Nejlepší náplň do elektroniky

Elektronické cigarety představují alternativu ke klasickému kouření. Mají celou řadu výhod. Kuřákovi současně v plné míře uspokojí chuť na nikotin, pokud se k nim uchýlíte, určitě nebudete mít pocit, že se o cokoli ochuzujete.

Elektronická cigareta pochází z Číny, ale Česká republika patří v této sféře mezi průkopníky. Šlo totiž o jednu z prvních zemí, kde byly e-cigarety k dostání.Tento typ cigaret funguje od klasické těch klasických odlišně, neboť používá nahřívání kapaliny, která se odpařuje, zatímco kuřák vdechuje tuto páru. Nedochází proto u nich k hoření, a tedy ke spalování tabáku a produkci dehtu nebo oxidu uhelnatého. Kuřák nevdechuje žádný kouř.

Podle některých zdrojů je tak tzv. vapování méně škodlivé než kouření. Uvádí se, že elektronická cigareta obsahuje dokonce až o 99 % méně škodlivých látek než cigareta klasická.

Elektronická verze je zároveň méně nepříjemná pro okolí. Protože nezapáchá, můžete ji kouřit i v přítomnosti nekuřáků, jimž obvykle nevadí. Liqud naopak příjemně voní. Ovšem pozor, neměli bychom kouřit neustále, přestože k tomu elektronická cigareta se svou dostupností značně svádí. Ideální je potáhnout a na chvíli ji zase odložit.

Recenze Dekang Desert ship 10 ml 18 mg

Tato náplň potvrzuje oblibu tabákových e-liquidů. Tabáková chuť má nádech oříšků, vanilky a karamelu.

Autentická chuť je dána pečlivým dohledem nad kvalitou ingrediencí i výrobním postupem. Výrobek pochází z dílny Changning Dekang Biotechnology Co., Ltd. Tento producent je ověřeným a zároveň největším výrobcem e-liquidů na světě a jeho produkty splňují veškeré potřebné standardy. Úroveň jednotlivých produktů dále dokládají světové certifikace.

Liquid obsahuje směs propylenglykolu a glycerolu, a to v poměru PG 80 % a VG 20 %. Dále v této náplni nalezneme aromata. Obsah nikotinu je u této konkrétní náplně 18 mg, ale v různých verzích si lze zvolit i jinou.

Celkový objem náplně činí 10 ml. A jak se obecně uvádí, při spotřebě jedné krabičky za na den spotřebujete na měsíc průměrně 30 ml liquidu.

Výhody: cena, dobrá chuť

Nevýhody: malé balení, některým uživatelům vadí silná chuť tabáku

Cena: 51 Kč

back to menu ↑

Recenze XEO e-Liquid Cherry Banana 10ml 18mg

Náplň lze zařadit do kategorie ovocných příchutí. Tato konkrétně nabízí chuť zralých třešní a banánů.

Ta je příjemně osvěžující. Pro liquid je charakteristické to, že je středně sladký a jemný bez tabákové chutě. Nejen chuťová autenticita, ale i kvalita použitých složek a celého výrobního procesu je zaručena díky německé preciznosti. To dalo vzniknout produktům vysoké úrovně.

Výrobcem je konkrétně značka XEO tobacco. Pod touto značkou můžeme nalézt chutě nejznámějších tabáků. E-liquidy z dílny známého producenta navíc slouží k plnění všech typů elektronických cigaret.

V tomto případě se jedná o náplň s obsahem nikotinu 18 mg, lze si však ve shodné příchuti pořídit i slabší verze.

Poměr VG a PG stanovil výrobce jako 60/40. U každé náplně je poměr optimalizován pro ideální chuťový prožitek a dostatek páry. Celkový objem lahvičky činí běžných 10 ml.

Výhody: výhodná cena, dobrá chuť

Nevýhody: balení pouze 10 ml, někomu chuť samostatně nevyhovuje a liquid raději míchá

Cena: 20 Kč

back to menu ↑

Recenze Frutie Malina 10 ml 0 mg

Malinová příchuť je dalším zástupcem liquidů ovocných. Sladkou chuť však navíc podkreslují kyselé podtóny.

V tomto případě nabízí liquid poměr propylenglykolu a vegetable glycerinu jako 70VG/30PG. To dává možnost i nejen dokonale vychutnat ovocnou chuť, ale také potěší velkým množstvím páry. Liquid v této kombinaci je univerzální, hodí se proto pro nízkoodporové atomizéry a přímé potahování do plic, ale i pro menší e-cigarety. Výrobce konkrétně doporučuje značky eGo AIO a eGo ONE.

Přísná pravidla ohledně použitých surovin i výrobního procesu a důsledná kontrola celého postupu slibují zákazníkům maximální kvalitu. To dokládá i testování akreditovanou laboratoří v České republice, ale i splnění veškerých evropských norem.

U této náplně s objemem 10 ml se však, pozor, jedná o produkt bez obsahu nikotinu. Považují se za zdravější alternativu, navíc umožňují s kouřením snáze přestat.

Výhody: voní a vytváří hodně páry

Nevýhody: bez nikotinu, některým uživatelům připomíná pastu na zuby

Cena: 35 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší náplň do elektroniky

Náplně lze pořídit s různým obsahem nikotinu. Stejně tak si zájemci mohou pořídit náplně, které budou i zcela bez nikotinu.

Extra lehké náplně obsahují 1,5-6 mg nikotinu. Lehké liquidy mají sílu v rozmezí od 6 do 9 mg. Silné naopak nabídnou 11 mg a více. Množství je na místě odvodit od toho, kolik běžných cigaret vykouříte a jak jsou silné. Pro začátečníky lze určitě doporučit náplně slabší, abyste si na cigaretu optimálně zvykli. Pro ilustraci, kolem deseti středně těžkých až těžkých cigaret denně nahradí náplň o síle 12 až 18 mg.

Kromě nikotinu se každá náplň skládá i z vody, dále v liquidu najdeme aroma a látky propylenglykol a vegetable glycerin. Právě poslední dvě jsou při výběru náplně důležité a výrobci je běžně uvádějí pod zkratkami PG a VG.

Píslušnou náplň proto budete volit na základě poměru PG a VG. Tento údaj je vždy uveden takto, to znamená například 30/70. Zjednodušeně platí, že čím více obsahuje náplň do cigarety složky VG, tím je hutší. Při převaze složky VG je naopak více tekutá.

Základní poměr u řady značek bývá právě 30/70. Optimum pro mnohé uživatele může ale být 50/50, tedy jakási pomyslná zlatá střední cesta. Hustší náplně naopak nabízejí poměr 70/30. Záleží hlavně na tom, jakou cigaretu máme k dispozici. Má-li zařízení odpor nižší než 0,5 ohmů a je určeno pro potáhnutí přímo do plic, hodit se vám bude spíše hustá náplň. Pokud cigareta má odpor od 0,6 ohmů výše, vhodné jsou více tekuté e-liquidy.

Samostatnou kapitolu představují příchuti. Mezi kuřáky patří k těm nepreferovanějším tabákové a hned v závěsu za nimi ovocné. Jednotlivé produkty je možné mezi sebou dokonce míchat. Tabákové alternativy nahrazují klasickou cigaretu, zatímco ostatní cíleně cigarety svou chutí nepřipomínají.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo