Recenzetesty.cz

Zpracováváme žebříčky nejlepších produktů dle testů a recenzí

Domácnost

Nejlepší multifunkční hrnce s receptem na displeji

Nejlepší multifunkční hrnce s receptem na displeji

Multifunkční hrnec je užitečným kuchyňským pomocníkem. Jinak se mu též někdy říká chytrý hrnec. V čem tkví jeho výhody a proč si pořídit hrnec s receptem na displeji?

Recenze Tefal Cook4me+ CY851130

Klíčovou výhodou tohoto hrnce je 150 zabudovaných receptů. Až 120 z nich přitom připravíte do 15 minut. Na jejich návrhu se podílel známý televizní kuchař Ondřej Slanina. Recepty jsou pro velmi snadné vaření pochopitelně v češtině.

Díky tomu se tento hrnec stane nepostradatelným pomocníkem i ve vaší domácnosti při každodenní přípravě jídla. Příprava pokrmů je velmi snadná díky přehlednému displeji a ovládacím tlačítkům. Jednoduše vás provede čtyřmi menu. Vaření je proto mimořádně intuitivní.

Vybírat můžete celkem ze šesti nastavení. Mezi ně patří vaření v páře, tlakové vaření, opékání, pomalé vaření, obyčejné vaření a ohřev.

Tento hrnec značky Tefal vám dokáže nahradit pomalý hrnec, rýžovar či parní hrnec. Kromě již připravených receptů v něm zvládnete vařit podle oblíbených jídel, která si do předvoleb sami uložíte. Dále lze připravovat pokrmy na základě vlastního nastavení.

Intuitivní obrazovka je schopna vám pomoci naplánovat vaření podle surovin, které máte momentálně doma, ale i podle váhy či počtu osob.

Chytrý hrnec zvládá vaření se třemi úrovněmi teploty, to znamená vaření při nízké teplotě, mírný var a opékání. Jeho značnou výhodou je i celková jednoduchost při obsluze. Zavřít a otevřít jej lze velmi jednoduše. Navíc je opatřen odnímatelnou nádobou. Poklice má nepřilnavý povrchem a zároveň tepelně izolovaná držadla pro snadnější a bezpečnější manipulaci.

Výhody: obsahuje recepty na displeji, intuitivní ovládání

Nevýhody: krátký přívodní kabel, chyby v receptech

Cena: 4 989 Kč

Jak vybrat nejlepší multifunkční hrnce s receptem na displeji

Tento přístroj má dvě zásadní výhody: Pokrm připraví téměř sám, aniž byste se mu museli věnovat. Ušetří vám proto mnoho času a námahy. V principu se vlastně jedná o přístroj využívající tzv. pomalé vaření. Oproti klasickému pomalému hrnci však ten multifunkční zvládne mnohem víc.

Zároveň takovýto hrnec v kuchyni s přehledem nahradí řadu dalšího vybavení. Dokážete s ním totiž vařit, péct, smažit, zapékat, vařit na páře, vařit tlakem, případně vám tento přístroj může posloužit i jako rýžovar či sterilizátor. V hrnci je možné dokonce i zavařovat a zastoupí i remosku.

Lze tak říci, že v multifunkčním hrnci uvaříte prakticky vše a receptů pro tato zařízení existuje nepřeberné množství.

Pokročilé modely multifunkčních hrnců použijete i k přípravě jogurtu a nastavíte si u nich dokonce vlastní program. To znamená, že budete teplotu a délku vaření regulovat sami.

Díky tomu nakonec v kuchyni ušetříte i mnoho místa, protože si nemusíte kupovat další vybavení a řadu jiných jednoúčelových spotřebičů. Proto jsou tyto hrnce ideální do domácností, kde bojujete s nedostatkem prostoru.

Hrnce s receptem na displeji patří k pokročilým zařízením. Disponovat mohou několika desítkami předprogramovaných receptů. Další inspiraci můžete samozřejmě posbírat v kuchařkách, které obsahují další pestrý výběr užitečných tipů do každé kuchyně.

Při výběru multifunkčního hrnce je potřeba zohlednit několik nejdůležitějších aspektů. Vybírat si budete hlavně podle počtu funkcí. Běžně disponují tyto přístroje 5 až 10 funkcemi a až 30 programy vaření. Neplatí, že čím víc jich bude, tím lépe, vyberte si hlavně ty, které potřebujete.

Zajímat by vás měla i rychlost přípravy pokrmu, která není vždy stejná. Ovlivněna je totiž příkonem. Ten se udává ve wattech (W). Platí, že čím vyšší příkon je, tím rychleji bude hrnec pracovat. Zpravidla se u většiny modelů dostupných na trhu pohybuje příkon v rozmezí 200 až 1 650 W.

Důležitý je i objem hrnce. Ten se odvíjí od toho, pro kolik lidí v něm budeme běžně vařit. Musíme počítat i s tím, že objemný hrnec bude současně těžší. Většina hrnců disponuje objemem v rozmezí 4 až 12 litrů. Při rozhodování o tom, jak velký hrnec je dostatečný, se řiďte jednoduchou poučkou, kterou k dobru dávají i jejich výrobci: Počítejte cca 1 litr objemu na osobu. Svou roli bude hrát i to, co vlastně v hrnci chcete připravovat. Zvládne totiž i celé kuře, to se vám do něj však musí pochopitelně vejít.

Podstatnou součástí multifunkčního hrnce je i displej. Displej zobrazuje přednastavený program. Zároveň jej doplňuje časovač, který využijete hlavně za předpokladu, že používáte funkci tzv. odloženého startu. Ten vám umožní si suroviny připravit předem a samotné jídlo nechat v multifunkčním hrnci chystat například přes noc. Časovač lze běžně nastavit v rozpětí 15 až 24 hodin.

Mnohdy bývají tato zařízena vybavena i praktickou funkcí automatického vypnutí po dokončení programu. Podobně mohou disponovat zařízení i funkcí udržování teploty, která dokáže připravený pokrm po určitou dobu uchovat ohřátý.

V souvislosti s jednotlivými programy lze i pořídit k danému hrnci další příslušenství. To může mít podobu například koše na fritování, fondue setu, mřížky na vaření v páře či roštu na pečení.

Jako nadstandardní příslušenství pak lze počítat i právě kuchařku zabudovanou v displeji zařízení. Tato funkce je využitelná především pro začátečníky, ale ani pokročilý kuchař ji určitě nebude vnímat jako zcela zbytnou. Jinak běžně hrnce disponují minimálně tištěnou kuchařkou, která vás provede základy vaření v nich.

Další srovnání

4.8/5 - (76 votes)
O autorovi