Nejlepší hnědo zrzavá barva na vlasy

Pokud vám příroda nenadělila barvu na vlasy, se kterou byste byla spokojená, můžete ji dnes snadno změnit. Navíc k tomu nemusíte ani jít ke kadeřnici. V drogeriích se běžně nachází nepřeberná škála produktů nabízejících různé odstíny. Jejich aplikace je natolik jednoduchá, že ji zvládnete i v domácích podmínkách. Navíc vám nezabere příliš času.

Recenze Henna Henné Color měděná 100 g

Jedná se o přírodní přípravek k barvení vlasů. Barvit poškozené vlasy byste si v ideálním případě vůbec neměla, pokud však po změně bytostně toužíte, je vhodné sáhnout právě po henně.

Tato henna neobsahuje žádné příměsi. Ve složení tak najdete pouze Lawsonia inermis. Jedná se proto skutečně o přírodní prostředek k barvení vlasů, který vám přinese všechny žádoucí benefity barvení hennou v podobě péče o samotné vlasy, ale i o pokožku.

Výsledný odstín by měl být červenoryšavý. Je však nutné mít na paměti, že henna se ve vlasech vrství, můžete si tak pro žádoucí výsledek obarvit vlasy i opakovaně, než budete s barvou spokojena. Výsledek však závisí i na přirozeném odstínu vašich vlasů.

Výhody: krásný odstín, barva odpovídá krabičce

Nevýhody: cena, horší dostupnost produktu

Cena: 173 Kč

back to menu ↑

Recenze Pallete Intensive Color Creme barva na vlasy CK6 jemný červenohnědý

Tato barva byla navržena jako přirozené spojení červené a hnědé. Jednotlivé pigmenty pronikají do vlasů a zanechávají v nich přirozené červené odlesky.

Barva kvalitně kryje i šedivé vlasy a přináší vám dlouhotrvající výsledek. Mějte však na paměti, že fotografie modelky na krabičce je pouze ilustrační. Odstín barvy na vašich vlasech se může lišit, jak na to ostatně upozorňuje i výrobce.

Vlasy zůstávají po aplikaci této barvy barvy lesklé. Pečující maska po obarvení vlasy regeneruje. Proto jsou po aplikaci této barvy silné a hebké. Zároveň v nich zůstává příjemná květinová vůně.

Výhody: perfektní krytí šedin, dlouhotrvající výsledek

Nevýhody: barva je hůře dostupná, nesmí se nechat působit příliš dlouho, jinak je odstín tmavý

Cena: 53 Kč

back to menu ↑

Recenze L’Oréal Casting Creme Gloss Měděná kaštanová

Barva L’Oréal Casting Creme Gloss je bez obsahu amoniaku. To poznáte při použití hlavně podle toho, že výrobek postrádá typický zápach. Navíc je taková barva k vašim vlasům šetrnější. Vlasy po jejím použití zůstávají zářivé, zdravé a hebké.

Tato barva nabízí odstín měděná kaštanová. Ten v nich vydrží až 28 umytí. Jedná se, pozor o tzv. semipermanentní barvu, což znamená, že barva se z vlasů postupně vymývá. Výhoda je však ta, že postupné smývání barvy brání vzniku nežádoucích odrostů.

Speciálně navržený flakon umožňuje jednoduchou a bezpečnou aplikaci i v pohodlí domova. Po barvení je doporučeno aplikovat závěrečnou péči.

Výhody: bez amoniaku, jednoduchá aplikace

Nevýhody: semipermanentní barva, vyšší cena

Cena: 287 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší hnědozrzavou barvu na vlasy

Barvy na vlasy se skládají z oxidačního činidla a barvícího krému. Právě na koncentraci oxidačního činidla závisí intenzita barevného odstínu. Proto se u profesionálních barev prodávají tyto dvě složky zvlášť a vy si kýžený výsledek namícháte. Bez zkušeností se to však nedoporučuje, kupte si proto raději barvu přímo pro domácí barvení. Jedna krabička vám většinou vystačí na jedno použití.

Toužíte po sexy zrzavém odstínu, ale příroda vám ho nenadělila? Snadno si splníte i tento sen. A pokud si na vyloženě ohnivý odstín svých kadeří netroufnete, můžete si pořídit i barvu v tlumenějším hnědozrzavém tónu, který působí více přirozeně.

Kadeřníci také varují, že zrzavou je potřeba tzv. umět nosit. Co to znamená? Počítejte s tím, že taková hříva poutá pozornost. Pokud si tak libujete spíše v tom zůstat nenápadná, ještě změnu barvy zvažte.

Mějte také na paměti, že výrazné barvy se rychleji vymývají, vytrácí se pigment. Tím vlasy zvolna blednou a ztrácí lesk. Zrzavá není výjimkou. Pokud chcete vlasy udržet v kondici, měla byste jim věnovat pravidelnou péči.

U takto barvených vlasů je potřeba sáhnout po šetrných prostředcích bez sulfátů. Jednoznačně zapomeňte na silně odmašťující a čisticí šampony. Zabydlet by se u vás v koupelně měla hlavně péče pro barvené vlasy.

V první řadě se musíte rozhodnout, jestli se spolehnete na konvenční „chemické“ barvy nebo na přírodu.

Kýženého zrzavého odstínu můžete totiž dosáhnout i pomocí henny. Henna má zásadní výhodu, že o vlasy pečuje. Výrazně je zpevňuje a podporuje jejich rychlejší růst. Má navíc i regenerační efekt na pokožku hlavy.

U henny je též dobré myslet na to, že pokud se chystáte barvit s ní prošedivělé vlasy, chytí vám na bílé vlasy o něco méně výrazně. Bezprostředně po obarvení tak můžete být s výsledkem poměrně nespokojená. Protože ale henna „pracuje“ ještě několik dní po obarvení, flekaté vlasy byste nakonec mít neměla, odstín se sjednotí.

Jestliže se naopak rozhodnete pro klasické barvy z drogerie, měla byste se zamyslet nad tím, zda zvolíte klasickou permanentní barvu, semipermanentní barvu, případně pouze přeliv. Semipermanentní barva vydrží 3–10 umytí, zatímco přeliv 5 až 10 umytí.

Rozhodněte se také, zda vám bude nový odstín vlasů vůbec slušet. Je rozhodně na místě si přiznat, že zrzavá barva není pro každého. Pokoušet se zcela přetvářet přírodu není optimální. Podívejte se na přirozený podtón pleti a pokud jste se nikdy nebarvila, tak i vlasů. Napoví vám, zda se takto zářivý odstín k vašemu typu bude hodit.

Zrzavé odstíny obvykle sluší ženám s teplým zlatavým podtónem pokožky. Dalším typům mohou naopak více z pleti „vytahovat“ žlutavý podtón, což není nežádoucí, neboť pak působíte v dané barvě mdle a nemocně.

Nespoléhejte se tak jen na to, že se vám líbí odstín na krabičce nebo že zrz nosí vaše oblíbená herečka. Respektujte vlastní barevný typ. Pak máte zaručený vydařený výsledek.

Je navíc možné, že budete muset přizpůsobit nové barvě vlasů i líčení. I to by totiž mělo být v teplých tónech. Slušet vám bude například rajčatově červený či korálový odstín rtěnky. Zlatavé a cihlově červené oční stíny jsou rovněž správnou volbou.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo