohotov

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo