Nejlepší oválné plechové bazény

Vlastní bazén má celou řadu výhod. V horkých dnech nabídne dospělým i dětem vítané osvěžení a mnoho možností zábavy.

Navíc ušetříte čas i peníze vynaložené za návštěvu veřejného koupaliště. Pro mnohé z nás jde i o znatelně nižší stres. Vyhnete se přeplněným plochám s mnoha lidmi a stydlivější povahy nemusejí řešit, zda si je bude někdo prohlížet. Dopřejí si odpočinek v plavkách v klidu a soukromí.

Děti naproti tomu obvykle o klid nestojí vůbec. Vlastní bazén jim proto umožní se bavit prakticky bez omezení. Nemusíte tak mít obavu, že by hlučné ratolesti mohly rušit ostatní návštěvníky v aquaparku. Děti navíc mohou ve vlastním domácím bazénu plavat a skákat bez obav z toho, že nečekaně zkříží cestu jinému plavci a mohla by tak komukoli hrozit újma na zdraví.

V případě, že máte na zahradě více prostoru, vejde se k vám i větší bazén. Můžete v něm tak i aktivně sportovat.

Recenze Bestway Power Steel Rattan Swim Vista 4,88 x 3,05 x 1,07 m 56946

V případě bazénu značky Bestway hovoříme o nadzemním provedení. Tato verze je vyrobena z trojvrstvého PVC (materiál TRITECH™). Má pevné dno a zabudované průhledy.

Bazén je typický svým elegantním oválným tvarem. Poskytne vám dostatek místa, a to i díky svým rozměrům, které jsou 488 x 305 x 107 cm. Celková hloubka tohoto bazénu činí 96 cm. Mohou jej tedy využívat i neplavci. Pružná konstrukce jej přímo předurčuje pro zakoupení do rodiny.

Výhodou je i jednoduchá montáž, bazén je potřeba jen sestavit a doplnit vodu. Její celkový objem dosahuje 10 949 l. Díky potisku ratanu se stane stylovým doplňkem vaší zahrady.

Výhody: snadná montáž, kvalita provedení

Nevýhody: chybí podložka, malá hloubka

Cena: 16 598 Kč

back to menu ↑

Recenze Bestway Power Steel Frame 4,27 x 2,50 x 1 m 56620

Tento bazén je určen pro povrchovou montáž. Model Bestway Power Steel Frame patří do kategorie nadzemních bazénů a pyšní se oválným tvarem.

Vyroben je z trojvrstvého PVC (TRITECH™), má pevné dno a zesílenou kovovou konstrukci POWER STEEL. Jeho celkové rozměry činí 427 x 250 x 100 cm. Hloubka dosahuje 90 cm, což znamená, že je bezpečná také pro neplavce. Bazén se vyznačuje dostatečně pružnou konstrukcí, je proto určen primárně rodinám s dětmi.

Snadno si jej uvedete do provozu i v domácích podmínkách. Postačí sestavit konstrukci a doplnit vodu. Celkový objem tohoto bazénu činí 7 250 l.

Výhody: skvělý hlavně pro děti, rychlá montáž

Nevýhody: mohl by být hlubší, malá velikost

Cena: 10 899 Kč

back to menu ↑

Recenze Bestway Power Steel Frame 4,88 x 3,05 x 1,07 m 56448

Jedná se o oválný nadzemní bazén. Pro výrobu posloužilo trojvrstvé PVC (TRITECH™). Tento bazén charakterizuje pevné dno a zesílená kovová konstrukci POWER STEEL.

Jeho celkové rozměry jsou 488 x 305 x 107 cm. Hloubku má pak 96 cm, přičemž do 100 cm je hloubka uváděná jako vhodná i pro neplavce. Stejně tak lze bazén doporučit pro využití rodinám s dětmi, neboť se vyznačuje i pružnou konstrukcí.

Potíže nepřináší ani montáž, stačí pouze sestavit konstrukci a naplnit vodou. Připravte se na to, že potřebovat budete celkem 10 949 l.

Výhody: rychlá montáž, optimální rozměry

Nevýhody: menší hloubka, chybí podložka pod bazén, ačkoli je v balení uváděna

Cena: 13 999 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší oválné plechové bazény

Při výběru bazénu je nutné zohlednit některé základní parametry. Kdy využijete oválné plechové bazény a které další aspekty je zapotřebí brát v potaz?

Provedení

Bazén lze zapustit do země, a to i částečně, případně jej ponechat jako nadzemní. Polozapuštěná i zapuštěná verze je podobně ekonomicky náročná. Klasický nadzemní bazén představuje levnější alternativu, ale nepůsobí na zahradě tak elegantně.

Zapuštěný i polozapuštěný bazén je kromě toho velmi odolný, ale musíte počítat s náročnější instalací. Kdo tedy na zahradě nechce kopat, jednoznačně využije nadzemní verzi. Pokud se navíc plánujete vykoupat jen párkrát za léto, bude vám určitě stačit. 

Tvar bazénu

Oválný bazén využijete hlavně v podmínkách, kde je možné bazénu vyhradit víc místa. Vhodnější je také pro ty z vás, kteří v něm plánují trávit čas spíše aktivně. V oválném bazénu si lépe zaplavete. Tradiční kruhový tvar je určený spíše na příležitostné osvěžení a vodní hrátky s dětmi.

Výhodou oválného tvaru a dalších jednoduchých půdorysů je také skutečnost, že je lze snáze zastřešit či zakrytovat. Oválný bazén navíc eliminuje nevýhody ostrých rohů, které nemusíte dočišťovat sami, zvládne je i automatický vysavač.

Materiál

V praxi se nejčastěji potkáte hlavně s bazény z plastu, fólie, nerezu, laminátu a keramiky (což je prakticky laminát s příměsí přidanou do jádra). Volba konkrétního materiálu souvisí s vašimi požadavky na celkové náklady, životnost, tvar i údržbu.

Klasickým řešením je tzv. fóliový bazén. Ten se sestává z betonové podkladní desky, na níž se montuje nosná část stěny z povrchově upraveného plechu. Jde o levnou alternativu, finančně příznivěji vyjde už jen bazén nafukovací. Naopak plast je o něco dražší. Co se týče životnosti, fólie i plast vydrží cca 10 let, laminátový bazén naproti tomu asi 40 let.

Velmi drahou, ale kvalitnější volbu s téměř neomezenou životností představují nerezové bazény. Ty se snadno udržují a jejich životnost je prakticky neomezená. Instalace je však náročnější a musí ji provést odborná firma.

Velikost bazénu

Dalším důležitým faktorem souvisejícím s plánovaným využitím bazénu je i jeho velikost. Pokud patříte ke kondičním plavcům, je pro vás vhodný rozměr cca 2,5 x 4,5 m. Pokud už plánujete využívat bazén s celou rodinou, využijete velikost 6 x 3 m.

Ruku v ruce s velikostí jde i objem bazénu. Chcete-li si zaplavat ve větším počtu lidí, počítejte nejméně s 15 m³. Hloubka bývá většinou standardní 1,2 nebo 1,5 m. Je však nutné si zároveň uvědomit, že větší velikost bazénu nutně znamená i vyšší náklady.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo