Nejlepší houpací křeslo pro miminko

Houpací křesla pro miminka se hodí pro dočasné uložení děti, když si rodiče potřebují na chvíli odpočinout či si obstarat něco v domácnosti. Při používání se můžete spolehnout na bezpečnost i pohodlí, které tyto výrobky vašim ratolestem zajistí. Na rozdíl od běžných křesel a postýlek mají houpací systém, který sám dítě kolíbá. Vedle něho může křeslo nabízet také další chytré funkce pro uklidnění a uspání miminek.

Recenze Kinderkraft Flo Mint

Kinderkraft Flo Mint je základní a levné houpátko. Má nosnost 9 kg, tudíž se hodí jen pro nejmenší děti. Vzhledem k ceně nabídne překvapivě mnoho funkcí. U houpání si můžete vybrat ze tří úrovní. Pohyb lehátka lze pomocí časovače automaticky vypnout po uplynutí 8, 15 nebo 30 minut. Houpání můžete také doplnit o 8 různých melodií s možností nastavení hlasitosti. Chcete-li naopak pro své miminko na spaní ticho, bude se vám líbit tichý chod motoru.

Toto houpací křeslo pro miminka je měkké a pohodlné. O bezpečnost se starají 5-bodové pásy. Gumové koncovky na nohách brání nechtěnému pohybu a zároveň chrání vaši podlahu před poškrábáním. Kinderkraft Flo Mint má konstrukci vyrobenou z kovu a PP plastu. Váží pouhých 3,95 kg, tudíž není problém ho přesouvat, popřípadě ho zabalit s sebou na dovolenou. Součástí balení je USB kabel a moskytiéra.

Výhody: malá hmotnost a snadná manipulace, nízká cena

Nevýhody: menší možnost přizpůsobení, nižší nosnost

Cena: 1 900 Kč

back to menu ↑

Recenze CARETERO Bugies

Houpací křeslo pro miminka CARETERO Bugies je zavěšené na pevném stojanu. Ten lze otáčet o 90 stupňů, aby na vás vaše dítě při sezení vidělo. Samotné sedátko má pak nastavitelnou pozici ve dvou polohách. Na výběr máte ze 4 režimů houpání s časovačem. Součástí houpacího křesla CARETERO Bugies mint je také odnímatelný hrající kolotoč s lampičkami, jídelní pultík a stříška s moskytiérou.

Kovová konstrukce vyniká svou pevností a stabilitou. CARETERO Bugies unese 12 kg. Samotná houpačka pak váží 9,2 kg. O bezpečnost se zde stará 5-bodový upínací systém. Bavlněné čalounění je měkké a pro děti při ležení pohodlné. Potah lze sundat a prát. Celkově houpací křeslo pro miminka CARETERO Bugies mint nabízí dobrý kompromis vysoké kvality zpracování a přijatelné ceny. Na výběr máte několik barevných variant.

Výhody: polohovací sezení, možnost otočení o 90 stupňů

Nevýhody: zavěšení jen na jedné tyčce

Cena: 3 900 Kč

back to menu ↑

Recenze Nuna leaf curv dusk

Nuna leaf curv dusk se řadí mezi houpací křesla pro miminka s perfektním zpracováním. Ocení ho rodiče, kteří chtějí pro své dítě prvotřídní kvalitu a nevadí jim si připlatit. Nuna leaf curv dusk má minimalistické zpracování s hezkým designem. Kožené prvky jsou ručně prošívané a zpracování je celkově na skvělé úrovni. Všechny části konstrukce jsou kovové. Díky tomu má toto houpací křeslo pro miminka vysokou nosnost 60 kg, ale bohužel také vyšší vlastní váhu.

Široké podstavce a lehátko u země zajistí lepší stabilitu, než jakou nabídnou vysoká houpátka na úzkých nohách. Děti se do Nuna leaf curv dusk zajišťují pomocí tříbodového upínacího systému. Sezení je měkké a vyjímatelné potahy lze prát v pračce. Samotný sedací prostor se dá navíc vyndat a zase lehce nasadit. Za mnoho chytrých prvků a kvalitní zpracování získalo toto houpací křeslo pro miminka celou řadu oceněních.

Výhody: vysoká nosnost a stabilita, atraktivní vzhled

Nevýhody: těžší a robustní, vyšší cena

Cena: 5 200 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat houpací křeslo pro miminko

Lehátko pro miminka je tvořeno samotným křeslem a nosnou konstrukcí. Sedací část by měla být co nejměkčí a nejpohodlnější. Velkým plusem je, pokud se dá vyjmout a vyprat v pračce. Naopak u konstrukce si hlídejte dostatečnou pevnost. Ačkoliv i plasty splní svou funkci, kov patří jednoznačně k odolnějším a tím pádem i spolehlivějším materiálům.

Stejně jako u každé dětské výbavy, i zde hraje zásadní roli bezpečnost. Každé houpací křeslo pro miminka by mělo mít certifikaci značenou jako EN 12790:2009. Doporučujeme nevybírat nejzákladnější a nejlevnější modely a dobře si pohlídat kvalitu zpracování. O bezpečnosti rozhoduje celá řada prvků jako například:

  • stabilita konstrukce,
  • protiskluzové body,
  • systém pro připnutí dětí v sedačce,
  • zdravotní nezávadnost materiálů,
  • žádné zúžené prostory, kam by mohly dětem přijít prsty.

Zásadním parametrem při výběru by měla být nosnost. Čím bude vyšší, tím lépe. Spodní limit váhy není nikdy stanovený. I výrobky s vyšší nosností se hodí pro nejmenší miminka. Naopak maximální doporučené zatížení byste kvůli bezpečnosti neměli nikdy překračovat. Podle jednoduché tabulky s nejčastějšími nostnostmi na trhu můžete snadno odhadnout, jak staré děti konkrétní model unese.

NosnostPřibližný maximální věk dítěte
9 kg¾ roku
11 kg1 rok
18 kg4 roky
30 kg10 let

Hledáte-li jen houpátko pro miminka, která si ještě nemohou hrát sama a čas tráví převážně spánkem, budou pro vás ideální kolíbátka s nosností 9 nebo 11 kg. Modely s vyšším možným zatížením mohou do budoucna po odebrání bezpečnostních popruhů posloužit jako hračka nebo klasické křesílko pro starší děti.

Houpací křesla pro miminka jsou nejen pohodlnou sedačkou, ale také mají ve výbavě celou řadou chytrých funkcí. Nejčastějším a nejpraktičnějším je právě houpací systém, který za vás bude miminko kolíbat. Intenzita houpání bývá nastavitelná. Mnoho výrobků disponuje také časovačem pro automatické vypnutí. U některých nechybí ani hudba,světýlka, polohování opěrky nebo jemné vibrace. Často zde také najdete kolotoče či pultíky pro krmení miminek.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo