Recenzetesty.cz

Zpracováváme žebříčky nejlepších produktů dle testů a recenzí

Domácnost

Nejlepší dětská trampolína do bytu

Nejlepší dětská trampolína do bytu

Děti přirozeně milují sportovní náčiní. Jeho pravidelné používání je vhodné pro zábavu i pro přirozené rozvíjení jejich fyzických schopností. Zatímco za většinou takovýchto herních prvků musíte na dětské hřiště, oblíbenou trampolínu si můžete pořídit i domů. Navíc za přijatelnou cenu. Některé model lze dočasně nebo trvale používat také venku na zahradě. Na trhu najdete mnoho typů pro děti různých věkových kategorií. 

Recenze inSPORTline Nufino 120 cm

Trampolína inSPORTline Nufino 120 cm patří mezi jedny z nejlepších skákaček pro děti, které lze zvolit do bytu. Dno je nafukovací, tudíž můžete kdykoliv trampolínu vyfouknout a složit. Tím ušetříte mnoho místa v domácnosti v době, kdy ji nepoužíváte. O bezpečnost dětí při skákání v blízkosti nábytku se stará ochranná síť po obvodu na pěti pružných tyčkách. Otvor pro vstup na zip umožňuje snadné nastupování a slézání. 

Základna této dětské domácí trampolíny měří 120 cm, ale skákací plocha jen 80 cm. Na výšku má nafukovací podstavec 30 cm. Ochranná síť je pak vysoká 70 cm. Nosnost 80 kg je dostačující i pro starší děti. Minimální doporučený věk pro používání jsou tři roky. Sestavení i rozložení trampolíny je velmi snadné. V balení najdete pumpičku pro nafouknutí základny.

Výhody:  lze složit, vysoká míra bezpečí

Nevýhody: menší skákací plocha, vyšší cena

Cena: 3 700 Kč

Recenze Plum 81 x 81 x 85 cm

Plum je zajímavou variantou domácí trampolíny, která je vhodná pro nejmenší děti. Zatímco u většiny výrobků bývá doporučený minimální věk 3 roky, tuto skákačku si mohou užívat vaše ratolesti již od roka a půl a rozvíjet tak své pohybové dovednosti. Důležitý je však dohled rodičů. Trampolína má k sobě pevně připojené držátko, za které se mohou děti zapřít a získat tak potřebnou stabilitu. Horní část madla je měkčená pro příjemnější úchop.  

Dětská trampolína Plum má tvar čtverce s délkou strany 81 cm. Na výšku měří 85 cm včetně madla. Má kvalitní pružinové zpracování, odolnou podložku a na její výrobu byly použité jen zdravotně nezávadné materiály. Váží 6,3 kg, což nebrání snadnému přenosu a zároveň zajišťuje stabilitu při používání malými dětmi. Vzhledem k tomu, že se jedná o trampolínu určenou pro mladší věkové kategorie, je také maximální nosnost poněkud nižších 25 kg.

Výhody: vhodné i pro nejmenší děti, kvalitní provedení

Nevýhody: menší nosnost, madlo je po stranách tvrdé

Cena: 1 200 Kč

Recenze Spartan 96 cm

Spartan 96 cm vás osloví, hledáte-li domácí trampolínu pro starší děti, která se bude podobat klasickým dospěláckým typům. Tento model nemá žádné ochranné prvky jako síť nebo madlo. Jedná se ale samozřejmě o bezpečný výrobek, kterému stabilitu dodává šest pevných nohou. Díky odolnému zpracování ji můžete používat v interiéru i venku. Hodí se pro zábavu i pro malé sportovce.

Odrazná plocha s modrým lemováním má tvar kruhu s průměrem 96 cm. Jedná se tudíž o poměrně velkou trampolínu, která se nedá skládat. S tím je nutné při domácím používání počítat a najít pro ni předem vhodné umístění. Elastičnost zajišťují pružiny 32 až 85 mm v počtu 38 ks. Výrobek váží 7 kg a má vysokou nosnost 80 kg. Dětem tudíž vydrží dlouhou dobu a jen tak z možnosti používání nevyrostou.

Výhody: připomíná dospěláckou trampolínu, pro doma i na ven

Nevýhody: zabere hodně místa, menší míra bezpečnosti

Cena: 1 100 Kč

Jak vybrat dětskou trampolínu do bytu

Dětské trampolíny byste měli v první řadě vybírat podle doporučeného věku. Seženete modely vhodné pro děti mladší než tři roky, ale i pro školáky. Zatímco batolata z nich po čase zákonitě vyrostou, výrobky určené pro starší věkové kategorie budou bavit děti mnoho let. U každé trampolíny najdete uvedené doporučení minimálního věku a především maximální hmotnosti. Nosnost byste kvůli bezpečnosti neměli nikdy překračovat. Ta se dle typu se pohybuje od 25 do 100 kg.

Dětská trampolína do bytu by měla být obzvláště bezpečná. Zatímco při skákání venku je kolem v ideálním případě jen tráva a rovná plocha, doma se často nevyhnete přítomnosti nábytku. O něj se děti mohou při pádu na stranu zranit. Vybírejte proto stabilní modely, které se nepřevrhnou. Proti přepadnutí mívají některé interiérové dětské trampolíny ochranné prvky jako:

  • Zvýšenou měkkou stěnu,
  • Ochrannou síť,
  • Madlo pro držení.

Před umístěním dětské trampolíny do bytu si dobře změřte prostory, které pro ni budete mít vyhrazené. Snažte se najít takové místo, které nebude v dosahu příliš nebezpečných věcí, jako jsou ostré hrany či regály a police, u kterých hrozí při nárazu pád. Hračka by také neměla rozhodně bránit běžnému pohybu po místnosti. Podle skladnosti rozlišujeme dvě materiálová provedení:

1.variata2.varianta
MateriálGumaPVC / polyethylen
Typ odpruženíVzduchová výplňPružiny
SkladnostLze vyfouknout a složitPevné, nesložitelné
OdolnostMenší, je zde riziko protrženíLepší, mívá delší životnost

Dětské trampolíny nebývají těžké a snadno se přemisťují. U modelů, které mají nohy z kovu, si při přesunu dejte pozor na poškození měkčí nebo snadno poškábatelné podlahy. Nohy by měly být u modelů stavěných na vyšší zátěž tvarované například do písmene U nebo W, nikoliv jen v podobě rovné tyčky. Vybírat můžete z designově neutrálních i vesele barevných dětských bytových trampolín.

Při používání dodržuje všechny bezpečnostní pokyny výrobce. Pokud je nějaká část natrhnutá či pružina nedrží na svém místě, trampolínu nepoužívejte. Zejména u menších dětí je doporučováno jejich hru hlídat a nenechávat je skákat na trampolíně bez dozoru. Na odrazovou plochu by nikdy nemělo vstupovat více osob – dětské a domácí modely nejsou na rozdíl od velkých dospěláckých nikdy stavěné na vícenásobnou zátěž.

Další srovnání

5/5 - (70 votes)
O autorovi