Nejlepší mašinka na vlasy

Strojek na vlasy je užitečným domácím pomocníkem. Ušetřte díky němu za kadeřníka a zároveň vám umožní vypadat stále dobře. Doladění účesu vám zabere jen chvíli. Strojek budou potřebovat hlavně majitelé krátkého účesu. Vlasy odrůstají poměrně rychle, velmi záhy proto účes nemusí vypadat tak, jak jste si přáli. Pokud vám navíc delší vlasy vyloženě překážejí a hůře se udržují, je pro vás koupě mašinky jasnou volbou.

Recenze Philips Hairclipper series 5000 HC5612/15

Elektrický zastřihovač na vlasy můžete využít i na zastřihování vousů. Disponuje kvalitním dvojitým samoostřícím břitem. Díky pokročilé technologii DualCut je tak každá úprava otázkou okamžiku. Zastřihování je dokonce dvakrát rychlejší ve srovnání s břitem běžným.

Strojek disponuje třemi nástavci. Délku střihu lze nastavit v rozpětí 0,5 až 28 mm. Díky inovativnímu designu hřebene se v něm navíc nezachycují dlouhé vlasy. Vlasy mohou odlétávat a vy můžete pracovat proto zcela bez přerušení.

Zastřihovač je vybaven ergonomickou rukojetí pro pohodlnou manipulaci. K usnadnění vaší práce přispívá i to, že je strojek omyvatelný. Můžete ho proto vyčistit pod tekoucí vodou. Zařízení má integrovanou baterii, která umožní až 75 minut nepřerušovaného provozu.

Výhody: tichý chod, samoostřící břity

Nevýhody: nabíjí se 8 hodin, neprakticky velký na úpravu vousů

Cena: 789 Kč

back to menu ↑

Recenze Philips QC5115/15

Zastřihovač poskytuje celkem 11 nastavení délky, a to v rozmezí od 4 do 21 mm. Bez nástavce pak umožňuje střih na 0,5 mm.

Strojek je vybaven samoostřícími břity z nerezové oceli. Ty se vyznačují dlouhou životností a zůstávají stále stejně ostré. Navíc je nemusíte promazávat olejem, údržba přístroje je proto velmi snadná a rychlá. Zastřihovač navíc obratem očistíte i od zbytků vlasů.

Při stříhání vám nehrozí podráždění pokožky. Zastřihovač byl navržen tak, aby jeho břity i špičky hladce klouzaly po pokožce. Stříhání je bezpečné a příjemné i pro děti.

Kromě toho můžete sebe i své blízké stříhat kdykoli. Kromě vysokého výkonu charakterizuje tento přístroj mimořádně tichý chod. Motor funguje plynule a má vysoký výkon se sníženou vibrací. Použitím strojku nebudete nikoho rušit.

Výhody: dostatečně ostré břity, tichý chod

Nevýhody: špatně držící přívodní kabel, samovolně se posouvá délka střihu

Cena: 522 Kč

back to menu ↑

Recenze Philips Series 5000 HC5630/15

Tento zastřihovač Philips disponuje oboustranným stříhacím břitem pro precizní a rychlé ostříhání. Upravovat můžete s tímto přístrojem jak vlasy, tak i vousy.

Délku střihu lze nastavit v rozmezí 3 až 28 mm s vysokou přesností. Bez hřebene je možné stříhat až na délku 0,5 mm. Nastavení je možné jednoduše regulovat praktickým kolečkem. Zvolenou délku si následně uzamknete.

Břity jsou u tohoto strojku vybaveny dvojitým ostřím pro dvakrát rychlejší zastřihávání. Pokročilá technologie DualCut si snadno poradí s jakýmkoli typem vlasů. Pro silnější vlasy je navíc možné využít režim Turbo, který zvyšuje rychlost motoru.

Samoostřící břity vykazují dlouhou životnost. Podle výrobce jsou i po 5 letech stále stejně ostré. Nemusíte proto řešit jakoukoli výměnu. Ke snadné údržbě přispívá i to, že je přístroj jednoduše omyvatelný pod tekoucí vodou. Navíc je vybaven ergonomickou rukojetí pro ještě pohodlnější manipulaci.

Výhody: dlouhá výdrž baterie, dobře padne do ruky

Nevýhody: nástavce mají ostré výstupky po stranách, což může být nepříjemné, při stříhání na kratší sestřih má tendence se ucpávat

Cena: 1 034 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší mašinku na vlasy

Díky strojku budete vypadat neustále perfektně upraveně. Což je aktuální zejména v dnešní době, kdy kvůli vládním opatřením hrozí, že kadeřnictví mohou být nějakou dobu zavřená a profesionální péči o své vlasy tak budete muset odložit.

Zároveň si ušetříte zklamání, pakliže jste ještě nenašli kadeřníka, který by vás ostříhal tak, jak vyžadujete. S trochou šikovnosti zvládnete přesně takový účes, jak si přejete, a to navíc v pohodlí domova.

Navíc vás nečeká nijak závratná finanční investice. Nákup strojku se vám tak oproti pravidelnému docházení do kadeřnictví začne vracet poměrně rychle. Přístroj pro běžné domácí použití totiž není drahý, pořídíte ho za řádově několik set korun. Jen výjimečně vás vyjde na víc než 1 500 Kč.

Některé modely se navíc vyrábějí v kombinaci strojku na vlasy a zastřihovače vousů. Pánové by si tak měli dobře zvážit, zda je pro ně takový přístroj využitelný.

Laik by si pro domácí použití měl vybírat mezi přístroji k tomu určenými. Zřejmě nevyužijete profesionální zastřihovač s odolnou konstrukcí a vyšším výkonem určený pro kadeřníky.

Klíčovým parametrem zvoleného zastřihovače by měl být typ nástavce. Současné strojky disponují hned několika nástavci, které lze vyměnit. Ty mají různou délku a hodí se pro různé typy účesu. Vybírat budete tedy s ohledem na to, jak chcete být konkrétně ostříhaní.

Délka střihu se běžně pohybuje v rozmezí od 0,8 mm do 25 mm. U některých zastřihovačů můžete počítat dokonce se 40 mm. Naopak bez nástavce se ostříháte na 0,5 mm.

Vyplatí se podívat i na materiál břitů. Běžným řešením jsou břity ocelové nebo nerezové. Čepele z nerezové oceli lze omýt vodou, protože vám nezrezaví. Mašinky na vlasy mohou disponovat i čepelemi z titanu či keramiky. Keramika má schopnost samoostření, což znamená, že se netupí. Nemůže však přijít do styku s vodou. Titanové čepele jsou vysoce kvalitní a voda jim nevadí, jejich nevýhodou je však vysoká cena.

Při výběru se vyplatí zohlednit i to, zda bude strojek na baterie nebo napájen ze sítě. S bezdrátovým strojkem je o něco pohodlnější manipulace a ostříháte se kdekoli, třeba i na cestách. Strojky využívající napájení do sítě naproti tomu mohou disponovat vyšším výkonem a doba provozu u nich není limitována výdrží akumulátoru.

Mašinky na vlasy mohou disponovat i dalšími nadstandardními funkcemi. Některé bývají voděodolné, nabízejí funkcí odsávání ostříhaných vlasů, takže nemusíte po dokončení stříhání složitě uklízet, či využívají rychlé nabíjení.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo