Nejlepší hračky pro ročního chlapečka

Hračky pro děti plní nejen funkci zábavnou, ale i výchovnou. Pokud dítěti poskytneme dostatek podnětů, postaráme se tím o jeho adekvátní rozvoj po stránce duševní i fyzické.

Zejména kolem 1 roku věku dítě dělá zajímavé pokroky. Už sedí, dokáže se postavit, přichází čas na první samostatné krůčky. Kolem prvních narozenin už se rozvíjí podle lékařů také jemná motorika a dítě používá první smysluplná slova.

Zkrátka se učí poznávat svět, měli bychom mu proto zajistit adekvátní prostředí. Současní výrobci proto nabízejí nepřeberné množství hraček v různím provedení pro všechny věkové kategorie od čerstvě narozených miminek až po školáky.

S množstvím hraček to však není vhodné přehánět. Nadměrné množství podnětů dítěti naopak škodí, neboť jej rozptyluje a nevydrží si tedy soustředěně hrát jen s jednou hračkou.

Recenze Bino puzzle safari 11 dílků

Dětská vkládačka přináší roztomilé motivy zvířátek. Zároveň je opatřena úchytkami pro snazší manipulaci.

Hračka napomáhá k rozvoji představivosti a logického myšlení, neboť dítě má za úkol najít podle obrysů a tvarů správný obrázek. Stejně tak podporuje jeho jemnou motoriku, neboť se po něm požaduje, aby obrázek umístilo do příslušného otvoru. Hračka dále slouží i k rozvoji prostorové představivosti.

Rodiče také potěší, že tento produkt má kvalitní a nadčasové dřevěné provedení. Rozměr skládačky po složení činí cca 30 x 22,5 x 0,8 cm.

Výhody: hezky namalované, nadčasové dřevěné provedení

Nevýhody: motivy se mohou odlepovat, méně odolné dřevo

Cena: 85 Kč

back to menu ↑

Recenze Mattel Fisher-Price první vkládačka

Tato hračka představuje první kostky. Její použití je ideální už od 1 roku života vašeho potomka. Robustní kostičky díky svému pestrobarevnému provedení napomáhají nejmenším seznámit se hravou formou s různorodými barvami a tvary.

Úkolem dítěte je umístit kostku do správného otvoru v kbelíku. Díky tomu si rozvíjí koordinaci mezi zrakem a rukou i svou zručnost. Stejně tak může kostičky využít ke stavění. Během činnosti má tím pádem možnost projevit i svou přirozenou zvídavost.

Rodiče také ocení praktické balení, kostičky se umísťují do kbelíku s rukojetí. Díky tomu lze hračku snadno přenášet a kamkoli si ji vzít s sebou. Díky kvalitnímu provedení jí neublíží časté přenášení ani náročné zacházení.

Výhody: kvalitní provedení, hezké barvy

Nevýhody: někteří uživatelé uvádějí vhodnost až pro větší děti, plast

Cena: 248 Kč

back to menu ↑

Recenze Mattel Fisher-Price Tahací telefon

Tato hračka se spoléhá na klasické řešení. Tahací hračky si ze svého vlastního dětství jistě bude pamatovat i nemálo rodičů.

V tomto případě dostal výrobek podobu usměvavého telefonu s pohyblivýma očima. Ciferník u něj vydává zvuky a cinká. Dítě si díky hračce především rozvíjí jemnou motoriku, neboť může otáčet ciferník a pokládat sluchátko.

Přirozenou nápodobou telefonování dospělých se též nenásilnou formou zdokonaluje v komunikaci. Díky možnosti telefon za sebou tahat je batole motivováno k chůzi a nabývá adekvátní stabilitu pro první kroky. K tomu, aby vodění telefonu nejmenší bavilo, přispívá i veselé barevné provedení.

Výhody: kvalitní materiál, ozvučení hračky

Nevýhody: krátká telefonní šňůra, krátký provázek na tahání

Cena: 298 Kč

back to menu ↑

Nejlepší hračky pro ročního chlapečka

Miminka si vystačí s hračkami, které jsou barevné a poutají jejich pozornost. Již v prvních měsících života však dítě potřebuje hračky, které dokáží rozvíjet jeho řeč, pohybové i smyslové schopnosti, fantazii, zručnost i myšlení jako takové.

Už půlroční děti rozpoznávají tvary nebo napodobují zvuky. V tomto věku je jim proto vhodné nabídnout hračky, které mluví nebo jsou ozvučené. Mohou to být nejrůznější plyšové hračky nebo hrací skříňky. Stejně tak už můžete zvolit první skládačky nebo kostky. V současnosti se hračky vyrábějí i z plastu, řada rodičů však upřednostňuje coby tradiční ty dřevěné. Právě kolem půl roku věku můžeme dítěti dát i první obrázkové knížky se zvířátky.

Sedícím dětem lze k hraní připravit i stoleček. Vhodnou volbou pro batolata od cca 1 roku věku jsou také chodítka. Dítě si u nich velmi dobře nacvičuje stabilitu, kterou pro adekvátně jistou chůzi potřebuje. Akční děti využijí i první odrážedla.

Hračky pro děti ve věku kolem roku již též začínají být diverzifikované podle pohlaví. Pro nejmenší miminka můžete volit univerzální prvky, které se liší maximálně barvou. Kolem prvních narozenin však již lze chlapečkovi pořizovat první autíčka, zatímco holčičkám máme možnost koupit panenky.

Při volbě materiálů je nutné počítat s tím, že malé děti zkoumají okolní svět i ochutnáváním. Hračky proto budou strkat do úst, měly by tedy být zdravotně zcela nezávadné, ať už jsou gumové, dřevěné nebo plastové.

O bezpečnosti vámi vybrané hračky vám napoví certifikační značka CE, která deklaruje, že výrobek prošel náročným testováním a odpovídá bezpečnostním standardům v souladu s normami Evropské unie.

Z praktických důvodů řada rodičů volí i hračky omyvatelné, které se snáze udržují, pokud má dítě potřebu hračky kousat a žužlat. U neomyvatelných hraček dbejte na to, aby bylo možné je dobře vyprat.

Myslete i na to, že hračky si u nejmenších dětí projdou poměrně drsným zacházením a neměl by jim tak vadit nějaký ten pád na zem. Důležitá je odolná konstrukce i případná opravitelnost.

Určitě také v potaz berte věkové ohraničení, kterým výrobce objasňuje vhodnost hračky. Pokud je deklarovaná jako nevhodná do 3 let věku, nikdy ji mladšímu dítěti nedávejte. Není to pro něj bezpečné, protože obsahuje malé součástky, které by dítě mohlo spolknout či vdechnout. Navíc by hračku pro starší stejně nejspíš plnohodnotně nevyužilo.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo