Nejlepší elektrokoloběžka pro dva

Elektrokoloběžky jsou aktuálním trendem. Jde o alternativu běžných koloběžek, které si mnoho z nás pamatuje z dětství. Jsou vybaveny elektromotorem a akumulátorem, který koloběžku pohání. Akumulátor je pak potřeba nabíjet.

Elektrokoloběžky mají řadu předností. Zajistí vám svižnou jízdu bez námahy a jejich použití je ve srovnání s klasickými motorovými koloběžkami zcela ekologické.

Používají se jako dopravní prostředek do města, se skládací koloběžkou vás pustí i do MHD. Robustní modely však zvládnou i jízdu v terénu. Tyto koloběžky jsou vhodné pro děti i pro dospělé. Jezdit na nich navíc mohou dokonce i dva uživatelé.

Takové koloběžky mají příslušně vyšší nosnost. Pro pohodlnější cestování na delší trasy mohou být koloběžky opatřené sedátkem. Elektrokoloběžky určené pro dva proto mají k dispozici dvojsedátko. Vhodné jsou například pro páry.

Recenze X-scooters XR05 EEC Li

Tato koloběžka patří k výkonným a zároveň robustním modelům. Vybavena je 1200 W motorem a dojezdem až 50 km. Dosáhnout může nejvyšší rychlosti 45 km/h. Maximální dojez činí v případě modelu X-scooters XR05 EEC Li 50 km.

Dobíjení baterie trvá cca 8 hodin. Výhodou tohoto výrobku je především fakt, že baterii lze pohodlně dobít i mimo koloběžku.

Koloběžka je vybavena kotoučovými hydraulickými brzdami. Tento typ se ovládá pomocí páčky na řidítkách. Jízdu vám zpříjemní i řada dalších užitečných detailů v podobě vnitřního úložného prostoru, případně i možnosti dodatečného zamčení proti krádeži.

Výhody: pohodlné dobíjení, vnitřní úložný prostor

Nevýhody: méně kvalitní zpracování, reálně nižší dojezd

Cena: 29 990 Kč

back to menu ↑

Recenze EcoWheel GR11

Koloběžka EcoWheel GR11 je stylovým a ekologickým strojem, který uveze hned dva uživatele díky druhé sedačce.

Kromě toho nabídne maximální rychlost 50 km/h a motor s výkonem 1500 W. Vysoká nosnost až 200 kg dělá z této koloběžky skutečně robustní model, který zvládne s přehledem i jízdu v terénu. K vyššímu komfortu za jízdy přispívají rovněž širokoplášťová kola, která se postarají o odpružení nerovností a dobrou stabilitu na cestách. Každý motorista bezpochyby ocení i přední a zadní odpruženou vidlici.

Značnou výhodou ve srovnání s levnějšími alternativami jsou v této koloběžce i dvě baterie o celkové kapacitě 40A. Dojezd činí díky tomu 80 až 100 km.

Výhody: odpružení obou kol, robustní pneumatiky odolné proti poškození

Nevýhody: náročnější montáž předního kola, velmi robustní konstrukce

Cena: 32 000 Kč

back to menu ↑

Recenze EcoWheel Chooper GR25

Koloběžka je opět vybavena praktickým sedátkem, které vám dovoluje zvýšit komfort z jízdy. K dispozici má i druhou sedačku pro spolujezdce. Celková nosnost tohoto zařízení činí 170 kg. Motor disponuje celkovým výkonem 1000 W. Maximální dojezd se pohybuje kolem 110-120 km.

Nejvyšší rychlost činí 50 km/h, elektrokoloběžka je proto vhodná spíše pro zkušenější uživatele. Bezpečnost jízdy zvyšuje dvojice blinkrů, které jsou umístěny v přední části pod světlem. Další blinkry najdeme zabudované v zadním blatníku.

Vyšší komfort při jízdě zaručuje dále přední i zadní odpružení, kterým je tento model též vybaven. Na komfort uživatele bylo pamatováno i v jiném aspektu. Po dojetí můžete snadno koloběžku dobít díky vyjímatelné baterii.

Výhody: dlouhý dojezd, kvalitní odpružení

Nevýhody: dlouhá doba nabíjení, slabší zadní osvětlení

Cena: 30 990 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat elektrokoloběžku pro dva?

Při výběru každé koloběžky je potřeba na paměti mít několik základních kritérií. Elektrokoloběžky určené pro dvojice nejsou výjimkou. Zejména je tak nutné dbát na následující parametry:

Nosnost

Standardní koloběžky mají nosnost kolem 100 až 120 kg. To ale neumožňuje jízdu dvou pasažérů, je proto nutné zvolit koloběžku, která nabídne vyšší nosnost.

Moderní modely koloběžek mohou díky kvalitní konstrukci vyrobené z vysoce odolných materiálů nabídnout nosnost až 200 kg. Dvojici jezdců proto uvezou pohodlně. Pro jistotu si však nezapomeňte zkontrolovat, zda koloběžku nepřetěžujete. To platí zejména tehdy, pokud kromě sebe a dalšího člověka vezete i zavazadla.

Výkon motoru

Výkon motoru se u koloběžek pro dospělé pohybuje v rozmezí 300-2500 W. Koloběžky s výkonem méně než 300-350 W jsou vhodné spíše po děti. Naopak motory s výkonem vyšším než 2500 W patří už k nejvyšším modelovým řadám na trhu.

Výkon motoru úzce souvisí s jízdními vlastnostmi. Pokud plánujeme koloběžku využívat hlavně v terénu, budeme potřebovat i silnější motor. Takovou koloběžku bychom ale měli zvládnout řídit, měli bychom tedy být již zkušenými jezdci. Nezkušený motorista by si se silnou koloběžkou mohl i způsobit úraz.

Rychlost

Běžně se maximální rychlost koloběžek pohybuje kolem 25 až 35 km/h. Takový stroj zvládnou i začátečníci.

Pokud jste zkušenější a chcete si užít rychlejší jízdu, na trhu jsou k dispozici i koloběžky schopné zvládnout i jízdu až 50 km/h. Je-li pro vás rychlost prioritou, vyberte si stroj, který zvládne alespoň 45 km/h.

Dojezd

Podstatný je u každé elektrické koloběžky i její dojezd. Řádově to bývá kolem desítek kilometrů, obvykle cca kolem 40 km.

Prodejce mnohdy uvádí i dojezd 100 až 120 km, takový údaj může být i velmi nadhodnocený. Lze proto říci, že pokud koloběžka zvládne dojezd nad 50 km, je možné to už považovat za velmi dobré.

Nabíjení

Nabíjení koloběžky trvá v průměru 3 až 9 hodin podle typu akumulátoru a jeho kapacity. U koloběžek pro dospělé se používají téměř výhradně lithiové baterie. Jejich zásadní výhodou je to, že jsou chráněny proti přebití nebo podbití.

Kolečka

Elektrokoloběžka může mít v zásadě dva typy koleček, a to pevné či gumové. Pevná kolečka se hodí hlavně pro modely městské. Gumový materiál kol si lépe poradí náročnějším terénem. Taková kola jsou pružná a měkká a zvládají dobře tlumit nárazy.

Brzdy

Nejjednodušším princip zastupuje mechanická brzda. Ta funguje na bázi přitlačení brzdné plochy ke kolu. Nevyžaduje elektrickou energii. Elektromagnetická brzda je kotoučová. Bývá všeobecně považována za efektivnější, nevýhodou však je, že pro svou funkčnost potřebuje baterii. Poslední možností je brzda kombinovaná. To znamená, že koloběžka má mechanickou brzdu pro vyšší bezpečnost a brzdu kotoučovou kvůli rychlejší reakci.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo