Nejlepší celoroční nadzemní bazény

Většinu bazénů na trhu tvoří zapuštěné typy nebo nadzemní modely, které musíte po každé letní sezóně uklidit. Existuje však i několik zahradních nadzemních bazénů, které můžete venku nechat bez starostí celoročně. Tyto varianty jsou nejméně pracnou volbou; není nutné pro jejich instalaci řešit výkopové práce a také vám odpadnou každoroční starosti se složitým skládáním na zimu.

Recenze Marimex Orlando 4,57 x 1,07 m 10340198

Marimex Orlando patří mezi jedny z mála nadzemních bazénů na trhu od známé značky, které jsou přímo výrobcem určené pro celoroční používání. Je dostatečně odolný. Jeho stěna je z ocelového plechu o tloušťce 0,3 mm a s antikorozní úpravou. Dno má pak tloušťku 0,225 mm. Bazénová fólie z PVC zvládne venkovní mráz. Součástí balení není filtrace. Tu je nutné dokoupit zvlášť, stejně tak volitelné příslušenství jako plachtu či schůdky.

Kruhový model Marimex Orlando 10340198 má průměr 4,57 metrů a výšku 1,07 metru. Jedná se o jeden z největších odolných nadzemních bazénů. Jeho objem je úctyhodných 15 000 litrů. Nabídne tak dostatek prostoru pro vodní radovánky a menší děti s v něm i zaplavou. Za nákup zaplatíte o trošku více než u základních menších výrobků. Vzhledem k velikosti a zvýšené odolnosti však cena odpovídá nabízeným zajímavým vlastnostem.

Výhody: velký objem, dobrý poměr ceny a kvality

Nevýhody: bez příslušenství, příliš stručný návod k instalaci

Cena:  9 300 Kč

back to menu ↑

Recenze Marimex Orlando 3,66 x 0,91 m 10300007

Marimex Orlando 10300007 zaujme každého, kdo chce odolný bazén a zároveň na jeho nákupu ušetřit. Také se bude líbit majitelům menších zahrad, kteří nemají pro rozměrnou nádrž mnoho místa. Tento levný celoroční bazén kruhového tvaru měří v průměru 3,66 metru a na výšku má 0,91 metru. Objem dosahuje 8 600 litrů. Marimex Orlando 10300007 lze používat jako nadzemní typ. Stejně tak se hodí pro částečné nebo úplné zapuštění.

Tento bazén k celoročnímu používání má speciální PVC, které odolá nízkým teplotám. Navíc je výměnné a v případě poškození lze zakoupit nové. Samotné stěny jsou vyrobené z ocelového plechu s úpravou proti korozi. Součástí balení není žádné důležité příslušenství. I filtraci je nutné dokoupit zvlášť. Instalace je snadná a nezabere vám moc času.

Výhody: odolnost a snadná údržba, nízká cena

Nevýhody: bez příslušenství, příliš stručný návod k instalaci

Cena: 5 000 Kč

back to menu ↑

Recenze Bestway Power Steel 4,04 x 2,01 x 1 m 56442

U nadzemního bazénu Bestway Power Steel 56442 je již na první pohled zřejmé, že se jedná o celoroční typ. Obdélníková konstrukce má robustní provedení. Stěny řady Steel jsou zesílené kovem, přesto zůstávají pružné, což je ideální pro bezpečnost koupání zejména u dětí. Třívrstvé PVC odolá i nízkým zimním teplotám. Délka nádrže je 4 metry, šířka 2 metry a výška 1 metr. Vejde se do něj 6 478 litrů vody, což je menší objem ve srovnání s konkurencí.

Bestway Power Steel 56442 je dražší než základní nadzemní celoroční bazény. Důvodem vyšší ceny je, že ho zakoupíte rovnou v sadě s nejdůležitějším vybavením. Součástí balení je kvalitní písková filtrace s výkonem 3 028 l/hod, dávkovač chemie a schůdky. Naopak drobnosti, jako je krycí plachta, je nutné dokoupit zvlášť.

Výhody: příslušenství v ceně, odolné a kvalitní provedení

Nevýhody: vyšší cena, menší rozměry

Cena: 12 000 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat celoroční nadzemní bazén

Bazény jsou skvělé pro ochlazení v horkých letních dnech a stávají se čím dál více populární součástí domů se zahradou. Výběr a následná starost o ně však nemusí být pro začátečníka zpočátku snadno pochopitelná. Základem je vybrat správné parametry nádrže a především její vhodný typ. Hlavním rozdělením zahradních bazénů je styl umístění. Rozlišujeme tři druhy:

 • Zapuštěné bazény,
 • Polozapuštěné,
 • Nadzemní bazény.

Zapuštěné a polozapuštěné bazény se logicky umisťují natrvalo a vyžadují pro zprovoznění výkopové práce. Naproti tomu nadzemní bazény nainstalujete výrazně rychleji. Pokud je budete chtít kdykoliv přemístit, není problém. Většinu z nich je však nutné na zimu uklízet. Ty nafukovací typy by mráz roztrhl a ani většina pevnostěnných neodolá zimě a nižší teploty je mohou poškodit. 

Celoroční nadzemní bazény se nemusí složitě instalovat ani na zimu uklízet. Lze je přitom kdykoliv přemístit. Neslouží ale samozřejmě pro koupání v mrazu. Stále se využívají jen přes léto, popřípadě zjara a na podzim. Zazimování je snazší než u sezónních modelů. Obvykle stačí jen upustit vodu. S úklidem nádrže ale na rozdíl od běžných nadzemních bazénů nemusíte nijak pospíchat, tudíž si při troše otužilosti prodloužíte koupací sezónu.

Mrazu odolné bazény se zpravidla skládají z PVC a kovové výztuže. V tom se liší od běžných typů. Nejenže je díky použitým materiálům lze nechat venku po celý rok, ale také můžete počítat s vyšší odolností proti mechanickému poškození. Zároveň však bazény pro celoroční použití stojí více než ty nezpevněné. Cenu ovlivňuje i příslušenství. To někdy bývá ve výhodné sadě rovnou s nádrží, jindy ho musíte dokoupit zvlášť. Mezi hlavní výbavu patří:

 • Filtrace,
 • Kryt,
 • Schůdky,
 • Skimmer,
 • Bazénový vysavač,
 • Síťka,
 • Bazénová chemie,
 • Plovák / dávkovač chemie,
 • Vodní čerpadlo.

Samozřejmě u nadzemních celoročních bazénů budete jako u všech ostatních typů řešit základní parametry. Těmi jsou především rozměry. Šířka a délka (u hranatých) nebo průměr (u kulatých) slouží pro vyměření, kam se vám bazén na zahradu nejlépe vejde. Objem litrů je pak ideální pro vzájemné porovnávání různých tvarových variant.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo