Nejlepší elektrokoloběžka pro dva

Elektrické koloběžky jsou stále oblíbenějším cestovním prostředkem pro pohyb ve městě i na delší výlety. Projížďky s nimi nemusí být nutně sólovou aktivitou. Pro jízdu ve dvojici dokonce ani není nutné kupovat druhý stroj. Některé elektrokoloběžky mají natolik velkou nosnost a širokou stupačku, že na nich bez obav mohou jezdit dva lidé za sebou.

Recenze X-scooters XR04 EEC

X-scooters XR04 EEC patří mezi elektrokoloběžky s vyšší nosností a se zadním sedákem. Uveze až 150 kg. Mohou ji tudíž bez problémů používat dva lidé – jeden sedící a jeden stojící u řídítek. Dávejte však pozor, abyste maximální nosnost nepřekročili. Mezi elektrickými koloběžkami, které zvládnou větší zátěž, se řadí X-scooters XR04 EEC k cenově dostupným a přesto dostatečně výkonným provedením. 

Dojezd se pohybuje kolem 20 km v závislosti na zátěži i okolních podmínkách. Maximální rychlost elektrokoloběžky je 45 km/hod. Díky vysokému výkonu 2 000 W dokáže udržet tempo i při vyjíždění strmých kopců. Pneumatiky s výrazným dezénem si poradí jak se silnicí, tak s mírnějším terénem. Za pochvalu stojí také design, se kterým X-scooters XR04 EEC na první pohled každého zaujme. Ve výbavě najdete LCD panel a LED světla.

Výhody: dostatečný výkon, terénní pneumatiky

Nevýhody: kratší dojezd, horší přístup k baterii

Cena: 28 000 Kč

back to menu ↑

Recenze City Boss GV5

Na rozdíl od většiny elektrických koloběžek se zvýšenou nosností má City Boss GV5 poměrně běžný a nenápadn tvar bez sedla a bez jakýchkoliv extravagantních prvků. Uveze až 150 kg, tudíž ji mohou používat naráz dvě osoby. Jízda ve více lidech však není tak komfortní jako u větších modelů. City Boss GV5 je levná a zároveň má dobré zpracování. Výkon však dle očekávání vzhledem k ceně dosahuje v kategorii elektrokoloběžek s velkou nosností průměrných 500 W.

City Boss GV5 uveze až 150 kg. Samotná elektrická koloběžka pak váží jen 22 kg, tudíž se s ní snadno manipuluje. Dokáže vyvinout rychlost 35 km/hod a na jedno nabití ujede 35 km. Při běžném ježdění po městě ji tudíž nemusíte po každé cestě nabíjet. City Boss GV5 disponuje přehledným displejem, přepínačem jízdních režimů, světlem, kvalitním odpružením a USB portem vhodným například pro nabíjení mobilního telefonu.

Výhody: nízká cena, snadná manipulace

Nevýhody:  menší výkon, méně prostorná

Cena: 19 900 Kč

back to menu ↑

Recenze X-scooters XR10 EEC Li

X-scooters XR10 EEC Li patří mezi elektrické koloběžky tvarem připomínající motorku. Toto provedení nabízí nejprostornější řešení na trhu a umožňuje nejsnadnější cestování dvou osob. Zadní sedadlo je pohodlné a přední stupínek dostatečně široký. S nadprůměrnou nosností 200 kg se rozhodně nemusíte bát, že byste překročili povolené zatížení.

Motorkové elektroběžky se řadí k pokročilým výrobkům a jinak tomu není ani u X-scooters XR10 EEC Li. Výkon dosahuje vysokých 3 000 W. Také vás potěší dlouhá dojezdová vzdálenost 60 km a maximální rychlost 60 km/hod. Tvar a vysoké parametry výkonu i baterie s sebou ale logicky nesou vyšší hmotnost. Ta dosahuje 88 kg. Ve výbavě elektroběžky najdete ABS hydraulické kotoučové brzdy, zpětná zrcátka, držák na telefon, rychlou nabíječku a zadní box.

Výhody: atraktivní design, velký výkon, dojezd a rychlost

Nevýhody:  vyšší cena, vyšší hmotnost

Cena: 46 000 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat elektrokoloběžku pro dva

U elektrokoloběžky pro dva jezdce je nejdůležitějším parametrem její nosnost, aby vás dokázala uvést. Modely vhodné pro dvě osoby začínají na nosnosti cca 150 kg. Ty pokročilé dosáhnou až 200 kg. Maximální povolené zatížení rozhodně nikdy nepřekračujte. Pokud sami vážíte více, nebude zkrátka možné u běžných elektrických koloběžek cestovat spolu s někým dalším.

Ačkoliv elektroběžky s vysokou nosností jsou stavěné pro to, aby uvezly více osob, vždy je nutné počítat s určitým omezením. V první řadě se elektrická koloběžka s parťákem v zadní části stupínku neovládá tak snadno jako při samostatné jízdě. Rovněž dojezd bývá při vyšší zátěži problematický. Čím více kilogramů musí motor uvést, tím více energie z baterie spotřebuje a tím kratší dojezd ve výsledku dostanete.

Elektrické koloběžky pro dva se vyznačují prodlouženým stupátkem. Délka je proto ihned po nosnosti dalším parametrem, který byste si měli při nákupu hlídat a podle kterého se rozhodovat, zda bude daný model vhodný pro více osob. Mnoho elektrických koloběžek má pro spolujezdce také sedátko. Podle tvaru rozlišujeme tři základní typy:

Typ elektrokoloběžkyKlasická elektrokoloběžkaElektrokoloběžka se sedlemMotorková elektroběžka
SedloNeAnoAno
DojezdObvykle středníObvykle středníZpravidla velký
HmotnostNízká až středníObvykle tředníVyšší
NosnostStředníStřední až vyššíVyšší
VýkonNízký až vyššíStřední až vyššíVyšší
CenaNízká až středníNízká až středníPoměrně vysoká

Mezi největší a pro cestování ve dvou nejpohodlnější elektrické koloběžky patří modely, které svým tvarem připomínají malé motorky. Ty zpravidla pro provoz po silnicích vyžadují registraci a vlastní SPZ. Jedná o výkonné a hmotnostě poměrně těžké stroje. Přesto se ovládají snadno jako jiné elektrické koloběžky.

Stejně jako u jakýchkoliv jiných elektrokoloběžek, tak také u modelu pro dvě osoby je nutné zvážit všechny parametry. Mezi nejzásadnější údaje, kterým byste měli věnovat pozornost a podle kterých byste měli jednotlivé výrobky porovnávat, patří:

  • Dojezd
  • Výkon
  • Maximální rychlost

Elektrické koloběžky s nadprůměrnou nosností stojí vždy více než základní výrobky pro jednu osobu. Připravte se tudíž na investici zhruba od 20 000 Kč výše. Na druhou stranu se jedná obvykle o kvalitě zpracované mašinky, které vám vydrží spolehlivě sloužit dlouhou dobu a budou univerzálním cestovním prostředkem.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo