Nejlepší luxusní dárek k 60 narozeninám

Šedesáté narozeniny jsou velkým výročím. Zatímco předchozí kulatiny mnoho lidí pojme spíše vtipně nebo jako velký mejdan, zde již obvykle probíhá oslava ve vážnějším duchu. Tomu obvykle odpovídají i dary. Přinášíme vám proto tipy na univerzální, snadno sehnatelné a přitom luxusní věci, které můžete k šedesátým narozeninám koupit kamarádům, rodinným příslušníkům i kolegům.

Recenze Značkové hodinky

Oblíbeným a klasickým luxusním dárkem k šedesátým a jiným významným narozeninám jsou hodinky. Výrobky od prestižních značek patří mezi dražší dárky. Vydrží však po celý život, jsou spolehlivé a mají i funkci investice. Většina je vybavena celou řadou chytrých funkcí od solárního nabíjení a podsvícení, až po kalendář, budík, časovač nebo třeba podporu více časových pásem.

Na trhu seženete luxusní pánské i dámské hodinky v digitálním i analogovém provedení. Vybírat můžete mezi různými materiály a barvami. Drahé kovy jako zlato jsou samozřejmě dražší a luxusnější. Ale i titan, ušlechtilá ocel a jiné mají dlouhou životnost a vypadají i po letech stále dobře. Hodinky mohou být poměrně neutrálního i výrazného designu. Velikost pásku je obvykle nastavitelná a univerzální, takže si nemusíte dělat starosti s měřením.

Výhody: dárek vyjadřující luxus, dlouhá životnost a trvalá hodnota

Nevýhody: vyšší cena, nutné odhadnout preference obdarovaného

Cena: nejčastěji 2 000 až 20 000 Kč

back to menu ↑

Recenze Kosmetika

Luxusní kosmetika patří mezi populární tipy na dárky k šedesátým narozeninám i jiným významným příležitostem. Jedná se o spotřební zboží, tudíž ani nevadí, pokud oslavenci někdo věnuje obdobný dárek. Riziko je ovšem v preferencích obdarovaného. Každému totiž voní něco jiného a některá kosmetika může být určena pro specifický typ pokožky. Pokud nevíte, co dotyčná osoba používá nebo má v oblibě, volte co nejvíce univerzální výrobky.

Ačkoliv mnoho lidí považuje kosmetiku spíše za volbu pro ženy, tento dárek udělá často radost i mužům. Vybírat můžete z různých přípravků, jako jsou šampony, parfémy, tělová mléka, pro dámy pak věci na líčení, pro pány zase potřeby na holení nebo údržbu vousů. Oblíbenou variantou jsou sady, kde najdete více druhů kosmetiky se stejnou vůní nebo od stejné značky.

Výhody: velký výběr pro muže i ženy, univerzální dárek

Nevýhody: spotřební – není na památku, nutné odhadnout preference obdarovaného

Cena: nejčastěji 200 až 3 000 Kč

back to menu ↑

Recenze Kvalitní alkohol

Láhev dobrého pití patří mezi jeden z nejčastějších dárků. Pokud si dáte s výběrem záležet a zvolíte luxusní alkohol, není vůbec ostudou darovat flašku i k významným kulatinám, jakým jsou šedesátiny. Většinou se jedná o typický dárek pro muže, ale zajisté potěší i mnoho žen. Velkou výhodou je, že u kamarádů a členů rodiny často víte co pijí. Trefit se do osobního vkusu je zde snadnější než v případě šperků, vybavení domácnosti nebo třeba kosmetiky.

Na výběr máte z celé řady typů alkoholu. Nejoblíbenější luxusní lahve jsou s whiskey, rum nebo třeba víno. Ty dokonce seženete i v ročníku oslavence, což je krásná symbolika. Šedesátileté lahve ale bývají dražší a mají již specifickou chuť. Mezi další luxusní alkohol patří například limitované edice známých prodejců či celkově prestižní značky vyrábějící kvalitní pití.

Výhody: seženete za přijatelnou cenu, univerzální dárek

Nevýhody: spotřební – není na památku, oslavenec nesmí být abstinent

Cena:  nejčastěji 500 až 3 000 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat luxusní dárek k 60 narozeninám

Výběr dárku může být trošku oříšek. Zvláště k významnému milníku, jakým jsou šedesáté narozeniny. Pro takto velkou příležitost chce každý vybrat luxusní dárek, který udělá radost. Chcete-li mít jistotu, že zvolíte věc, která doopravdy potěší, měli byste vybírat s předstihem, ať máte čas na rozmyšlenou i na nákup. Na poslední chvíli sháněné věci jsou často kupovány spíše z nouze než kvůli tomu, že jsou zkrátka dokonalou volbou.

Vzpomeňte si, co má oslavenec rád, jaké jsou jeho záliby a co se mu líbí. Čím více informací dáte dohromady, tím lepší, originálnější a osobitější dárek vás napadne. Pokud náhodou nevíte, jaký má dotyčný v dané oblasti vkus, zkuste to z něho nenápadně vytáhnout, zeptat se někoho z jeho blízkých nebo volit co nejuniverzálnější provedení. To platí v případě rozhodování mezi všemi parametry dárku; např. vůní, barvou atd.

Máte-li nápad, který udělá oslavenci radost a vztahuje se přímo k jeho osobě, je to skvělé. Na druhou stranu, pokud vás nic takového ani po dlouhém přemýšlení nenapadá, není nutné být za každou cenu originální. I univerzální dárek udělá k šedesátinám radost. Mezi nejčastěji kupované patří:

  • Šperky,
  • Hodinky,
  • Oblečení,
  • Doplňky k oblečení,
  • Lahve s alkoholem,
  • Knihy,
  • Kosmetika,
  • Poukazy na zážitky.

Dejte si záležet na zabalení. Ozdobná krabička či balící papír s mašlí udělá hezký a luxusnější dojem. Samozřejmě nezapomínejte sundat cenovky. Dárek lze spojit i s kratším proslovem nebo osobním napsaným přáním. Čím více si záležet na drobnostech a malých detailech, tím lépe. 

Mnoho nakupujících bude zajisté také zvažovat pořizovací cenu. Ačkoliv se jedná o dárek pro blízkého člověka v jeho významný den, rozpočet zkrátka není neomezený. Naštěstí lze i luxusně vypadající dárek vybrat již od přibližně 500 Kč, občasně i méně. Za tuto cenu bez problémů seženete hezkou lahev s kvalitním alkoholem, kosmetiku nebo třeba malý doplněk k oblečení.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo