Nejlepší elektrokoloběžky s dojezdem 100 km

Elektroběžky jsou oblíbeným dopravním prostředkem. Základní typy však nemusí být dostačující pro náročnější cestovatele, kteří plánují podnikat dlouhé vyjížďky, nebo pro lidi dojíždějící do práce na dlouhou vzdálenost. Jste-li ochotni si za dostatečnou kapacitu baterie připlatit, můžete na trhu najít i modely s opravdu velkým dojezdem překonávajícím 100 km.

Recenze Vsett 10+

Vsett 10+ se stejně jako všechny pokročilé modely dá považovat za kombinaci elektrické koloběžky a skútru. Velký výkon 2 x 1 400 W vás vyveze i do strmého kopce. Při 20 stupních stoupání nedojde k žádnému zpomalení. Elektrokoloběžka dokáže vyvinout po mechanickém odblokování rychlost až 75 km/h. Slibovaný dojezd má být až 100 km, avšak v praxi a s ohledem na okolní podmínky raději počítejte s menší hodnotou.

Jízda na Vsett 10+ je pohodlná díky tlumiči v přední i zadní části a 10″ nafukovacím kolům. Bez problémů se můžete vydat na zpevněné cesty i do mírného terénu. Konstrukce je skládací s rychlým složením i rozložením. Sestavení zabere jen tři vteřiny. O bezpečnost se zde stará LED osvětlení. Na velkém a dobře čitelném displeji najdete uvedené všechny informace o vaší jízdě i stavu baterie.

Výhody: zvládne lehký terén, snadné skládání

Nevýhody: menší dojezd než slibuje výrobce, mírně vyšší cena

Cena: 60 000 Kč

back to menu ↑

Recenze Dualtron Thunder

Dualtron Thunder patří mezi jedny z nejvýkonnějších koloběžek. Může se pochlubit 5 400 W, se kterými se nezalekne žádného kopce. Dokáže vyvinout rychlost až 80 km/hod a ujede na jedno nabití až 120 km. S těmito parametry představuje ideální vozítko na dlouhé cesty či pravidelné ježdění bez nutnosti neustálého nabíjení. Konstrukce Dualtron Thunder je skládatelná a zároveň dostatečně pevná s kvalitním zpracováním. 

Tato elektrokoloběžka má snadné ovládání a jízda na ní je bezpečná. Ve výbavě nechybí ABS brzdový systém, hydraulické brzdy, LED osvětlení a odpružení vpředu i vzadu. Tlumení se stará o pohodlnost jízdy. Veškeré potřebné informace najdete uvedená na displeji. Uveze až 120 kg. Na druhou stranu sama váží 43 kg, což není právě málo. U takto pokročilé elektrické koloběžky je ale samozřejmě s hmotností nutné počítat, stejně jako s vyšší cenou.

Výhody: velký výkon, dlouhý dojezd

Nevýhody: vyšší cena, vyšší hmotnost

Cena: 80 000 Kč

back to menu ↑

Recenze Inmotion L9

Pokud byste si rádi pořídili elektrickou koloběžku s dojezdem 100 km, ale většina modelů je na vás příliš drahá, může být dobrou volbou Inmotion L9. Dojezd 95 km je jen o trošku nižší než nabízejí výrobky za touto pomyslnou hranicí, zatímco cena je nižší opravdu výrazně. Vysoká odolnost a nosnost úctyhodných 150 kg vypovídají o kvalitním zpracování. Výkon 500 W však patří mezi nižší, stejně jako maximální rychlost 30 km/hod. 

Nižší výkon nemusí být záporem pro nenáročné uživatele, kteří neplánují ve vysoké rychlosti zdolávat strmé kopce. Právě naopak umožňuje snížit hmotnost této elektrické koloběžky na pouhých 24 kg, aby se s ní dobře manipulovalo při jízdě po městě. Ve výbavě Inmotion L9 najdete dobře přilnavé 10-palcové pneumatiky, kvalitní odpružení, přehledný displej a osvícení včetně automatických směrových světel.

Výhody: nízká cena, snadná manipulace

Nevýhody:  menší výkon, nižší rychlost

Cena: 25 000 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat elektrokoloběžku s dojezdem 100 km

Parametr dojezdu je pro mnoho lidí tím nejdůležitějším kritériem. Díky němu můžete s vaší elektrokoloběžkou podnikat dlouhé výlety, vydat se na projížďku bez strachu, že vám dojde baterie, nebo jezdit kratší úseky bez nutnosti neustálého dobíjení. Hranicí, za kterou pomyslně začínají ty nejlepší elektroběžky s maximálním dojezdem, je symbolických 100 km.

Měli byste ale vědět, že čím více kilometrů dokáže koloběžka urazit, tím méně přesně lze její dojezd odhadnout. Proto zde více než u jiných elektrických vozítek berte výrobcem udávané hodnoty s rezervou. Mohou se lišit i o deset a více kilometrů. Není to tím, že by vás chtěl někdo napálit a zbytečně vychvalovat parametry. Velmi totiž záleží na okolních podmínkách, které mohou výrazně ovlivnit ujetou vzdálenost. Mezi situace snižující dojezd patří například:

  • Vyšší hmotnost jezdce,
  • Převážený náklad,
  • Špatné nafouknutí kol,
  • Měkký nebo členitý terén,
  • Silný vítr,
  • Časté zastavování a rozjíždění,
  • Extrémní teploty.

Koloběžky s velkým dojezdem patří mezi špičku na trhu, čemuž odpovídá i preciznost zpracování. Obvykle se jedná o skvěle vybavené a odolné stroje, tudíž si nemusíte dělat starosti s dostatečnou kvalitou. Nutné je však počítat s vyšší pořizovací cenou naproti běžným modelům. Není nic neobvyklého, když tyto elektroběžky překračují 50 000 Kč. Jedná se tudíž o plnohodnotný dopravní prostředek, nikoliv o hračku pro volné chvíle. 

Elektrické koloběžky s velkým dojezdem se zpravidla specializují jen na tento parametr a zaměření na konkrétní terénní podmínky se u nich mnohdy nespecifikuje. Přesto je můžeme rozdělit na dvě hlavní kategorie – městské a terénní. I když výrobce nebude uvádět, do jaké z nich daný model spadá, poznáte to podle celkové konstrukce:

ParametrMěstské elektrokoloběžkyTerénní elektrokoloběžky
KonstrukceLehčí, užšíTěžší, robustnější
KolaMalá, pevnáVětší, nafukovací
OdpruženíZákladníÚčinné, často přední i zadní

Ačkoliv ne každá elektrická koloběžka s nadprůměrným dojezdem musí být také výkonná, často tomu tak bývá. Silný motor umožňuje vyvinout vysokou rychlost přesahující často 50 km/hod a vyjet bez zpomalení strmější kopce. S tím souvisí také potřeba kvalitnějších brzd, které jsou zde samozřejmostí. K prémiovým modelům s dlouhým dojezdem také patří výbava v podobě displeje, světel a někdy i tempomatu a dalších chytrých prvků.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo