Nejlepší krokoměr na nohu

Chůze patří podle fyzioterapeutů k nejpřirozenějším pohybům. Jen minimálně zatěžuje klouby, navíc všestranně prospívá našemu zdraví. Pravidelnými procházkami snížíte riziko srdečních onemocnění a mrtvice a přispějete ke snížení krevního tlaku a cholesterolu. Vylepšíte si i náladu. Vyrazit na procházku vám pomůže navíc shodit nadbytečné kilogramy.

Chůze je oproti permanentce do posilovny úplně zdarma, navíc je možné ji provozovat prakticky kdekoli. Kam budete chodit, to máte ryze ve svých rukou, proto pro vás tato pohybová aktivita nikdy nemusí být stereotypní. O tom, kolik bychom měli ujít, se vedou vášnivé diskuse. Obligátní pravidlo o 10 000 krocích možná znáte, nicméně odborníci se přiklánějí k tomu, že vám bude stačit i 6 000 kroků. Pro představu, většina lidí jich přitom běžně udělá cca 1 000 až 5 000.

K tomu, abyste měli přehled o svých pohybových aktivitách, už dnes potřebujete skutečně málo. Zařízení s názvem krokoměr vám nejen spočítá počet ušlých kroků, ale disponuje i řadou dalších užitečných funkcí.

Recenze inSPORTline Strippy

Krokoměr má pásek a je tak určen k nošení na ruce, případně kolem kotníku. K pohodlí při používání tohoto krokoměru přispěje také nízká hmotnost a voděodolné tělo.

Digitální krokoměr je jednoduchou pomůckou, která obsahuje mnoho užitečných funkcí. Kromě samotného měření kroků nabídne též měření překonané vzdálenosti, monitorování počtu spálených kalorií či délky chůze.

Díky paměti si můžete svá data na až 30 dní uchovat. S informacemi lze dále pracovat, stačí si je stáhnout do počítače a pomocí aplikace dále porovnávat. S počítačem ho propojíte jednoduše pomocí USB.

Výhody: jednoduché zařízení, přesné měření

Nevýhody: těsnější pásek, hůř čitelný displej

Cena: 799 Kč

back to menu ↑

Recenze inSPORTline Strippy II

Digitální krokoměr je vybaven klasickým hodinkovým řemínkem s přezkou. Nosit ho proto můžete na zápěstí, nicméně samotný výrobce jej uvádí i jako vhodný pro nošení kolem kotníku.

Změří vám samozřejmě počet kroků, ale také poslouží k naměření překonané vzdálenosti, počtu spálených kalorií či délky chůze. Vybaven je též 30denní pamětí pro uchování naměřených dat. Ta si navíc můžete prostřednictvím USB kabelu stáhnout do PC a dále porovnávat. K dalším funkcím patří budík nebo hodinky, krokoměr stejně tak ukazuje čas.

Zařízení je velmi lehké a má voděodolné silikonové tělo. Díky němu ho na noze prakticky neucítíte a můžete se s ním vypravit i do náročných podmínek.

Výhody: vlastní paměť, nevyžaduje propojení s chytrým telefonem

Nevýhody: nesrozumitelný návod, méně kvalitní provedení

Cena: 899 Kč

back to menu ↑

Recenze inSPORTline Foot

Tento krokoměr je určený pro běh, nordic walking nebo pro vysokohorskou turistiku. Disponuje samozřejmě funkcí počítání kroků, ale i řadou jiných užitečných funkcí.

Vybaven je například 3D akcelerometrem, který zajišťuje přesné zaznamenání počtu kroků, měření rychlosti a celkovou překonanou vzdálenost. Dále má k dispozici funkci měření maximální dosažené či průměrné rychlosti nebo výpočet spálených kalorií. Krokoměr zobrazuje také čas a vzdálenost přepočítává na kilometry.

Určen je k uchycení na boty. Vzhledem k jeho provedení jej můžete používat i během deštivého počasí, krokoměr je voděodolný.

Výhody: cena, přesnost

Nevýhody: nesrozumitelný návod, hůř čitelný displej

Cena: 490 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší krokoměr na nohu

O výběru nejlepšího krokoměru rozhoduje několik základních vlastností. Zejména to jsou:

Typ krokoměru

Krokoměr mívají integrovány běžně i chytré hodinky a stejnou funkci zvládne splnit i váš smartphone. Důvody pro pořízení samostatného krokoměru jsou dva:

Jednak bez problémů zvládne celodenní „provoz“, nemusíte tedy řešit, že už se vám vybila baterie v mobilu. A také jsou samostatná zařízení mnohem odolnější a nemusíte se s nimi bát vyrazit ani do náročnějších podmínek. Některé modely nabídnou odolnost proti vodě až do desítek metrů.

Typ uchycení

Většina krokoměrů je vybavena úchytem, díky kterému ho lze připnout opasek nebo na pás kalhot. Existují však i krokoměry určené pro upevnění na ruku či na nohu.

Tento typ se upíná na kalhoty, případně se vkládá pod podrážku boty. Nosit ho lze i na kotníku, některé funkce už však nemusejí fungovat úplně správně. Někteří lidé však právě tento typ krokoměru upřednostňují, protože krokoměr berou jako ryze funkční záležitost a na zápěstí preferují jako ozdobu hodinky.

Funkce

Množství funkcí se odvíjí od toho, zda jste aktivními sportovci nebo běžnými uživateli. Standardní funkcí je pochopitelně počítání kroků. Užitečné pro vás může být, pokud je zařízení navíc umí přepočítat na kilometry.

Krokoměr vám však může přehledně změřit i další důležité hodnoty, jako je například množství spálených kalorií či průměrná rychlost. Vhodný je i pro monitorování spánku. Některé modely zvládnou i měřit puls, případně vám spočítají celkovou délku cvičení. Většina z nich funguje i jako klasické hodinky.

Pokročilé krokoměry disponují i funkcí měření krevního tlaku, mají senzory v podobě kompasu, barometru či výškoměru. Nevýhodou těchto zařízení už je, že jsou dražší. Tato zařízení mohou být vybavena i funkcí GPS. Ta je skutečně užitečná, nicméně je nutné si uvědomit, že bude mít i značný vliv na spotřebu baterie.

Displej

Nejlevnější variantou jsou monochromatické displeje. Ty ale mohou být špatně čitelné dokonce i za běžného denního světla.

Moderní OLED displeje jsou naproti tomu komfortní, mají vysoký jas a dobře na ně uvidíte prakticky v jakýchkoli podmínkách. Opět však musíte počítat s energeticky náročným provozem a s tím, že životnost baterie může být tedy kratší.

Pokud se venku plánujete pohybovat za horších světelných podmínek, určitě vám dobrou službu udělá podsvícený displej.

Životnost baterie

Obvyklé jsou u krokoměrů bateriové články s životností několik měsíců. S ohledem na tuto skutečnost si tak vyberte krokoměr s velkým množstvím funkcí jen tehdy, pokud je skutečně využijete. Budete-li většinu času používat pouze krokoměr, zbytečně by se vám právě vybíjela baterie.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo