Nejlepší mini pračka se sušičkou

Sušička je vynikajícím pomocníkem, který vám ušetří čas. Prádlo není potřeba věšet, navíc se dokonce v mnoha případech ani nemusí žehlit.

Sušičku uvítají také ti, kteří mají v domácnosti alergika. Pokud prádlo sušíte venku, jednoduše se nevyhnete tomu, aby na něm ulpěly pylové částice. Zejména ve městech budete mít problém i s tím, že vyprané prádlo po pobytu venku rozhodně jako čerstvě vyprané nevoní. Viníkem bývá smog. Důvodů, proč si koupit sušičku, je tedy řada. V mnoha domácnostech ale nebývá na samostatný spotřebič prostor. Proto se vyplatí pořídit si pračku se sušičkou.

Pračka se sušičkou vám uspoří čas, který ušetříte při přendávání prádla, ale i peníze. Jediný přístroj vyjde mnohem levněji než dva. Navíc je takovéto zařízení ve stylu dva v jednom ideálním řešením do malých bytů. Pokud zvlášť bojujete s nedostatkem prostoru v koupelně, může se vám hodit i mini verze takové pračky.

Tyto úzké modely se také prodávají pod označením slim. Úzké pračky se vyznačují maximální hloubkou cca 45 cm. Pračky s hloubkou 40 cm označujeme jako ultra slim.

Recenze Haier HWD80-B14979-S

Pračka se sušičkou Haier je tichá a zároveň energeticky úsporná, čemuž odpovídá také zařazení do energetické třídy A. Celková spotřeba vody činí 44 l a spotřeba energie na 100 cyklů je 47 kWh.

Spotřebič je navržen pro velký objem náplně. Kapacita pracího cyklu byla dimenzována na 8 kg prádla. Buben je vyroben z kvalitní nerezové oceli a má speciální vnitřní strukturu. Ta se nazývá Pillow Drum a je určena pro péči o ty nejjemnější tkaniny. Buben je vybaven i osvětlením.

Kromě toho má spotřebič i další užitečné funkce. Pračka disponuje parní funkcí I-Refresh pro osvěžení prádla. Funkce Smart Dual Spray je zase určena ke snadnému a účinnému samočištění.

Výhody: robustní konstrukce, kvalitně pere i suší

Nevýhody: hlasitost při napouštění, nepřesně popsané programy

Cena: 17 990 Kč

back to menu ↑

Recenze Candy CSWS43642DE/2-S

Předem plněná automatická pračka se sušičkou nabízí kapacitu náplně 6 + 4 kg. Shiatsu buben slibuje šetrnou péči o tkaniny.

Slim pračka nabízí celkem 17 pracích programů. Spotřebič zároveň sám zvládne detekovat množství náplně a upravit podle toho množství vody a elektřiny. Mezi další užitečné funkce patří například i Antioverflow, která zajišťuje ochranu proti úniku vody a ochranu proti přepěnění.

Jedná se o model z řady smart. Proto využívá funkci Smart Touch, díky níž lze pračku ovládat také přes mobilní telefon. Současně mají všechny přístroje z této série výše umístěný otvor na dvířka, naplnění pračky pro vás tak bude méně namáhavé.

Výhody: dobrý poměr ceny a výkonu, ovládání přes smartphone

Nevýhody: není redukce na tekuté prací prostředky, energetická třída D

Cena: 8 838 Kč

back to menu ↑

Recenze Candy CSWS40 364D/2-S

Další z modelů praček Candy nabídne předem plněnou pračku kombinovanou s kondenzační sušičkou. Přístroj disponuje kapacitou 6 kg pro praní a 4 kg pro sušení.

Využít můžete celkem 16 programů základních a zároveň i 40 programů Smart Touch. Spotřebič potěší například přítomností funkce parního praní (funkce osvěžení párou, program s názvem Snadné žehlení). Díky bubnu Shiatsu se můžete spolehnout na vysoce šetrnou péči o tkaniny.

Využít máte možnost stejně tak hlasového asistenta nebo funkci Smart Touch, která vám umožní snadno propojit spotřebič se svým smartphonem. K dalším užitečným funkcím u tohoto výrobku lze zařadit například ochranu proti přepěnění Antioverflow nebo vedení statistik praní a čerpání energie.

Výhody: spolehlivá pračka, dobrá cena

Nevýhody: chybí český návod, pračka se pohybuje při ždímání

Cena: 8 800 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší mini pračku se sušičkou

Při výběru kombinované pračky se sušičkou je nutné dbát zejména na tyto parametry:

Plnění

Vestavné pračky se sušičkou se, ať už standardní (tj. nad 48 cm) nebo ve slim verzi vyrábějí pouze v provedení s předním plněním.

Co se týče kvality, jsou pračky s horním i vrchním plněním rovnocenné a řada lidí si je tak i tam, kde má možnost volby, pořizuje čistě podle subjektivního zvyku. Pokud tak řešíte výhradně místo, pračka s předním plněním je prakticky jedinou alternativou.

Kapacita bubnu

Je nutné si uvědomit, že takto řešený spotřebič vám nabídne menší kapacitu sušení ve srovnání s praním. Prakticky to znamená, že prádlo tedy budete sušit na několik částí. Náplň tak může být například uvedena jako 6 kg pro praní a 4 kg pro sušení. V průměru sušička zvládne usušit cca dvě třetiny prádla.

Pamatujte na to, že se zmenšující se šíří pračky se bude nutně zmenšovat i kapacita bubnu. V běžné rodině tak možná budete muset zkrátka prát častěji.

Účinnost odstřeďování

I při výběru pračky se sušičkou by pro vás měla být prioritou samotná pračka. Je proto nutné dbát hlavně na účinnost odstřeďování, která je dána zařazením do příslušné třídy, a počet otáček. Co se týče počtu otáček, je vždy vhodné volit pračku s alespoň 1200 otáčkami.

Z hlediska účinnosti odstřeďování představuje kombinovaný spotřebič vždy kompromis. Konstrukční řešení nic jiného neumožňuje. Sušička je proto schopna usušit menší množství prádla a také disponuje slabšími sušícími funkcemi a výkonem.

Spotřeba energie a vody

Spotřeba energie a vody je klíčovým faktorem. Měla by pro vás být dokonce důležitější než samotné pořizovací náklady na spotřebič.

Poměrně snadno se můžete orientovat podle energetického štítku. Nejčastěji se tyto pračky vyrábějí v energetické třídě A a B, méně často C. Spotřebu elektřiny mají až 5x vyšší než běžné modely. Jen na sušení obvykle spotřebují kolem 25 litrů vody. Deklarovaná roční spotřeba vody i elektřiny se počítá na cca 220 cyklů.

Dostupné funkce

Pračky se sušičkou disponují řadou funkcí. Od těch základních, jako je odložený start či dětská pojistka, po pokročilé funkce parního praní.

Parní pračky charakterizuje o něco nižší spotřeba energie a jsou kromě toho schopné prát i velmi jemné textilie. K dalším pokročilým funkcím soudobých praček patří i množstevní automatika, senzory vlhkosti či funkce AquaStop.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo